Treść strony

Cellulit

Co to jest cellulit?

Cellulit jest stanem patologicznym spowodowanym zmianą strukturalną warstwy podskórnej, której towarzyszy naruszenie mikrokrążenia i odpływ limfy. Cellulit to stan skóry ud, pośladków, czasami ramion i brzucha, który jest znany wielu kobietom, gdy skóra staje się nierówna, pojawiają się na niej guzki, dlatego cellulit nazywany jest efektem skórki pomarańczowej. Kobiety borykające się z tym problemem, zastanawiają się jak się pozbyć cellulitu bez korzystania z pomocy chirurga plastycznego. Obserwując u siebie cellulit przyczyny i leczenie, które przyniesie całkowite jego pozbycie się ustali specjalista z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, który zaleci i wykona zabiegi walczące z cellulitem wszystkich stopni i we wszystkich odmianach.

Cellulit – skuteczne leczenie w Soft Skin Medical Center!

Soft Skin to zespół doświadczonych ekspertów lekarzy specjalistów, kosmetologów, fizjoterapeutów współpracujących razem aby rozwiązać każdy nawet najbardzej złożony problem z jakim zmagają się nasi Pacjenci. Skorzystaj z naszego doświadczenia oraz bogatego zaplecza urządzeń medycznych aby pozbyć się problemu jakim jest cellulit.

Spotkaj się z nami, zapraszamy na darmową konsultację z naszymi doświadczonymi w zakresie walki z cellulitem kosmetologami! Pomogą określić dedykowany dla Ciebie plan zabiegowy oraz umówią na spotkanie z lekarzem specjalistą lub fizjoterapeutą jeśli będziesz wymagać dodatkowych konsultacji. Wszystko w jednym miejscu, wygodnie w centrum Wrocławia!

Kliknij link poniżej i umów się na konsultację z zakresu modelowania sylwetki i walki z cellulitem lub SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 

Zobacz nasze zabiegi

Cellulit – przyczyny wstępowania

W tkance łącznej podskórnej dochodzi do syntezy tłuszczu. Rekonstrukcja tłuszczów i ich absorpcja do układu krążenia odbywa się dzięki komórkom tłuszczowym. Zwykle skóra zawiera znaczną ilość małych komórek tłuszczowych, które powstają w segmentach tłuszczowych otoczonych włóknami kolagenowymi i siatkowymi. Złogi tłuszczu są ściśle związane z układem krążenia, przez który tłuszcze dostają się do ogólnego krwioobiegu i odżywiają różne tkanki organizmu.

Komórki tłuszczowe przekształcają tłuszcze z cukru o etiologii pokarmowej w kalorie, które powinny zaspokoić potrzeby organizmu. Komórki tłuszczowe wytwarzają endorfinę, która po wejściu do mózgu wywołuje uczucie satysfakcji. Z czasem rozwija się uzależnienie i organizm zaczyna potrzebować zwiększonej produkcji leptyny, co powoduje wytwarzanie większej liczby komórek tłuszczowych i wzrost wielkości starych, które zaczynają potrzebować dodatkowych składników odżywczych.

W rezultacie komórki tłuszczowe przestają radzić sobie ze swoją funkcją, prowadzi to do akumulacji tłuszczów, osłabienia naczyń włosowatych i wystąpienia obrzęku. Na tym etapie normalne krążenie krwi i limfy jest zaburzone na tle niedostatecznego odżywiania lokalnych tkanek. W rezultacie komórki tłuszczowe zaczynają tworzyć węzły, co powoduje zwłóknienie tkanek. Skóra nabiera obrzękowego wyglądu i zaczynają tworzyć się charakterystyczne guzki.

Oprócz predyspozycji genetycznych do powstawania cellulitu przyczynia się zaburzenie dopływu krwi obwodowej, nieprawidłowości w sferze hormonalnej, siedzący tryb życia, oraz częste odchudzanie i przybieranie na wadze. Mierząc się z problemem skóry takim jak cellulit przyczyny i leczenie wiążą się ze sobą i rozpoznając ich podłoże kosmetolog może zastosować najlepsze rozwiązanie, które zapewni stały efekt bez skórki pomarańczowej.

Jednocześnie nadwaga nie jest głównym czynnikiem, osoby szczupłe zauważają również zwiotczenie skóry i skórkę pomarańczową. W klinice medycyny estetycznej dostępne są skuteczne zabiegi na cellulit takie jak: mezoterapia igłowa i multipolarna radiofrekwencja Venus Legacy. Po przejściu pełnej kuracji można całkowicie pozbyć się cellulitu i dodatkowo osiągnąć wymodelowanie sylwetki i napięcie skóry.

Etapy cellulitu

Rozróżniane są 4 etapy powstawania cellulitu

  • I etap – spowolnienie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych prowadzi do wzmożonej przepuszczalności ich ścian, nieprawidłowego odpływu żylnego i krążenia płynów w układzie chłonnym. Nie widać jeszcze znacznych cellulitu, oznaką początku zapalenia tkanki łącznej są siniaki ujawniające się nawet po niewielkich urazach, widoczny może być również nieznaczny obrzęk tkanek. Cellulit na udach jest najczęstszą oznaką rozpoczynającego się procesu niekorzystnych zmian.
  • II etap – następuje uwidacznianie się obrzęków, gromadzą się toksyny, tkanki otrzymują zbyt mało tlenu. Zmiany są obserwowane tylko w czasie napięcia mięśni, widoczna staje się skórka pomarańczowa, mniejsza elastyczności skóry w miejscu cellulitu.
  • III etap tzw. mikrocząsteczkowy – tworzą się skupiska komórek tłuszczowych, elastyczne przegrody tkanki tłuszczowej przybierają formę podobną do blizn. Na tym etapie widoczny jest wyraźny efekt cellulitu i można wyczuć już zarówno niewielkie i średniej wielkości guzki.
  • IV etap – w tkankach obserwuje się zaleganie limfy, widoczny jest także obrzęk i nieprawidłowy odpływ żylny. Niedotlenienie tkanek powoduje powstawanie większych zmian skórnych w postaci blizn i obrzęków. Coraz większe guzki można już bez problemu wyczuć dłońmi, widać wnęki i stwardnienia.

Co na cellulit zastosować, aby usunąć go bezpowrotnie? Takie pytanie należy skierować do specjalistów medycyny estetycznej, którzy znają nowoczesne procedury doskonale radzące sobie z tym problemem. We Wrocławiu działa klinika dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin, w której kosmetolodzy wykonują zabiegi na cellulit poprawiające, jakość skóry, zagęszczające ją i stymulujące do samoistnej regeneracji.

Objawy cellulitu

Przy tej patologii obserwuje się rozwój zjawisk stagnacyjnych w tkankach. W wyniku obrzęku i gromadzenia się w tych obszarach produktów żywotnej aktywności komórek obserwuje się zagęszczenie tkanki tłuszczowej. Wraz z postępem rozwoju procesów stagnacyjnych w żyłach i naczyniach włosowatych widoczne jest osłabienie ich ściany i wzrost przepuszczalności. W wyniku tych procesów krew i limfa przenikają do tkanek, co powoduje powstawanie siniaków na skórze. Występuje również proliferacja tkanki łącznej w postaci grudek, które są otoczone komórkami, co powoduje tworzenie mikrocząstek. Nic, więc dziwnego, że kobiety po zaobserwowaniu takich niekorzystnych zmian na swojej skórze od razu zadają sobie pytanie, co na cellulit zastosować, aby nieefektowne wgłębienia i obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej usunąć.

Jak się pozbyć cellulitu?

Środki terapeutyczne mają na celu zwiększenie mikrokrążenia w obszarze powstawania zmian w tłuszczu podskórnym, zmianę diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Chociaż w rzeczywistości dieta nie może znacznie pomóc w leczeniu cellulitu, ale pomaga zapobiegać postępowi zmian skórnych. Myśląc o tym jak się pozbyć cellulitu, warto skorzystać z konsultacji kosmetologa, który wskaże, którą procedurę medycyny estetycznej zastosować, aby objawy cellulitu zniknęły.

Czy na cellulit leczenie farmakologiczne może pomóc? Leczenie powinno być kompleksowe i obejmować leczenie medyczne i fizjoterapeutyczne. Tacy pacjenci otrzymują multiwitaminy w celach terapeutycznych. Odkrywając oznaki, jakie pozostawia cellulit jak się go pozbyć, aby wyeliminować wadę skóry. Takim pacjentom przepisuje się różnego rodzaju masaże, a także różne miejscowe preparaty, które zwiększają krążenie krwi i limfy w obszarze lokalizacji wady. Leki farmakologiczne na cellulit mogą przyspieszyć metabolizm, ale nie usuną zmian, które już nastąpiły.

Zaawansowany cellulit leczenie wszystkich stopni i odmian

Cellulit jest częstym problemem, który wiele osób stara się rozwiązać bez uciekania się do operacji lub radykalnych zmian stylu życia. Rynek produktów i urządzeń do leczenia cellulitu jest nie tylko duży, ale stale rośnie. Cellulit jak się pozbyć bez dyskomfortu bólowego? Nieinwazyjne systemy modelujące sylwetkę Venus Legacy oparte są na innowacyjnej technologii, która pomaga zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych w celu poprawy objawów pojawiania się cellulitu. Indywidualne ustawienia pozwalają wybrać parametry procedur leczenia cellulitu na dowolnym etapie bez rehabilitacji. Zaawansowany technologicznie system przeznaczony jest do nieinwazyjnej redukcji cellulitu, korekty konturów ciała, napinania skóry i wygładzania zmarszczek na twarzy i ciele. Redukcja cellulitu Venus Legacy łączy efekty wielobiegunowych częstotliwości radiowych i pulsujących pól elektromagnetycznych. Jest połączeniem czterech technologii:

  • RF powoduje lipolizę, napina skórę i pobudza produkcję nowego kolagenu
  • Pole magnetyczne stymuluje tworzenie się fibroblastów, kolagenu, elastyny oraz naczyń włosowatych, uzyskując lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek
  • Podciśnieniowa Vari Pulse przyspiesza przepływ krwi oraz limfy usuwając obrzęki i zastoje limfatyczne.

Zaawansowany cellulit – leczenie mezoterapią igłową

Metoda mezoterapii iniekcyjnej polega na wprowadzeniu specjalnych koktajli pod skórę. Jest to innowacyjna metoda do efektywnego pozbycia się cellulitu. Koktajle podawane w formie iniekcji składają się z substancji aktywnych, które przywracają prawidłowy metabolizm pod skórą i prowadzą do usunięcia stagnacji procesów biochemicznych. Skuteczność zabiegu wymaga zintegrowanego podejścia. Chodzi o to, że nieregularne wprowadzenie korzystnych składników w obszar występowania cellulitu niewiele pomoże. Jak zwalczać cellulit, aby osiągnąć maksymalne wyniki? Kosmetolodzy w każdym przypadku wybierają indywidualny plan leczenia. Procedura przeprowadzana jest w kilku etapach, podczas których wykorzystywane są różne kompozycje koktajli.

Rozpoczynając procedurę kosmetologiczną taką jak mezoterapia igłowa kosmetolog wstrzykuje koktajle z substancji aktywujących odpływ limfy w celu usunięcia stagnacyjnych procesów pod skórą. Dalej stosowane są składniki rozkładające tłuszcz. Kolejnym etapem jest wprowadzanie kompozycji powodujących aktywny przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i małych naczyniach. W ten sposób można przywróć prawidłowy metabolizm pod skórą.

Na ostatnim etapie substancja aktywna zwiększa napięcie mięśni i eliminuje odwodnienie tkanki tłuszczowej. Po tym zabiegu warstwa tłuszczu znajdująca się między skórą a mięśniami staje się znacznie bardziej elastyczna. Działanie mezoterapii igłowej przy usuwaniu cellulitu i efekt osiągany podczas stosowania różnych kremów i maści, jest nieporównywalny. Kosmetyki powodują, że składniki odżywcze przedostają się tylko przez powierzchnię skóry nie niwelując objawów skórki pomarańczowej. Jak zwalczać cellulit i dodatkowo osiągnąć polepszenie jędrności skóry i jej regenerację? W procedurze mezoterapii igłowej, oprócz leczenia cellulitu, pobudzane są również inne warstwy takie jak: naskórek, skóra, warstwa tłuszczową oraz górna warstwa tkanki mięśniowej.

Jak mezoterapia igłowa wpływa na cellulit?

Głównymi czynnikami mezoterapii igłowej wpływającymi na cellulit są:

  • Poprawa przepływu krwi włośniczkowej
  • Stymulacja odporności lokalnej
  • Zwiększenie funkcji ochronnych skóry.

Po wstrzyknięciu następuje przyspieszenie odnawiania komórek, takich jak elastyna i włókna kolagenowe. Przyczynia się to do ich regeneracji, a skóra odzyskuje elastyczność i gładkość. Martwe komórki są usuwane z jej powierzchni, pory są czyszczone. Skład mezokoktajli obejmuje substancje rozkładające tłuszcze – lipolityki, a także składniki drenażu limfatycznego i środki wzmacniające naczynia krwionośne. Wszystko to ma na celu nie tylko usunięcie oznak cellulitu, ale także zminimalizowanie ich manifestacji w przyszłości.

Powrót na górę strony