Wydzielanie potu to istotny element w termoregulacji organizmu – jedna z ważniejszych funkcji skóry. Nadmierna potliwości jednak staje się uciążliwa w codziennym życiu, gdyż wiąże się z nią poczucie wstydu i zażenowania. Jednak to nie tylko dyskomfort. Nadpotliwość może prowadzić do zmian w obrębie skóry: maceracji i uszkodzenia naskórka, co z kolei stwarza ryzyko infekcji.
Nadmierna potliwość zwykle zaczyna się w okresie pokwitania i jej przyczyn może być wiele, jak np. stres, wysoka temperatura otoczenia, wysiłek fizyczny, nadczynność tarczycy, zmiany hormonalne, cukrzyca. Jednak czasem nie udaje się znaleźć czynnika prowokującego, jak w przypadku pocenia idiopatycznego.
Największe nasilenie wydzielania potu obserwuje się na dłoniach, stopach i w okolicach pach. Rzadziej problem ten dotyczy czoła, nosa, karku czy pleców. Leczenie nadmiernej potliwości może być miejscowe, ogólne oraz operacyjne. Leczenie miejscowe jest najczęściej stosowane przez pacjentów, jednak tylko na chwilę usuwa problem. Z kolei leczenie ogólne jest rzadko zalecane ze względu na uciążliwe dla pacjenta objawy uboczne.
Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.
Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji
Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji
Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji