Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe

16 czerwca 22

Blizny potrądzikowe

Proces naprawy skóry w trakcie leczenia zmian trądzikowych nie zawsze przebiega w sposób prawidłowy w efekcie czego mogą pojawiać się blizny. Najczęściej wynika to z nieprawidłowego ustępowania stanu zapalnego. Klasyfikowane są one zazwyczaj jako blizny zanikowe (atroficzne), będące ubytkiem w skórze. Rzadziej spotykane są potrądzikowe blizny hipertroficzne, czyli przerosłe.

Wyróżnia się kilka typów atroficznych blizn potrądzikowych różniących się wyglądem. Są nimi blizny typu:

  • ice pick – wąskie i głębokie w kształcie szpikulca
  • boxar – kształtu prostokątnego, ostro odgraniczone krawędzie
  • rolling – szerokie i płytkie blizny w kształcie litery U z delikatnymi krawędziami

Blizny potrądzikowe mogą być w kolorze skóry lub odbarwione. W tych drugich dochodzi do zmniejszenia ilości lub całkowitego zaniku melanocytów. Są to jedne z cięższych postaci blizn.

W celu zmniejszenia ryzyka powstawania blizn potrądzikowych należy jak najszybciej reagować na pojawiające się wykwity skórne konsultując się z lekarzem dermatologiem, który decyduje o leczeniu oraz kosmetologiem, który zaproponuje odpowiednią pielęgnację oraz zabiegi. Jeśli jednak na Naszej skórze pojawiły się już krosty z towarzyszącym im stanem zapalnym należy bezwzględnie powstrzymać się od usuwania zmian na własną rękę (np. wyciskania) lub częstego podrażniania wykonując m.in peelingi ziarniste, używanie szczoteczek myjących czy nawet wacików kosmetycznych. Drażnienie skóry powoduje pogłębianie się stanu zapalnego, a w efekcie zwiększa ryzyko powstawania przebarwień pozapalnych i blizn.

W klinice Soft Skin Dermaclinic podchodzimy do blizn potrądzikowych w holistyczny sposób. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i dobieramy odpowiednią metodę leczenia blizn w zależności od stopnia nasilenia problemu, wieku blizn, czy dotychczasowego leczenia. Jakie mamy rozwiązania?

Peelingi chemiczne i retinol

Peelingi chemiczne polegają na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka, które powoduje jego złuszczenie. W ten sposób tkanka dostaje sygnał o konieczności gojenia i przebudowy, co wpływa na poprawę i wygładzenie struktury skóry. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się kwas TCA, retinol, kwas salicylowy, glikolowy, rezorcynę, a także preparaty składające się z mieszaniny kwasów, np. Cosmopeel, peelingi marki Dermaquest oraz PCA.

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie w Soft Skin wykonujemy za pomocą urządzenia Dermapen 4. Dzięki temu uzyskujemy maksimum efektów, szybkość pracy i komfort pacjenta. Zabieg polega na frakcyjnym nakłuwaniu skóry, w celu wywołania kaskady reakcji, prowadzących do stymulacji wytwarzania kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Następuje przebudowa skóry, która prowadzi do zmniejszenia widoczności blizn. Skóra jest bardziej wyrównana i elastyczna.

Metodą o podobnym mechanizmie działania jest podcinanie dna blizny za pomocą kaniuli. Blizny typu ice pick, które są bardzo głębokie potrzebują takiego właśnie specjalistycznego podejścia.

Fibryna

Krew kryje w sobie źródło cennych składników wykorzytywanych w medycynie estetycznej w celu przebudowy i rewitalizacji tkanki. Odpowiednio odwirowana krew stanowi preparat do podania śródskórnego. Działa poprzez przyspieszenie procesu tworzenia się naczyń włosowatych, przeciwzapalnie, przespiesza gojenie się ran i odgrywają kluczową rolę w regeneracji tkanek.

Laser

W terapii blizn potrądzikowych wykorzystuje się laser Nd:Yag oraz Er:Yag. Wiązka lasera Nd:Yag ma za zadanie termiczne uszkodzenie tkanki, które prowadzi do stymulacji produkcji białek i glikozaminoglikanów w skórze. Laser Er:Yag to działanie ablacyjne (złuszczające) oraz termiczne. Usunięcie górnych warstw naskórka powoduje przebudowę skóry.

Sterydy

Blizny przerostowe potrzebują innego podejścia. Ostrzykiwanie za pomocą specjalistycznych leków powoduje ich zmiękczenie i hamuje nadprodukcję kolagenu.

Mezoterapia igłowa

Podanie śródskórne preparatów z kwasem hialuronowych zwiększa nawodnienie tkanek. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i wyrównana. Zauważalnie zmniejszają się na niej zgłębienia.

Temat blizn potrądzikowych jest bardzo szeroki i wymaga odpowiedniego podejścia. W klinice Soft Skin dr. n.med. Elżbieta Wójtowicz-Prus i zespół kosmetologów stworzy dla Ciebie indywidualny plan ich leczenia.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej

Yellow Peel

Yellow peel to mocny peeling chemiczny o niskim pH 0,3-1,5, a swoją nazwę zawdzięcza kolorowi obecnego w nim retinolu. Jego...

Dowiedz się więcej

Peeling SAMA

Peeling SAMA kierowany jest szczególnie do pacjentów ze skórą tłustą, ze znacznie rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i z trądzikiem....

Dowiedz się więcej

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to popularny zabieg w klinice Soft Skin Medical Center, dobierane są indywidualnie, w zależności od wskazań i potrzeb...

Dowiedz się więcej

Peeling laserowy

Peeling laserowy to idealna alternatywa dla peelingów medycznych i dermabrazji

Dowiedz się więcej

Laserowy resurfacing

Zmarszczki, bruzdy, nierówności np. potrądzikowe blizny, wiotkość i brak elastyczności, rozszerzone pory, nierówny koloryt.

Dowiedz się więcej

Fotoodmładzanie laserowe

Regeneracja i odmładzanie skóry za pomocą światła? To możliwe. W naszej opinii najwyższą skuteczność w fotoodmładzaniu wykazuje Fotoodmładzanie T3 laser...

Dowiedz się więcej

FOTONA 4D

Poznaj Fotona 4D, zaawansowany zabieg laserowy, który oferuje skuteczne odmładzanie i ujędrnienie skóry bez potrzeby chirurgicznej interwencji.

Dowiedz się więcej
Gabinet

Laserowe leczenie blizn i rozstępów

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie