Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych: witamin, aminokwasów, mikroelementów oraz peptydów biomimetycznych. Preparat wstrzykuje się przy użyciu strzykawki i igły. Jest zabiegiem znanym w medycynie od ponad 50 lat, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej.
Podstawowe informacje
Mezoterapia igłowa, czyli technika niewielkich mikronakłuć wykorzystuje naturalną odpowiedź skóry na uraz do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające.
Mezoterapia igłowa stosowana w biorewitalizacji skóry wykorzystuje dwa różne mechanizmy:
- działanie substancji wstrzykiwanych w skórę
- efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
Mezoterapia igłowa jako metoda podawania substancji leczniczych stosowana jest także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.
Efekty
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Wskazania
- skóra sucha, odwodniona,
- brak elastyczności i sprężystości skóry,
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa (drobne zmarszczki),
- rozstępy,
- cellulit,
- nadmierne wypadanie włosów, pierwsze oznaki łysienia.
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność, elastyczność oraz nawilżenie.
Przebieg zabiegu
Kosmetolog indywidualnie dobiera odpowiedni preparat do skóry i potrzeb pacjenta, po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań.
30 minut przed zabiegiem kosmetolog aplikuje maść znieczulającą. Preparat podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć co 0,5-1,5 cm na głębokości od 1 do 3,4 mm (w zależności od gęstości użytego preparatu i miejsca zabiegowego).
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Po zabiegu
Ślady iniekcji na skórze widoczne są w postaci małych depozytów (uwypukleń) przypominających bąbelek lub koralik umieszczony pod powierzchnią skóry.
Mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, szczególnie w przypadku trafienia igłą w naczynko krwionośne. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, już na drugi dzień można zastosować makijaż i zatuszować ewentualne zaczerwienienia skóry.
Przeciwwskazania
- alergia na substancję aktywne zawarte w preparacie do mezoterapii,
- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry,
- choroby nowotworowe,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne.
Preparaty
Preparaty niezbędne do zabiegu, dobierane w zależności od problemu i rodzaju skóry
- Filorga NCTF 135 HA
- RRS HA CELLUTRIX
- RRS HA Tensor Lift
- RRS Eyes
- Light Eyes Ultra
- Dermaheal Dark Circle Solution
- Princess Rich
- Dermaheal HL
- DR Cyj Hair filler
- AQUASHINE
Preparaty uzupełniające, do pielęgnacji pozabiegowej
- gama kosmetyków Obagi (krem Hydrate, krem na noc z witaminą C, serum z vit c 10,15,20 %, żel do mycia twarzy, tonik z witaminą C, krem sunshield spf50);
- gama kosmetyków Skin-Tech (pianka cleanser, vit e. anti-oxydant, dhea-phyto, nutritive cream, actilift, bleanding bleaching cream, melablock spf50, atrofillin).