Endolifting FOTONA 4D - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Endolifting FOTONA 4D

Endolifting FOTONA 4D

Poznaj endolifting laserowy, czyli zabieg wykonywany od wnętrza jamy ustnej dla silnego ujędrnienia skóry.

Lifting wewnątrzustny wchodzi w skład najbardziej zaawansowanego zabiegu laserowego. To w sumie aż 4 procedury, zapewniające wielopoziomowe odmłodzenie – od powierzchni naskórka aż po głębokie włókna podporowe w skórze właściwej. Efekty? Wygładzenie zmarszczek i bruzd bez zastosowania wypełniaczy i wiele więcej. W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu zabieg ten wykonywany jest wg najlepszych procedur pod nadzorem dermatologa.

Efekty
 • wygładzenie zmarszczek,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych już po jednym zabiegu,
 • równomierny wzrost napięcia i elastyczności skóry,
 • poprawa owalu,
 • powierzchniowe wygładzenie naskórka,
 • obkurczenie ujść gruczołów łojowych (porów skórnych),
 • ujednolicenie kolorytu,
 • spłycenie blizn potrądzikowych.
Właściwości

Zaawansowany technologicznie zabieg laserowy łączy aż 4 procedury:

1. Endolifting – nieinwazyjna terapia laserem, wykonywana wewnątrz jamy ustnej. Obkurcza wiotczejące z wiekiem włókna kolagenowe, a jednocześnie odbudowuje kolagen na całej grubości tkanek. Efekty endoliftingu to wygładzenie i ujędrnienie skóry, zwłaszcza wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, linii marionetki jak po zastosowaniu wypełniaczy.

2. FRAC3 – pierwsza nieablacyjna (bez uszkodzenia powierzchni naskórka) technika frakcjonowania, która daje silne napięcie skóry. Wiązka laserowa podgrzewa wnętrze skóry bez naruszania jej wierzchniej warstwy i tworzy w skórze właściwej trójwymiarową siatkę punktów termicznych, które pobudzają syntezę kolagenu. Ogniska wywołanych przez laser i całkowicie celowych uszkodzeń powstają w miejscach defektów skóry, przebudowując ją i „naprawiając”. Dzięki temu że punkty termiczne liftingu są otoczone zdrową tkanką, proces regeneracji przebiega szybciej. Skóra zagęszcza się, ujędrnia i napina, powstają m.in. nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

3. Piano – najdłuższy impuls lasera neodymowo:yagowego (Nd: YAG) służy przede wszystkim do napięcia dużych powierzchni skóry. Ponieważ energia dociera aż do tkanki podskórnej (na głębokość ok. 6mm), dochodzi również do obkurczenia warstwy SMAS, czyli powięzi mięśniowej, na poziomie której wykonywany jest lifting chirurgiczny. Etap ten daje efekty porównywalne do zabiegów z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków HIFU.

4. Superfacial – peeling laserowy wykonywany techniką zimnej ablacji. Lekki resurfacing wykonywany za pomocą lasera erbowo:yagowego przebudowuje strukturę naskórka, wygładza drobne zmarszczki, zwęża pory, normalizuje pracę gruczołów łojowych, rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry.

Przebieg zabiegu

Zanim rozpocznie się zabieg, pacjent zakłada specjalne okulary ochronne.

Pierwszy etap, czyli laserowy endolifting, polega na skanowaniu wnętrza jamy ustnej za pomocą specjalnej głowicy lasera erbowo:yagowego. Ponieważ śluzówka jamy ustnej jest cały czas nawilżona, zabieg endoliftingu jest całkowicie bezbolesny, a pacjent odczuwa tylko delikatne ciepło.

Następnie wykonywana jest procedura FRAC 3 i za pomocą impulsów lasera neodymowo-yagowego „wyłapuje” miejsca uszkodzeń skóry właściwej i naskórka, by stworzyć tam termiczne punkty liftingu. W tym trybie wykonywanych jest kilka przejść w okolicach kości jarzmowych i na szyi. Etap ten ma również charakter nieablacyjny, pacjent może jednak odczuwać delikatne ukłucia w momentach emisji dużej dawki energii. Nie jest to odczucie bolesne.

Trzeci etap, tryb Piano, polega na równomiernym i jednorodnym (bez skoków energii) podgrzewaniu głębokich warstw skóry właściwej i tkanek podskórnych. Etap ten jest całkowicie nieodczuwalny.

Na finał wykonywany jest lekki peeling laserowy, nazywany też laserową mikrodermabrazją. Laser odparowuje wodę z wierzchnich warstw naskórka bez efektu termicznego, w tzw. technice zimnej ablacji. Dzięki temu skóra po peelingu nie ulega nadmiernemu podrażnieniu, a proces złuszczania nie jest uciążliwy dla pacjenta. W trakcie peelingu laserowego skóra pacjenta jest chłodzona, dzięki czemu procedura nie jest odczuwalna.

Cały zabieg  trwa ok. 1,5-2 godzin.

Endolifting FOTONA 4D Fotona 4D 1299 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę
Przygotowanie do zabiegu

Zabieg wykonywany jest na czystej skórze, dlatego wcześniej personel zabiegowy usunie makijaż i oczyści twarz. Pacjent proszony jest o usunięcie soczewek kontaktowych oraz o przepłukanie ust płynem do higieny jamy ustnej. Mężczyźni z zarostem powinni przed zabiegiem ogolić twarz i szyję.

Po zabiegu
Przeciwwskazania
Po zabiegu

Ponieważ czteroetapowa procedura kończy się peelingiem laserowym, skóra wymaga traktowania jak po delikatnym peelingu chemicznym. Chroń ją przed promieniowaniem słonecznym za pomocą filtrów SPF 50+, zwłaszcza w okresie złuszczania oraz przez ok. 4 tygodnie po zabiegu. Stosuj zalecony przez nas krem regeneracyjny. W okresie złuszczania, które rozpocznie się po 2-3 dniach od zabiegu i potrwa ok. 3-4 dni, nie usuwaj samodzielnie złuszczającego się naskórka, nie przyspieszaj tego procesu, ponieważ możesz w ten sposób sprowokować stan zapalny.

Przeciwwskazania
 • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu,
 • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (także 6 miesięcy po zakończeniu terapii),
 • przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec),
 • leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie),
 • aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS),
 • padaczka,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego,
 • niektóre schorzenia hormonalne,
 • antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,
 • świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem),
 • skłonność do tworzenia się bliznowców, zaburzenia gojenia,
 • choroby nowotworowe,
 • AIDS, HIV,
 • żółtaczka typu B i C,
 • bardzo sucha i wrażliwa skóra.

Cennik

Fotona 4D

Twarz

1299 zł
Fotona 4D

Twarz+szyja

1 499 zł
Fotona 4D

Twarz+szyja+dekolt

1 599 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 214 opinii
Zobacz opinie
4.7 na podstawie 112 opinii
Zobacz opinie