Treść strony

Leczenie nadpotliwości
Toksyna botulinowa
od 1600 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Leczenie nadpotliwości

Podstawowe informacje

Wydzielanie potu to istotny element w termoregulacji organizmu – jedna z ważniejszych funkcji skóry. Nadmierna potliwości jednak staje się uciążliwa w codziennym życiu, gdyż wiąże się z nią poczucie wstydu i zażenowania. Jednak to nie tylko dyskomfort. Nadpotliwość może prowadzić do zmian w obrębie skóry: maceracji i uszkodzenia naskórka, co z kolei stwarza ryzyko infekcji.

Nadmierna potliwość zwykle zaczyna się w okresie pokwitania i jej przyczyn może być wiele, jak np. stres, wysoka temperatura otoczenia, wysiłek fizyczny, nadczynność tarczycy, zmiany hormonalne, cukrzyca. Jednak czasem nie udaje się znaleźć czynnika prowokującego, jak w przypadku pocenia idiopatycznego.

Największe nasilenie wydzielania potu obserwuje się na dłoniach, stopach i w okolicach pach. Rzadziej problem ten dotyczy czoła, nosa, karku czy pleców. Leczenie nadmiernej potliwości może być miejscowe, ogólne oraz operacyjne. Leczenie miejscowe jest najczęściej stosowane przez pacjentów, jednak tylko na chwilę usuwa problem. Z kolei leczenie ogólne jest rzadko zalecane ze względu na uciążliwe dla pacjenta objawy uboczne.

Właściwości

W Soft Skin we Wrocławiu jedną ze stosowanych metod u pacjentów z nadpotliwością są iniekcje śródskórne z toksyny botulinowej. Po wstrzyknięciu śródskórnym toksyna botulinowa oddziałuje na gruczoły potowe zmniejszając ilość wytwarzanego potu. Leczenie to wybiera coraz więcej pacjentów z nadpotliwością, ze względu na wysoką skuteczność i tolerancję oraz bezpieczeństwo. Po takim zabiegu redukcja wydzielania potu wynosi około 80 %.

Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu wybranych miejsc o zwiększonej potliwości odpowiednią ilością preparatu, przy użyciu bardzo cienkiej igły. W celu zapewnienia komfortu pacjenta w trakcie zabiegu, okolice poddawane zabiegowi są wcześniej znieczulane miejscowo.

Efekt zabiegu utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których należy zabieg powtórzyć.

Postępowanie pozabiegowe

 • okres rekonwalescencji po zabiegu jest szybki i prosty, pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności niedługo po zabiegu,
 • przez około dwa tygodnie zaleca się unikania nadwyrężania rąk w przypadku gdy kuracji poddawane były dłonie oraz unikać podnoszenia znacznych ciężarów powyżej wysokości głowy, gdy miejscem zabiegu były pachy,
 • przez dobę po zabiegu unikamy alkoholu,
 • w przypadku zabiegu na dłonie, jakiś czas po zabiegu będzie jeszcze działać znieczulenie, więc rekomendujemy przybycie z osobą towarzyszącą, która pomoże do momentu ustąpienia odrętwienia (w szczególności dotyczy to kierowców).

Przeciwwskazania

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • stosowanie niektórych leków (m.in. streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna, chlorochina, hydroksychlorochina, D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna),
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • stany zapalne skóry.

Cennik

Dłonie

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji
od 1600 zł

Stopy

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji
od 1600 zł

Pachy

Dokładna cena zabiegu ustalana podczas konsultacji
od 1600 zł
Powrót na górę strony