Dermatolog Wrocław - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Dermatolog Wrocław

Dermatolog Wrocław

Zaufaj ekspertom w dermatologii!

Nowatorskie metody leczenia trudnych schorzeń skóry, badania kliniczne – tym zajmuje się na co dzień dermatolog dr n. med. Elżbieta Wojtowicz-Prus. Założycielka Soft Skin specjalizuje się m.in. w leczeniu trądziku młodzieńczego, ale także innych odmian, takich jak trądzik osób dorosłych i trądzik różowaty. Mamy duże osiągnięcia w terapii łuszczycy, atopowego i łojotokowego leczenia skóry, bielactwa oraz liszajów płaskiego i twardzinowego.

Pacjenci zgłaszają się do wrocławskiej kliniki Soft Skin na leczenie alergicznych, bakteryjnych (liszajec zakaźny, czyrak itp.) i wirusowych (opryszczka, półpasiec, brodawki) chorób skóry. Zajmujemy się diagnostyką i usuwaniem nowotworów skóry (brodawki łojotokowe, włókniaki, nowotwory złośliwe). Ze względu na wyposażenie w zaawansowany laser FOTONA do leczenia grzybic, cieszymy się dużym zainteresowaniem pacjentów z tego typu dolegliwościami jak grzybica paznokci, skóry, włosów. Prowadzimy pacjentów z zaburzeniami wzrostu włosów (wypadanie, różne typy łysienia).

Dermatolog Dr Elżbieta Wojtowicz-Prus specjalizuje się także w dermatologii dziecięcej, jest autorką wielu publikacji naukowych na temat schorzeń skóry u dzieci. Dermatolog dziecięcy łączy dermatologię z dietetyką i psychologią, współpracując ze specjalistami tych dyscyplin, bezpośrednio w klinice.

Dermatologia. Dermatologiczna opieka we Wrocławiu

Dermatolog Wrocław to jeden z najbardziej poszukiwanych lekarzy specjalistów. Skóra jest zwierciadłem naszego ogólnego zdrowia. Dlatego często widać na niej objawy związane z innymi schorzeniami. Jej stan wpływa także na nasze samopoczucie. Gdy jest piękna i zdrowa, jesteśmy spokojni. Gorzej, gdy zaczyna się coś dziać niepokojącego. A dzieje się tak coraz częściej, bo skóra reaguje na zanieczyszczenie środowiska stres i szybkie tempo życia.

Dbając o nią, warto znaleźć dobrego specjalistę dermatologa.

Jak wybrać dermatologa we Wrocławiu?
Rozwiń

Aby korzystać z nowatorskich metod, warto leczyć się u dermatologów, którzy na co dzień mają do nich dostęp. Takim specjalistą jest we Wrocławiu dr n. med. Elżbieta Wojtowicz-Prus, która kieruje kliniką Soft Skin.

Jest jednocześnie wiceordynatorem Oddziału Dermatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Czym zajmuje się dermatolog?
Rozwiń

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się zdrowiem skóry, włosów i paznokci. Diagnozuje i leczy choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze i inne, których objawy występują na skórze.

Jednocześnie każdy dermatolog jest wenerologiem, ponieważ obie te specjalizacje są ze sobą połączone w polskiej służbie zdrowia.

Jakie choroby leczą dermatolodzy we wrocławskiej klinice Soft Skin?
Rozwiń
  • Leczymy wszystkie odmiany trądziku, takie jak trądzik młodzieńczy, osób dorosłych, a także trądzik różowaty.
  • Mamy duże osiągnięcia w leczeniu: łuszczycy, atopowego i łojotokowego leczenia skóry, bielactwa oraz liszajów płaskiego i twardzinowego.
  • Pacjenci zgłaszają się do wrocławskiej kliniki Soft Skin na leczenie alergicznych, bakteryjnych (liszajec zakaźny, czyrak itp.) i wirusowych (opryszczka, półpasiec, brodawki) chorób skóry.
  • Diagnozujemy i usuwamy zmiany skórne: znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, włókniaki, nowotwory złośliwe.
  • Jesteśmy wyposażeni w zaawansowany laser FOTONA do leczenia grzybic. Dlatego cieszymy się dużym zainteresowaniem pacjentów z tego typu dolegliwościami jak grzybica paznokci, skóry, włosów.
  • Prowadzimy pacjentów z zaburzeniami wzrostu włosów: wypadanie, różne typy łysienia.
  • Dr Elżbieta Wojtowicz-Prus specjalizuje się także w dermatologii dziecięcej. Jest również autorką wielu publikacji naukowych na temat schorzeń skóry u dzieci. Dermatolog dziecięcy łączy dermatologię z dietetyką i psychologią. Dlatego współpracuje ze specjalistami tych dyscyplin, bezpośrednio w klinice. Dzięki temu Soft Skin we Wrocławiu oferuje konsultacje z psychodermatologii i psychodietetyki.
Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?
Rozwiń

Dermatolog zajmuje się zdrowiem skóry, a także włosów i paznokci. Trzeba więc liczyć się z tym, że możemy chcieć obejrzeć całe ciało pacjenta. Konkretnie interesuje nas wygląd skóry. Musimy bezwzględnie zobaczyć wszystkie występujące zmiany.

Przede wszystkim nie należy niczego zatajać, nawet jeśli zmiany skórne występują w miejscach intymnych. Dermatolodzy są jednocześnie wenerologami, zajmują się więc leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Tego typu tematy są dla nas codziennością, podchodzimy do nich z wyczuciem i pełną dyskrecją.

W trakcie oglądania skóry często posługujemy się lupą. Z kolei znamiona barwnikowe oglądamy za pomocą dermatoskopu. Lekarz dermatolog musi mieć dostęp do skóry pacjenta. Aby mieć pewność, że wszystkie znamiona zostały obejrzane, badamy powierzchnię całego ciała, także w miejscach trudno dostępnych i intymnych.

Z czym najczęściej do dermatologa?
Rozwiń

Do dermatologa najczęściej zgłaszają się osoby, które mają zmiany skórne, występujące dłużej niż 2-3 dni. Dermatolog rozpoznaje wtedy przyczyny tych zmian i zaleca leczenie.

Zmiany mogą mieć przeważnie charakter wirusowy, grzybiczy, bakteryjny lub mieszany. Przewlekle u dermatologa leczą się osoby cierpiące na łuszczycę, alergie skórne, AZS, ŁZS itp.

Najważniejsze jest prawidłowe określenie przyczyn zmian skórnych. W okolicach narządów płciowych diagnozujemy różnego rodzaju choroby weneryczne i stany zapalne. Dużą grupą pacjentów dermatologicznych są pacjenci, u których wystąpił trądzik. Dermatolodzy Soft Skin specjalizują się w jego leczeniu.

Jak leczymy trądzik u dermatologa?
Rozwiń

Trądzik pojawia się najczęściej w wieku dojrzewania, pod wpływem prawidłowych zmian hormonalnych, dlatego naszymi pacjentami trądzikowymi są przede wszystkim osoby młode. Ich nadmiernie aktywne gruczoły łojowe wydzielają zwiększoną ilość sebum.

Z drugiej strony zbyt mocno rogowacieje naskórek, zatykając ujścia gruczołów łojowych w mieszkach włosowych. Zmieniony skład łoju sprzyja tworzeniu się zaskórników i zmian zapalnych.

Wpływ na rozwój trądziku mają również zła dieta, stres, ekspozycja na słońce, zła pielęgnacja. Jako dermatolodzy potrafimy leczyć wszystkie stany zapalne trądziku pospolitego, a pacjentami opiekujemy się kompleksowo.

To znaczy, że dostają u nas pełną terapię dermatologiczną, opiekę estetyczną. Zapewniamy też wsparcie dietetyka i psychologa, którzy przyjmują na miejscu w naszej klinice. Lekarze różnych specjalizacji konsultują się ze sobą, dzięki czemu pacjenci dermatologiczni są traktowani całościowo.

Takie podejście przyspiesza i ułatwia leczenie.

Trądzik dorosłych. Jak go leczyć u dermatologa?
Rozwiń

Trądzik dorosłych leczy się podobnie jak trądzik młodzieńczy, wykorzystując podobny arsenał leków i zabiegów. Dotyczy jednak pacjentów po 25. roku życia. Bardzo często występuje u osób, które nie zmagały się z trądzikiem w wieku nastoletnim. Ma często mniejsze nasilenie i inną lokalizację (kąt żuchwy, boczne części twarzy). Zachęcamy, by zgłaszać się do dermatologa nawet z pojedynczymi zmianami zapalnymi, jeśli pojawiają się regularnie. Terapie trądziku dorosłych łączymy częściej z leczeniem endokrynologicznym oraz włączamy zabiegi anti-aging, by jednocześnie działać przeciwstarzeniowo.

Metody stosowane w leczeniu trądziku przez dermatologów
Rozwiń
  • Preparaty miejscowe: preparaty złuszczające, antybiotyki, pochodne witaminy.
  • Doustne antybiotyki.
  • Doustna forma witaminy A – izotretynoina. To obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia trądziku pospolitego. Terapie izotretynoiną może prowadzić jednak tylko lekarz dermatolog. W trakcie terapii pacjent przechodzi obowiązkowe badania krwi. Kobiety – ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu – muszą w trakcie przyjmowania izotretynoiny stosować antykoncepcję. Konsultacje dermatologiczne odbywają się w trakcie leczenia co 30 dni aż do przyjęcia pełnej dawki. Dopasowujemy ją do wagi, zdrowia i samopoczucia pacjenta. Dermatolodzy Soft Skin kontrolują na bieżąco stan zdrowia leczonych izotretynoiną. Gdy zdarzają się skutki uboczne leczenia, zmniejszamy dawkę lub dodajemy specjalną pielęgnację. Pacjenci obserwują u siebie wysuszenie skóry, a także wysuszenie czerwieni wargowej i spojówek.
  • Peelingi medyczne stosowane w terapiach trądziku zapobiegają nawrotom choroby. Są także stosowane na blizny i przebarwienia pozapalne.
  • Laseroterapia wspiera leczenie blizn i zmian potrądzikowych. W Soft Skin stosujemy specjalistyczną platformą Fotona, która wykorzystuje dwa rodzaje fal laserowych do terapii dermatologicznych.
  • W leczeniu blizn potrądzikowych sięgamy także po krioterapię, czyli leczenie zimnem oraz miejscową sterydoterapię. Dodatkowo wypełniamy blizny zanikowe.
Z czym do dermatologa-wenerologa?
Rozwiń

Jako dermatolodzy i wenerolodzy leczymy też choroby przenoszone drogą płciową. Pacjenci zgłaszają się do nas najczęściej zaniepokojeni zmianami skórnymi na narządach płciowych. Mówią, że mają wypryski, krosty, owrzodzenia, skarżą się na ból lub swędzenie. Zachęcamy, by z takimi objawami zgłaszać się do lekarza i to bezzwłocznie. Schorzenia weneryczne nie przechodzą z czasem, a nieleczone zagrażają zdrowiu i życiu pacjentów. Dobry dermatolog we Wrocławiu szybko upora się z problemem.

Dermatolog dziecięcy Wrocław

Niezwykle trudnym działem dermatologii jest dermatologia dziecięca. Choroby dermatologiczne u dzieci różnią się od chorób dorosłych m. in. specyfikacją, terapią oraz diagnostyką. W okresie rozwoju dziecka, skóra i jej przydatki podlegają procesowi dojrzewania i ciągłej modyfikacji, dlatego przebieg schorzeń dermatologicznych u dzieci jest całkowicie odmienny niż u dorosłych, co wymusza szczegółowe podejście do diagnozy i leczenia w zakresie chorób skóry, włosów i paznokci u dzieci.

W diagnostyce i leczeniu chorób skórnych u dzieci w Soft Skin wykorzystujemy m.in. laseroterapię, krioterapię, dermoskopię, alergiczne testy naskórkowe.

Wskazania – leczymy choroby takie jak:
Wskazania – leczymy choroby takie jak:
  1. atopowe zapalenie skóry,
  2. łuszczyca,
  3. łojotokowe zapalenie skóry,
  4. łysienie plackowate,
  5. wyprysk,
  6. bielactwo,
  7. choroby bakteryjne, choroby wirusowe i grzybice (m.in. brodawki),
  8. diagnostyka zmian barwnikowych.
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 191 opinii
Zobacz opinie