Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Wydzielanie potu to istotny element w termoregulacji organizmu – jedna z ważniejszych funkcji skóry. Nadmierna potliwości jednak staje się uciążliwa w codziennym życiu, gdyż wiąże się z nią poczucie wstydu i zażenowania. Jednak to nie tylko dyskomfort. Nadpotliwość może prowadzić do zmian w obrębie skóry: maceracji i uszkodzenia naskórka, co z kolei stwarza ryzyko infekcji.

Podstawowe informacje

Nadmierna potliwość zwykle zaczyna się w okresie pokwitania i jej przyczyn może być wiele, jak np. stres, wysoka temperatura otoczenia, wysiłek fizyczny, nadczynność tarczycy, zmiany hormonalne, cukrzyca. Jednak czasem nie udaje się znaleźć czynnika prowokującego, jak w przypadku pocenia idiopatycznego.

Największe nasilenie wydzielania potu obserwuje się na dłoniach, stopach i w okolicach pach. Rzadziej problem ten dotyczy czoła, nosa, karku czy pleców. Leczenie nadmiernej potliwości może być miejscowe, ogólne oraz operacyjne. Leczenie miejscowe jest najczęściej stosowane przez pacjentów, jednak tylko na chwilę usuwa problem. Z kolei leczenie ogólne jest rzadko zalecane ze względu na uciążliwe dla pacjenta objawy uboczne.

Dłonie od 1600 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Dowiedz się więcej o tym zabiegu w kontekście efektów i informacji

Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.

Właściwości
Postępowanie pozabiegowe
Przeciwwskazania
Właściwości

W Soft Skin we Wrocławiu jedną ze stosowanych metod u pacjentów z nadpotliwością są iniekcje śródskórne z toksyny botulinowej. Po wstrzyknięciu śródskórnym toksyna botulinowa oddziałuje na gruczoły potowe zmniejszając ilość wytwarzanego potu. Leczenie to wybiera coraz więcej pacjentów z nadpotliwością, ze względu na wysoką skuteczność i tolerancję oraz bezpieczeństwo. Po takim zabiegu redukcja wydzielania potu wynosi około 80 %.

Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu wybranych miejsc o zwiększonej potliwości odpowiednią ilością preparatu, przy użyciu bardzo cienkiej igły. W celu zapewnienia komfortu pacjenta w trakcie zabiegu, okolice poddawane zabiegowi są wcześniej znieczulane miejscowo.

Efekt zabiegu utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których należy zabieg powtórzyć.

Postępowanie pozabiegowe
 • okres rekonwalescencji po zabiegu jest szybki i prosty, pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności niedługo po zabiegu,
 • przez około dwa tygodnie zaleca się unikania nadwyrężania rąk w przypadku gdy kuracji poddawane były dłonie oraz unikać podnoszenia znacznych ciężarów powyżej wysokości głowy, gdy miejscem zabiegu były pachy,
 • przez dobę po zabiegu unikamy alkoholu,
 • w przypadku zabiegu na dłonie, jakiś czas po zabiegu będzie jeszcze działać znieczulenie, więc rekomendujemy przybycie z osobą towarzyszącą, która pomoże do momentu ustąpienia odrętwienia (w szczególności dotyczy to kierowców).
Przeciwwskazania
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • stosowanie niektórych leków (m.in. streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna, chlorochina, hydroksychlorochina, D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna),
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stany zapalne skóry.

Cennik

Leczenie nadpotliwości
Dłonie

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji

od 1600 zł
Stopy

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji

od 1600 zł
Pachy

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji

od 1600 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie