Peeling laserowy
Podstawowe informacje
Peeling laserowy to idealna alternatywa dla peelingów medycznych i dermabrazji:
Złuszczanie naskórka to najpowszechniej stosowana metoda pielęgnacji. Jej popularność wynika z tego, że jest niezwykle skutecznym i sprawdzonym sposobem na odświeżenie skóry, poprawę jej funkcjonowania, redukcję niedoskonałości, a także receptą na młodą skórę przez lata, czyli prewencję antystarzeniową. Peeling laserowy to nowoczesny, niezwykle precyzyjny i bezpieczny sposób na pobudzenie powierzchniowej regeneracji naskórka.
Efekty
- Odświeżenie skóry,
- Powierzchniowe wygładzenie naskórka, spłycenie delikatnych blizn potrądzikowych,
- Ujednolicenie kolorytu,
- Profilaktyka przeciwstarzeniowa,
- Uregulowanie pracy gruczołów łojowych,
- Złagodzenie objawów trądziku,
- Ujędrnienie, pogrubienie, uelastycznienie skóry,
- Redukcja przebarwień.
Właściwości
Na czym polega peeling laserowy?
Światło lasera powoduje odparowanie naskórka, w wyniku czego następuje jego złuszczanie, uruchomione zostają procesy regeneracji, dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu. W klinice Soft Skin Dermaclinic przeprowadzamy peeling laserowy przy wykorzystaniu Lasera Er:Yag Fotona Spectro SP. W zależności od typu skóry, jej problemów i oczekiwań pacjenta wykonujemy go w trzech trybach:
Peeling laserowy w trybie łagodnym: peeling przeprowadzony jest frakcyjnie, co oznacza, że odparowaniu zostaje poddana tyko niewielka część naskórka. Zabieg peelingu laserowego w trybie łagodnym polecamy osobom młodym, którym zależy na odświeżeniu cery poprzez pogrubienie żywej części naskórka , a także na wyrównaniu kolorytu, zwężeniu porów skóry i uregulowaniu pracy gruczołów łojowych.
Peeling laserowy w trybie średnim – podczas zabiegu wykorzystujemy frakcjonowanie, ale sieć mikrouszkodzeń naskórka jest procentowo większa, niż w przypadku peelingu łagodnego. Dzięki temu zyskujemy większą efektywność. Zabieg polecamy osobom, które borykają się z rozszerzonymi porami, przetłuszczającą się cerą, chcą także wygładzić naskórek, w tym spłycić drobne zmarszczki, wyrównać koloryt i dodać skórze promiennego blasku.
Peeling laserowy w trybie intensywnym – to najbardziej aktywna forma peelingu laserowego, zabieg wykonywany jest „pełną plamką” lasera Er:Yag Fotona Spectro SP, co oznacza, że naskórek poddany jest odparowaniu w trybie niefrakcjonowanym. To najefektywniejsza procedura, która daje silne pobudzenie do powierzchniowej przebudowy skóry. Zabieg idealny dla osób, które chcą spłycić zmarszczki, potrądzikowe blizny, zwę żyć ujścia gruczołów łojowych, wygładzić teksturę naskórka, pozbyć się przebarwień i cieszyć się jędrniejszą, i bardziej promienną cerą.
Wskazania
- ziemista, poszarzała cera,
- pierwsze oznaki starzenia,
- utrata jędrności i elastyczności skóry,
- przebarwienia i problemy pigmentacji skóry,
- skóra z tendencją do przetłuszczania,
- trądzik,
- rozszerzone pory,
- blizny potrądzikowe.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana z makijażu. Przed użyciem głowicy lasera pacjent poproszony jest o założenie okularów ochronnych. Następnie do skóry przykładana jest głowica lasera erbowo-yagowego FOTONA. Jednocześnie skóra chłodzona jest poprzez użycie specjalnej dyszy chłodzącej – dzięki temu nieprzyjemne uczucia są zminimalizowane.
Przygotowanie do zabiegu
Na miesiąc przed zabiegiem peelingu laserowego nie należy opalać, ani korzystać z solarium. Jeśli przyjmujesz leki/zioła fotouczulające, sterydy, retinoidy odstaw je w odpowiednim czasie, wskazanym przez lekarza. Nie korzystaj minimum przez tydzień przed zabiegiem z kosmetyków, które zawierają substancje fotouczulające i retinol. Przez minimum 7 dni przed zabiegiem nie wykonuj peelingów (także tych domowych).
Po zabiegu
Zaraz po peelingu laserowym FOTONA skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta – te niedogodności mijają po kilku godzinach lub dniach w zależności od intensywności peelingu. Przez kilkanaście minut po zabiegu możesz odczuwać pieczenie, podobne do pieczenie po nałożeniu peelingu chemicznego. 2-3 dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Pod żadnym pozorem nie przyspieszaj procesu złuszczania się naskórka, zrywając go! Twarz należy myć delikatnie łagodnymi środkami i używać kremów wskazanych przez personel zabiegowy. Zaleca się, aby przez 2 tygodnie po zabiegu nie korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli, a przez 4 tygodnie należy zachować szczególną ostrożność w eksponowaniu skóry na słońce – chroń ją filtrami SPF 50+.
Przeciwwskazania
- Przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu,
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
- Ciąża i karmienie piersią,
- Stosowanie terapii lekami światłouczulającymi (m.in. retinoidy) oraz leczenie izotretinoiną (także 6 miesięcy po zakończeniu terapii),
- Przyjmowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec),
- Leczenie sterydami (doustnie i zewnętrznie),
- Aktywna faza niektórych chorób skóry (łuszczycy, AZS),
- Padaczka,
- Zaburzenia krzepnięcia krwi,
- Nieuregulowane schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krwionośnego,
- Niektóre schorzenia hormonalne,
- Antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem,
- Świeża opalenizna (do 1 miesiąca przed zabiegiem),
- Skłonność do tworzenia się bliznowców, zaburzenia gojenia,
- Choroby nowotworowe,
- AIDS, HIV,
- Żółtaczka typu B i C,
- Bardzo sucha i wrażliwa skóra.