Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Laserowa redukcja przebarwienia

Laserowa redukcja przebarwienia

Większość kobiet ma z nimi problem, ale na szczęście przebarwienia są przeważnie tylko problemem estetycznym. Powiesz „tylko”? Masz rację! W Soft Skin Dermaclinic uważamy, że uroda jest tak samo ważna jak zdrowie skóry, a za podstawową broń w walce z przebarwieniami uznajemy wysokiej klasy laseroterapię, poprzedzoną medyczną diagnostyką.

Dlatego zabiegi laserowego usuwania przebarwień wykonujemy profesjonalnym systemem laserowym FOTONA, a plan terapii przebarwień w klinice układamy pod nadzorem dermatologa, dr n. med. Elżbiety Wojtowicz-Prus, szefowej Soft Skin Dermaclinic.

Mechanizm tworzenia się przebarwień jest skomplikowany. Współczesna dermatologia wciąż nie jest w stanie jednoznacznie określić, który czynnik prowokuje nadmierną, nierównomierną czy nietypową produkcję melaniny (barwnika skórnego). Na nadmierną pracę melanocytów wpływa bezsprzecznie ekspozycja skóry na słońce, ale także procesy hormonalne zachodzące w organizmie, uwarunkowania genetyczne, karnacja, dieta, składniki kosmetyków. Za podstawę prewencji uważa się ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Jeśli przebarwienia już powstały, warto je usuwać w sposób profesjonalny, czyli taki, który jest odpowiedni dla danego przebarwienia. Plamy barwnikowe mogą mieć różne kształty, natężenie, a przede wszystkim głębokość występowania w skórze.

Dlatego bez względu na okoliczności powstawania przebarwień właściwym postępowaniem jest diagnostyka, a potem wczesne usuwanie przebarwień.

Efekty
 • Wyrównanie kolorytu,
 • Usunięcie piegów,
 • Rozjaśnienie lub całkowite usunięcie przebarwień różnego typu na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach,
 • Likwidacja melasmy (melazmy), ostudy, plam soczewicowatych, posłonecznych,
 • Rozjaśnienie przebarwień pozapalnych, polekowych, pourazowych, termicznych.
Terapia

Wiodącym zabiegiem na przebarwienia, stosowanym w Soft Skin Dermaclinic jest laseroterapia, którą wykonujemy przy pomocy fali świetlnej lasera Er:YAG o długości fali 2940nm. Jest to jeden z trybów pracy nowoczesnego systemu laserowego FOTONA spectro SP, światowej klasy producenta sprzętu do laseroterapii o 50-letnim doświadczeniu na rynku medycznym.


Zabieg laserowy jest niezwykle precyzyjny, ponieważ fala świetlna jest pochłaniana wyłącznie przez nadmiar melaniny, bez uszkodzenia otaczających ją tkanek. Kumulacja energii cieplnej w barwniku doprowadza do zniszczenia przebarwienia, które najpierw ciemnieje, a potem stopniowo się złuszcza, pozostawiając jednolity koloryt skóry.
System FOTONA Spectro SP, uważany przez nas za najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku, wykorzystuje szereg innowacji, do których należą:

 1. Technika szybkiej ablacji. Laser uszkadza skórę w sposób frakcyjny (wybiórczo), a minimalna ablacja od razu usuwa gorące pozostałości tkanek, dzięki czemu skóra goi się szybciej, bez bólu, obrzęków i stanów zapalnych.
 2. EFC (Kontrola Zwrotna Impulsu). Dzięki technice każdorazowej kalibracji emitowanych impulsów nie dochodzi zarówno do spadku mocy lasera, co mogłoby dawać niepełne efekty, jak i do nadmiernych wzrostów, co z kolei oznaczałoby ryzyko uszkodzenia tkanek.
 3. VSP (Zmienny Kwadratowy Impuls). Metoda zapewniająca równy rozkład energii impulsu, bez nagłego skoku i powolnego spadku. Innowacyjne rozwiązanie radykalnie zwiększa bezpieczeństwo i efektywność laseroterapii.
Rozwiń więcej
Wskazania
 • Przebarwienia różnego typu na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach,
 • Piegi, które nie są akceptowane przez pacjenta,
 • Plamy soczewicowate, posłoneczne,
 • Przebarwienia wtórne: polekowe, pozapalne (potrądzikowe), pourazowe, termiczne,
 • Melasma (melazma), ostuda,
 • Niektóre przebarwienia wrodzone.
Przebieg zabiegu

Po przygotowaniu skóry pacjent zakłada specjalne okulary ochronne. Następnie wykonywany jest precyzyjny zabieg, którego celem jest zniszczenie nadmiaru melaniny, skumulowanej w przebarwieniu. Światło lasera Er:YAG Fotona Spectro SP o długości fali 2940nm działa wybiórczo na przebarwienia, które pod wpływem wysokiej temperatury ulegają destrukcji. Dlatego po zabiegu miejsca dotknięte hiperpigmentacją szarzeją (objaw zniszczenia barwnika), by po ok. 2 tygodniach ostatecznie złuszczyć się.

Laserowe usuwanie przebarwień wykonywane w klinice Soft Skin Dermaclinic jest minimalnie inwazyjne w porównaniu do innych zabiegów tego typu. W trakcie szybkiej procedury skóra jest chłodzona za pomocą dyszy chłodzącej, co jeszcze bardziej poprawia komfort pacjenta.
Technologia zastosowana w jednym z najbardziej zaawansowanych systemów laserowych marki Fotona Spectro SP redukuje do minimum rekonwalescencję.
Zabieg laserem Er:YAG jest wykonywany w technice zimnej ablacji, co oznacza, że frakcyjne mikrokanaliki tworzone przez światło lasera są natychmiast oczyszczane z uszkodzonych i rozgrzanych fragmentów tkanek. Dzięki temu gojenie przebiega szybciej, bez podrażnienia i obrzęków, co występuje często w podobnych zabiegach bez ablacji, gdy nadmiar energii i uszkodzone tkanki są uwięzione w skórze. Dlatego pacjenci praktycznie nie odczuwają dolegliwości pozabiegowych.

Rozwiń więcej
Laserowa redukcja przebarwienia Twarz 800 zł 650 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Przygotowanie do zabiegu

Zanim wykonamy zabieg, Twoje przebarwienia zostaną skonsultowane przez dermatologa Soft Skin Dermaclinic. Dzięki temu będziesz mieć pewność doboru odpowiedniej terapii.

Zabieg laserowego usuwania przebarwień wykonywany jest na czystej skórze, dlatego wcześniej personel zabiegowy usunie makijaż i oczyści twarz. Mężczyźni z zarostem powinni przed zabiegiem ogolić twarz i szyję.

Pamiętaj, by w dniu zabiegu nie spożywać alkoholu i stosować się do wymienionych niżej przeciwwskazań. Niektóre leki czy kosmetyki musisz odstawić odpowiednio wcześniej.

Po zabiegu
Przeciwwskazania
Po zabiegu

Należy liczyć się z tym, że przebarwienia po kilku dniach delikatnie ściemnieją, a potem będą stopniowo, w sposób niezauważalny, złuszczać się, aż do wyrównania kolorytu. W zależności od rozmiarów i charakteru przebarwień ich całkowite usunięcie może wymagać serii laseroterapii.
Po zabiegu usuwania przebarwień pacjent powinien w specjalny sposób pielęgnować skórę.

 • Przez dobę po zabiegu unikaj toników i innych preparatów na bazie alkoholu, natłuszczaj skórę i – jeśli to możliwe – ogranicz lub zrezygnuj z makijażu. Myj twarz bez pocierania gąbką łagodnym preparatem myjącym bez mydła,
 • Przez 3-4 tygodnie nie stosuj peelingów i nie wykonuj zabiegów złuszczających, odłóż kremy z kwasami owocowymi oraz retinolem,
 • Przez 4 tygodnie nie opalaj skóry i stosuj najwyższą ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF 50+.
Przeciwwskazania
 • Przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu,
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (także 6 miesięcy po zakończeniu terapii),
 • Przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec),
 • Leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie),
 • Aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS),
 • Padaczka,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego,
 • Niektóre schorzenia hormonalne,
 • Antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,
 • Świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem),
 • Skłonność do tworzenia się bliznowców, zaburzenia gojenia,
 • Choroby nowotworowe,
 • AIDS, HIV,
 • Żółtaczka typu B i C,
 • Bardzo sucha i wrażliwa skóra.

Cennik

Redukcja przebarwień
Twarz
800 zł 650 zł
Czoło
550 zł 400 zł
Policzki
550 zł 400 zł
Pojedyncze przebarwienia
od 150 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie