Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Zmarszczki

16 czerwca 22

Zmarszczki

Zmarszczki pod oczami i wokół oczu są uważane za jedną z pierwszych oznak starzenia się. Zwykle kurze łapki pojawiają się po 35 roku życia, choć czasem można je zobaczyć w młodym wieku. Wszelkie emocje, smutek i uśmiech powodują, że mrużymy oczy, w wyniku, czego pojawiają się nieestetyczne zmarszczki. Do zmarszczek mimicznych zaliczają się również zmarszczki na czole powstające w skutek degeneracji mięśni twarzy i utraty kolagenu. Tak naprawdę nie ma znaczenia, co jest przyczyną problemu, najważniejsze jest to, że trzeba coś zrobić. Jak pozbyć się zmarszczek i opóźnić proces starzenia? Na zmarszczki pod oczami zabiegi medycyny estetycznej przynoszą dobre rezultaty, również likwidacja zmarszczek na czole jest możliwa dzięki znanym procedurom kosmetologicznym.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki pod oczami i zmarszczki na czole?

Skóra wokół oczu jest najbardziej delikatna i cienka. To właśnie na tych obszarach jest niewiele gruczołów łojowych, właściwe nawodnienie jest praktycznie nieobecne. Mimiczne zmarszczki pod oczami zaczynają tworzyć się w momencie, gdy skóra jest pod wpływem działania pewnych czynników: czy to zaraźliwy śmiech, czy tylko uśmiech, mrużenie oczu lub mruganie. Najpierw urocza, drobna siatka zmarszczek stopniowo przekształca się w tak zwane kurze łapki.

Zmarszczki na czole nie są związane ze zmianami związanymi z wiekiem i mogą pojawić się nawet w wieku 20 lat.Takie linie a następnie fałdy powstają z powodu dużej ruchomości mięśni twarzy. Na czole pojawiają się u tych, którzy często marszczą brwi i denerwują się, wyraźnie wyrażają zdziwienie. Zmiana wyrazu twarzy rozciąga skórę i mięśnie, które w końcu tracą zdolność do powrotu do poprzedniego stanu i tworzą się zmarszczki na czole. W sytuacjach stresowych adrenalina dostaje się do krwioobiegu.

Wraz z tlenem i składnikami odżywczymi ten hormon stresu przedostaje się do narządów, a jednocześnie skóra cierpi na brak tlenu i składników mineralnych. Skóra twarzy staje się nieelastyczna, sucha, pojawiają się zmarszczki. Na szczęście usuwanie zmarszczek nie stanowi już problemu, w gabinecie kosmetologa można poddać się takim zabiegom jak np. mezoterapia, peeling medyczny, wypełnianie zmarszczek botuliną, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, laserowe usuwanie zmarszczek itd.

Czynniki sprzyjające tworzeniu się zmarszczek na twarzy

  • Złe nawyki takie jak palenie tytoniu z czasami powoduje trwałe uszkodzenie skóry wokół oczu. W rezultacie procesy metaboliczne prawie się zatrzymują, co przyczynia się do powstawania nowych zmarszczek i pogłębiania już istniejących.
  • Pozbawiając organizm niezbędnych pierwiastków śladowych, zaburza się jego prawidłowe funkcjonowanie. Nadmierne ograniczenie diety: brak białka, tłuszczu lub węglowodanów, prowadzi do zwiotczenia skóry, co oznacza nowe zmarszczki.
  • Czynniki środowiskowe (zimno, kurz, promieniowanie) przyczyniają się do powstawania zmarszczek pod oczami i na czole.
  • Trzeba pamiętać o 8 godzinach snu dla zdrowia i urody. Zamiłowanie do sieci społecznościowych niemal dosłownie kradnie czas przeznaczony na sen.
  • Nie noszenie okularów przy słonecznej pogodzie, to kolejny czynnik, który powoduje powstawanie zmarszczek pod oczami, słońce dosłownie wypala skórę wokół oczu. Dlatego najprostszym i najmodniejszym lekarstwem na zmarszczki mimiczne są okulary lub odpowiedni krem. Słońce niszczy komórki skóry, z tego powodu włókna stają się ospałe. Skóra staje się nieelastyczna, sucha, pojawiają się zmarszczki na czole.
  • Codziennie owijając skórę gorsetem kosmetyków, niewiele osób zastanawia się, jak niewygodnie jest tej cienkiej, delikatnej skórze w sztucznych barwnikach. Oczywiście nie trzeba rezygnować z kosmetyków, ale zdecydowanie nie należy oszczędzać na dobrych produktach.

Jak pozbyć się zmarszczek na czole za pomocą laserowego resurfacingu?

Laserowy resurfacing jest sprawdzoną techniką laserowego odmładzania. Jest to jedno z najpoważniejszych osiągnięć w dziedzinie kosmetologii, pozwalające rozwiązać problemy związane ze zmianami związanymi z wiekiem na skórze twarzy. Procedura jest wskazana dla każdego rodzaju skóry, w tym z przebarwieniami. Za pomocą procedury można usunąć zmarszczki na czole oraz w okolicy oczu. Laser na zmarszczki Er: YAG Fotona jest doskonałym sposobem na odnowę powierzchni skóry.

Eliminacja zmarszczek na czole i wokół oczu odbywa się za pomocą specjalnego lasera o długości fali 2940 nm frakcyjnie. Na skórze powstają dziesiątki tysięcy mikrokanałów, które stymulują ciało do korzystania z własnych zasobów do samouzdrawiania skóry. Podczas regeneracji powstaje kolagen i elastyna, które są odpowiedzialne za tworzenie się młodych tkanek. W ten sposób skóra twarzy jest wygładzona, napięta i wygląda młodo.

Peeling laserowy na usuwanie zmarszczek na twarzy

Laserowy peeling odnosi się do tradycyjnych metod usuwania związanych z wiekiem zmian na skórze wokół oczu i na czole. Walka ze zmarszczkami polega na termicznym niszczeniu warstw naskórka: pod wpływem energii skierowanego światła odparowują w ciągu jednej tysięcznej sekundy. Ze względu na szeroki zakres operacji laserem zabieg nadaje się również do odmładzania skóry twarzy wokół ust i eliminacji fałdów nosowo-wargowych. Peeling laserowy dzieli się na głęboki i średni.

Kosmetolog we wrocławskiej klinice Soft Skin określa rodzaj zabiegu, biorąc pod uwagę mimikę twarzy i indywidualne cechy skóry pacjenta. Peeling laserowy jest jedną z procedur laserowych, które mogą przywrócić młodość skórze wokół oczu. W takim przypadku specjalista ma możliwość ustalenia określonej głębokości penetracji wiązki laserowej, co jest bardzo ważne, ponieważ skóra wokół oczu jest cienka i wrażliwa. Zapewnia to absolutną przewidywalność wyniku. Laser usuwa górną warstwę skóry i rozpoczyna aktywny proces regeneracji. W ten sposób powstaje kolagen i elastyna, które wygładzają zmarszczki. Procedura jest wykonywana przy użyciu lasera Er: Yag Fotona Spectro SP.

Laserowe zabiegi na zmarszczki pod oczami i na czole – fotoodmładzanie laserowe

Usuwanie zmarszczek za pomocą fotoodmładzania T3 laserem Fotona, gdzie światło przenika w głąb skóry, nie powoduje jej uszkodzenia, ale uruchomienie procesów regeneracyjnych. Fotoodmładzanie laserem Nd: YAG w trybie FRAC 3D jest przeznaczone dla pacjentów posiadających głębokie zmarszczki na czole a także w okolicy oczu, gdy skórze brakuje jędrności oraz napięcia. FRAC 3 jest doskonałym zabiegiem laserowym dla skóry dojrzałej, zapewnia skuteczne wygładzenie zmarszczek. Innym zabiegiem laserowym na usuwanie zmarszczek na czole i pod oczami jest endolifting Fotona 4D.

Jak pozbyć się zmarszczek na czole i pod oczami za pomocą peelingu medycznego?

Peeling TCA to peeling medyczny na bazie kwasu trichlorooctowego. Wnikając głęboko w tkankę, delikatnie usuwa środkową powierzchnię lub jeśli to konieczne, środkowe warstwy skóry, ale jej nie rani. Dzięki tej zdolności można go nakładać na okolice oczu. Peeling TCA poprawia koloryt i usprawnia proces podziału komórek skóry. Peeling ma również działanie przeciwutleniające i antyseptyczne, a także stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, co pomaga wygładzić zmarszczki. W klinice Soft Skin dostępne są: peeling TCA 15%, Easy TCA classic, Easy TCA pain control.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami za pomocą mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to technika, w której wykonuje się wiele iniekcji powierzchniowych. Aby usunąć zmarszczki pod oczami i w innych obszarach skóry np. zmarszczki na czole, zwykle wystarcza 4-6 procedur. Dzięki mezoterapii wygładzanie skóry twarzy zachodzi naturalnie: nie jest wymagane leczenie ani operacja plastyczna. Pierwszy wynik staje się zauważalny po kilku dniach i trwa długo. Mezoterapia jest zwykle stosowana do usuwania zmarszczek na twarzy wokół oczu, zwanych kurzymi łapkami. Zabieg ten doskonale nadaje się do usuwania bardzo głębokich zmarszczek pod oczami.

Pod skórę wprowadza się specjalnie wyselekcjonowany koktajl, który wygładza zmarszczki, odżywia i nawilża skórę oraz odmładza obszar iniekcji. Zabieg zwiększa elastyczność skóry, usuwa obrzęki i zwiotczenie, pozwala uzyskać efekt liftingu. W rezultacie skóra w okolicach oczu staje się bardziej elastyczna i napięta, nawet worki pod oczami znikają, a krążenie krwi poprawia się. Innym zabiegiem iniekcyjnym usuwającym zmarszczki wykonywanym w Soft Skin jest mikronakłuwanie skóry Dermapen oraz luksusowa mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe.

Wypełnianie zmarszczek poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej służy do lokalnego blokowania impulsu nerwowego dostarczanego do mięśni twarzy. Zapewnia to ciągłe rozluźnienie mięśni. Jeśli mięśnie twarzy nie kurczą się, skóra twarzy nie powoduje tworzenia fałd, np. zmarszczek na czole. Zastrzyki pomogą pozbyć się starych głębokich zmarszczek pod oczami i na czole, a nowe nie powstają. Po zastrzykach mimika twarzy pozostaje naturalna. Taki wypełniacz zmarszczek relaksuje wybrane mięśnie, dzięki czemu skóra staje się wygładzona. Czas działania botoksu trwa od 4-6 miesięcy, zmarszczki nie pogłębiają się, można, więc rzec, że toksyna botulinowa działa profilaktycznie, opóźniając procesy starzenia. Usuwanie zmarszczek we Wrocławiu można wykonać w klinice dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin, przeprowadzony zabieg wypełnienia zmarszczek botoksem zapewni wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w Soft Skin

Wypełniacze zmarszczek na czole (poprzeczne) i pod oczami to iniekcje wykonywane na odpowiednią głębokość skóry. Kwas hialuronowy dopasowuje się do struktury tkanki konkretnej warstwy skóry. Po wykonanej iniekcji preparat wiąże się z wodą, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia objętości danego miejsca. Efektem zabiegu jest uzyskanie jędrności skóry wskutek uniesienia zwiotczałych tkanek. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje łączenie włókien elastycznych i kolagenowych w skórze właściwej. Zabieg posiada właściwości odmładzające to znaczy usuwa zmarszczki oraz doskonale wygładza, nawilża i ujędrnia skórę.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Nici liftingujące

Nici liftingujące są przeznaczone do wykonywania zabiegów zarówno w objębie twarzy jak i ciała. Kierowane są zarówno dla kobiet, jak...

Dowiedz się więcej

Nici rozpuszczalne

Skóra po zabiegu staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, napina się owal twarzy oraz wzmocnieniu ulegają wiotkie tkanki np....

Dowiedz się więcej

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej

Toksyna botulinowa (botoks)

Zabiegi w oparciu o botoks – we wrocławskiej klinice Soft Skin szeroko wykorzystujemy biologiczne właściwości toksyny botulinowej: odmładzamy, korygujemy rysy,...

Dowiedz się więcej

Wypełniacze

Upływ lat nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Traci on swoją jędrność, powodując liczne problemy natury estetycznej, między innymi pojawienie się...

Dowiedz się więcej

Peeling laserowy

Peeling laserowy to idealna alternatywa dla peelingów medycznych i dermabrazji

Dowiedz się więcej

Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP

Poznaj najnowszą generację Wampirzego Liftingu! Arthrex ACP (Autologus Conditioned Plasma) to przełomowa mezoterapia osoczem bogatopłytkowym o najwyższej koncentracji czynników wzrostu...

Dowiedz się więcej

Masaż Kobido

Kobido to zestaw manualnych technik masażu, które intensywnie pobudzają syntezę włókien podporowych, poprawiając elastyczność oraz jędrność skóry. Dodatkowo wpływa na...

Dowiedz się więcej

Laserowy resurfacing

Zmarszczki, bruzdy, nierówności np. potrądzikowe blizny, wiotkość i brak elastyczności, rozszerzone pory, nierówny koloryt.

Dowiedz się więcej

Fotoodmładzanie laserowe

Regeneracja i odmładzanie skóry za pomocą światła? To możliwe. W naszej opinii najwyższą skuteczność w fotoodmładzaniu wykazuje Fotoodmładzanie T3 laser...

Dowiedz się więcej

FOTONA 4D

Poznaj Fotona 4D, zaawansowany zabieg laserowy, który oferuje skuteczne odmładzanie i ujędrnienie skóry bez potrzeby chirurgicznej interwencji.

Dowiedz się więcej

Wypełniacz biostymulujący

Wyjątkowe działanie wypełniaczy biostymulujących polega na tym, że jednocześnie odbudowują one utraconą objętość i daje silny efekt odmładzający. Działa...

Dowiedz się więcej

Venus Legacy

Zabieg Venus Legacy ™ to najskuteczniejszy pogromca cellulitu, który jednocześnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsc odpornych na treningi i...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie