Treść strony

Redukcja rozstępów
Uda
od 650 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Laserowe leczenie blizn i rozstępów

Podstawowe informacje

W Soft Skin Dermaclinic skutecznie prowadzimy leczenie blizn i rozstępów za pomocą aż dwu rodzajów laserów i dwu długości fal. Dermatologiczne kompetencje pozwalają nam działać leczniczo także na etapie gojenia się ran. Pacjenci, zgłaszający się do nas na leczenie blizn i rozstępów za pomocą zabiegów laserowych na wczesnym etapie modelowania blizn, zapobiegają tworzeniu się blizn zanikowych, przerostowych czy keloidów.

Aby blizna wtopiła się w otaczającą ją skórę i stała się praktycznie niewidoczna, musi zostać powierzchniowo wygładzona oraz głęboko przebudowana. Niestety wiele blizn ma wewnętrzne ubytki kolagenu, a także zgrubienia tkanek, tworzące swego rodzaju przykurcze. Blizny przerostowe są wypukłe, czerwone, pogrubiałe. Nawet płaskie blizny mają także zmiany w barwie i fakturze.

Co robić, by blizny i rozstępy stały się niewidoczne?

Badania kliniczne pokazują, że właściwe jest połączenie dwóch zabiegów laserowych, które przebudowują głębokie struktury skóry oraz rewitalizują jej powierzchnię. Dlatego we wrocławskiej klinice Soft Skin w jednym zabiegu łączymy zastosowanie dwóch mocy laserów Nd:YAG i Er:YAG, wchodzących w skład systemu laserowego FOTONA. W ten sposób skutecznie niwelujemy blizny różnego pochodzenia.
Nasz dwuetapowy zabieg laserowy na blizny jest tak samo skuteczny w walce z rozstępami. Jako dermatolodzy wiemy, że rozstępy powstają na skutek uszkodzenia włókien kolagenowych i elastyny, a ich mechanizm leczenia jest identyczny jak w terapii blizn, szczególnie zanikowych.

Podwójne uderzenie laserowe w blizny i rozstępy w Soft Skin Dermaclinic

Najpierw dla głębokiej przebudowy skóry uruchamiamy laser neodymowo-yagowy i stosujemy innowacyjną technikę nieablacyjnego frakcjonowania skóry FRAC3. Wykonujemy zabieg najgłębiej penetrującym promieniem lasera na rynku o długości fali 1064 nm. Laser, pracując w innowacyjnym trybie FRAC3, wyłapuje miejsca uszkodzeń i ubytków tkanek podporowych skóry na różnych poziomach. Uderza w nie, tworząc punkty termicznego liftingu i uruchamiając proces regeneracji. Na wszystkich poziomach zaczyna się intensywna produkcja kolagenu i właściwa synteza elastyny – skóra w miejscach blizn i rozstępów zagęszcza się i uelastycznia tak, że z czasem zaczyna zachowywać się jak otaczająca ją zdrowa tkanka. Proces wewnętrznej przebudowy trwa nawet ok. 3 miesięcy, tak silny jest impuls, który pobudza tkanki do autoregeneracji. Ponieważ FRAC3 to tryb nieablacyjny, powierzchnia skóry pozostaje nietknięta.

Drugi etap laserowego leczenia blizn i rozstępów to laserowy resurfacing, wykonywany laserem erbowo-yagowym Fotona o długości fali 2940 nm. W tej procedurze koncentrujemy się na powierzchniowym wygładzeniu naskórka oraz wyrównaniu kolorytu blizn i rozstępów. Światło lasera wykonuje w skórze mikro-uszkodzenia, wokół których koncentruje się proces regeneracji. Powierzchnia skóry wygładza się, a miejsce blizny zbliża się kolorystycznie do otaczającej skóry. Ponieważ zabieg wykonywany jest w trybie minimalnej ablacji, resztki rozgrzanych tkanek są od razu usuwane, a pacjent nie jest narażony na niepotrzebne stany zapalne i ból.

Efekty

 • Wygładzenie i spłycenie blizn różnego pochodzenia: pooperacyjnych, powypadkowych, potrądzikowych, pozapalnych,
 • Wygładzenie i zniwelowanie widoczności rozstępów
 • Prawidłowe gojenie ran bez przerostów

Wskazania

 • Pielęgnacja ran i zapobieganie tworzeniu się blizn przerostowych oraz keloidów
 • Blizny pourazowe np. po ugryzieniach owadów
 • Blizny pooperacyjne, np. po cesarskim cięciu, usuwaniu znamion, po operacji wyrostka
 • Blizny pozapalne np. potrądzikowe i po ospie
 • Rozstępy na pośladkach, udach, plecach, ramionach, łydkach etc.

Przebieg zabiegu

Zanim rozpocznie się zabieg, pacjent zakłada specjalne okulary ochronne. Laserowe usuwanie rozstępów i blizn to w klinice SOFT SKIN procedura dwuetapowa.

Najpierw wykonywane jest nieablacyjne zagęszczanie i regeneracja skóry za pomocą lasera Fotona Nd:YAG . Głowica przykładana jest do skóry, ale światło lasera w żaden sposób nie uszkadza naskórka. Pacjent może odczuwać ciepło w momencie emisji impulsów, które przebudowują głęboką strukturę skóry w miejscach blizn.

Następnie system laserowy Fotona przełączany jest na działanie lasera Er:YAG, który wykonuje delikatny frakcyjny resurfacing. Dzięki temu powierzchnia blizny wygładza się i przebudowuje. W trakcie laserowego resurfacingu odparowywana jest woda z naskórka, czemu towarzyszy uczucie szczypania. Na szczęście zabieg jest szybki, a miejsce zabiegowe stale chłodzone za pomocą specjalnej dyszy chłodzącej. Dlatego nasi pacjenci opisują tę metodę jako komfortową, zwłaszcza że wydłużamy czas chłodzenia o kilka minut po zabiegu, aż uczucie szczypania minie.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg wykonujemy na czystej skórze, wcześniej usuwając makijaż oraz oczyszczając ciało. Jeśli w okolicy zabiegowej występuje zarost, pacjent jest proszony o wcześniejsze ogolenie się. Możemy tę czynność wykonać także na miejscu.

Kluczowe jest zastosowanie się do zaleceń przedzabiegowych, wymienionych poniżej w przeciwwskazaniach. Dotyczą one m.in. odstawienia niektórych leków i pielęgnacji światłouczulającej. W dniu zabiegu laserowego nie zaleca się spożywania alkoholu.

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu możesz odczuwać szczypanie, które mija po kilku minutach. W tym czasie stosujemy w klinice chłodzenie za pomocą specjalnej chłodziarki mechanicznej lub przykładamy do twarzy cold-packi.
Blizna wraz z otaczającą ją skórą może być zaczerwieniona przez ok. 1-3 dni, to normalna reakcja. W tym czasie nie używaj makijażu, nie podrażniaj skóry agresywnymi środkami myjącymi, np. na bazie kwasów AHA, BHA, alkoholu. Delikatnie myj i pielęgnuj skórę zaleconymi przez nas dermokosmetykami o działaniu natłuszczającym lub nawilżającym. Skonsultuj z nami posiadane w kosmetyki, których zamierzasz używać w najbliższych 14 dniach.

Przez 2 tygodnie nie korzystaj z basenu, sauny, wysokich temperatur, unikaj dużego wysiłki fizycznego.

Przez miesiąc po zabiegu stosuj najwyższą ochronę przeciwsłoneczną w postaci filtrów SPF 50+. W tym czasie nie wykonuj zabiegów estetycznych w okolicy zabiegowej, chyba że zostaną one przez nas zlecone jako terapia skojarzona.

Przeciwwskazania

 • Przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu,
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (także 6 miesięcy po zakończeniu terapii),
 • Przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec),
 • Leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie),
 • Aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS),
 • Padaczka,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego,
 • Niektóre schorzenia hormonalne,
 • Antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,
 • Świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem),
 • Skłonność do tworzenia się bliznowców, zaburzenia gojenia,
 • Choroby nowotworowe,
 • AIDS, HIV,
 • Żółtaczka typu B i C,
 • Bardzo sucha i wrażliwa skóra.

Cennik

Redukcja blizn

Twarz
800 zł
650 zł

Policzki
550 zł
400 zł

Czoło
550 zł
400 zł

Pojedyncza blizna
od 150 zł

Blizna cesarska
od 250 zł

Blizny pooperacyjne
od 150 zł

Redukcja rozstępów

Uda
od 650 zł

Pośladki
od 650 zł

Łydki
od 650 zł

Ramiona
od 400 zł

Brzuch
od 650 zł

Piersi
od 400 zł

Pojedynczy rozstęp
od 200 zł
Powrót na górę strony