Treść strony

Zamykanie zmian naczyniowych
Uda
od 400 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Zamykanie zmian naczyniowych

Problemy z naczynkami przybierają różne formy: rumień, teleangiektazje (potocznie zwane pajączkami lub nawet błędnie popękanymi naczynkami), a także naczyniaki. Broń jest jedna – laser. W Soft Skin Dermaclinic zamykamy rozszerzone naczynia oraz leczymy rumień za pomocą zabiegów najwyższej klasy laserem FOTONA Spectro SP.

Podstawowe informacje

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń (błędnie nazywanych popękanymi) to jeden z najszybszych i najbardziej efektownych zabiegów dedykowanych problemom naczyniowym. Laser to także sposób na skuteczną redukcję rumienia, zarówno napadowego (pojawiającego się np. pod wpływem wysokich temperatur, emocji, pikantnych przypraw, alkoholu) jak i utrwalonego.

Pierwsza zasada: aby odnieść sukces w walce ze zmianami naczyniowymi, trzeba działać. Im szybciej, tym lepiej. Nie warto bowiem czekać, aż zmiany naczyniowe nasilą się, wtedy ich usuwanie będzie bardziej czaso- i pracochłonne.
Druga zasada: zmiany naczyniowe likwidujemy za pomocą skutecznych, markowych technologii, tylko w takich miejscach, które zapewniają opiekę i stały adzór dermatologiczny. Taką właśnie jakość zapewnia wrocławska klinika Soft Skin, kierowana przez dr n. med. Elżbietę Wojtowicz-Prus, specjalistę dermatologa i praktyka klinicznego.

W klinice Soft Skin Dermaclinic do leczenia problemów z naczyniami wykorzystujemy system laserowy FOTONA Spectro SP oraz zjawisko fototermolizy selektywnej

Teoretycznie wszystkie zmiany naczyniowe usuwa się laserowo na tej samej zasadzie. Laser zawsze bowiem uderza w hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi, który jest dla niego chromoforem, pochłaniającym energię. Hemoglobina zamienia następnie energię w ciepło, pod wpływem którego z naczynia paruje woda. Dochodzi do koagulacji, czyli zniszczenia naczynia, a jego „suche” elementy zostają wchłonięte. To właśnie jest fototermoliza w zabiegach laserowych.

To dlaczego neodymowo-yagowy (Nd:YAG) laser FOTONA jest tak skuteczny i wyjątkowy na tle innych technologii? Odpowiedź znajduje się przede wszystkim w długości emitowanej fali. Fala o długości 1064 nm lasera neodymowo-yagowego to obecnie najgłębiej penetrujący promień światła laserowego, który umożliwia leczenie nawet głęboko położonych zmian naczyniowych .

Dlatego Soft Skin Dermaclinic wybrał tę technologię, by zapewnić pacjentom NAPRAWDĘ skuteczne zamykanie naczyń i leczenie rumienia.

Dla bezpieczeństwa zabiegów ważne jest jeszcze jedno określenie. Chodzi o to, że fototermoliza jest selektywna. To oznacza, że tkanki otaczające rozszerzone naczynia nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ laser działa precyzyjnie w obszarze zmian.

Efekty

 • Zamknięcie naczyń
 • Redukcja rumienia
 • Wyrównanie kolorytu skóry, odświeżenie i uelastycznienie (po zabiegu na rumień)
 • Likwidacja naczyniaków np. gwiaździstych, rubinowych, wiśniowych

Wskazania

 • Rumień napadowy i utrwalony,
 • Trwale rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, dekolcie, ciele,
 • Teleangiektazje, czyli tzw. „pajączki”, „popękane naczynka”,
 • Weneangiektazje, tzn.„pajączki” na nogach,
 • Naczyniaki np. naczyniaki rubinowe, gwiaździste, wiśniowe.

Przeciwwskazania

 • Przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu,
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (do 6 miesięcy po zakończeniu terapii),
 • Przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec),
 • Leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie),
 • Aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS),
 • Padaczka,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Nieuregulowane schorzenia, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego,
 • Niektóre schorzenia hormonalne,
 • Antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,
 • Świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem),
 • Skłonność do bliznowców, zaburzenia gojenia,
 • Choroby nowotworowe,
 • AIDS, HIV,
 • Żółtaczka typu B i C,
 • Bardzo sucha i wrażliwa skóra.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem oczyszczamy skórę pacjenta. Przed użyciem głowicy lasera poprosimy następnie o założenie specjalnych okularów ochronnych. W Soft Skin Dermaclinic problemy naczyniowe leczymy laserem FOTONA Spectro SP przy wykorzystaniu tej samej głowicy. Zabiegi na poszczególne problemy różnią się jednak parametrami zabiegowymi i schematem postępowania. W przypadku rumienia przykładamy głowicę lasera miejsce przy miejscu w obszarze zmienionym chorobowo, w przypadku teleangiektazji i weneangiektazji prowadzimy głowicę wzdłuż zmiany. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut – w zależności od wielkości zmian.

Przygotowanie do zabiegu

Na miesiąc przed zabiegiem laserowego zamykania naczyń przede wszystkim nie opalaj się i nie korzystaj z solarium. Jeśli przyjmujesz doustnie: leki/zioła fotouczulające, sterydy, retinoidy, odstaw je w czasie wskazanym przez lekarza. Nie korzystaj też minimum przez tydzień przed zabiegiem z kosmetyków, które zawierają substancje fotouczulające i retinol. Przez minimum 7 dni przed zabiegiem nie wykonuj również peelingów (także tych domowych). W dniu zabiegu nie pij alkoholu.

Po zabiegu

Do kilku godzin po zabiegu zamykania naczyń czy redukcji rumienia laserem FOTONA możesz odczuwać pieczenie i szczypanie. Skóra może być też lekko zaczerwieniona, taki stan rzeczy może się utrzymywać maksymalnie kilka dni. Żeby zmniejszyć te dolegliwości, zaraz po zabiegu stosujemy cold-packi i zalecamy, aby pacjent w domu stosował kremy łagodzące. Możesz też odczuwać swędzenie skóry i większą tkliwość od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. Zalecamy przede wszystkim, aby przez 2 tygodnie po zabiegu nie korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli itp., a przez 4 tygodnie zachować szczególną ostrożność w eksponowaniu skóry na słońce. Chroń ją również filtrami SPF 50+ i zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Przez 7 dni po zabiegu ogranicz także aktywność fizyczną. Jeśli zabieg wykonujemy na nogach, zakładaj pończochy uciskowe. Uzupełniaj dodatkowo niedobory witamin PP, C, B2.

Cennik

Zamykanie zmian naczyniowych

Nos (cały)
350 zł
250 zł

Skrzydełka nosa
300 zł
200 zł

Policzki
450 zł
300 zł

Broda
300 zł
200 zł

Twarz
600 zł
450 zł

Dekolt
450 zł
300 zł

Punkty rubinowe
od 100 zł

Pojedyncze naczynko
od 100 zł

Uda
od 400 zł

Łydki
od 300 zł

Całe nogi
od 500 zł
Powrót na górę strony