Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Usta, ich odmładzanie i korygowanie

Usta, ich odmładzanie i korygowanie

31 lipca 23

Zmysłowe usta to dla wielu Pań i Panów bardzo ważny element urody. Odpowiedni kształt ust nadaje nam atrakcyjności, a także świadczy o podążaniu za modowymi trendami. W tej chwili zabieg korekty ust stał się jednym z najbardziej popularnych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Ich celem jest nadanie wargom odpowiedniego kształtu oraz wielkości, która nadawałaby twarzy bardziej atrakcyjny wygląd.

Od wieków kobiety skupiały swoją uwagę na ustach. Szminki, konturówki miały skorygować to, co się paniom nie podobało w kształcie ich ust, albo nadać im kształt wymagany przez modę. Usta każdego z nas wyglądają nieco inaczej i można wyróżnić kilka rodzajów kształtów warg, którym przypisywane są również cechy charakteru.

Wyróżniamy usta wąskie, usta symetryczne, czyli niezbyt pełne, ale też nie wąskie, asymetryczne, kiedy dolna warga jest pełniejsza, a górna wąska, lub jest na odwrót.  Obecnie usta pełne stały się elementem twarzy, który świadczy o atrakcyjności i są marzeniem wielu kobiet.  Kształt i wielkość ust można skorygować z pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Zmarszczki wokół ust

Zanim przejdziemy do poprawiania kształtu ust przyjrzyjmy się, temu co dzieje się wokół nich i często postarza ich wygląd.Wszyscy wiemy, że zmarszczkiwokół ust nie dodają urody. Najczęstszym problemem są zmarszczki palacza. Niestety ten typ zmarszczek dotyczy i palących i niepalących, choć ci, którzy na co dzień sporo palą są bardziej i wcześniej narażeni na ten typ „deformacji” skóry. Dzieje się tak, między innymi, ponieważ osoby palące, wdychając dym papierosowy zwiększają aktywność mięśni, a także dym zakłóca dopływ tlenu do komórek i przez to, skóra otrzymuje obfite porcje toksyn.

Zmarszczki palacza to niewielkie, pionowe wgłębienia pojawiającymi się w okolicy ust, głównie nad górną wargą. Mają one cechy zmarszczek mimicznych i są skutkiem utraty sprężystości skóry, opalania twarzy, żucia gumy czy częstego picia napojów przez słomkę, a także oczywiście palenia papierosów.

Skąd ta nazwa dla tych zmarszczek? Zostały nazwane tak ze względu na ich większą widoczność przy charakterystycznym dla palenia ułożeniu ust w określony sposób oraz szybszego starzenia skóry u osób palących. Jednak to nie jedyna przyczyna powstawania tego typu zmarszczek. Czynniki, które mają wpływ na ich tworzenie to mimika (mówienie), naturalny proces wiotczenia i starzenia się  skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy, a w naszej cyfrowej rzeczywistości, do czynników wywołujących te zmarszczki dojdzie jeszcze robienie selfie, układając usta w dziubek😊.

Ale zmarszczki palacza to tylko część problemu ust. Opadające kąciki ust, które pojawiają się wraz z wiekiem, ich „zwężanie” się też nie dodają uroku. Dlatego warto zastanowić się nad kompleksowym podejściem do odmładzania ust.

Palaczu, palaczko rzuć palenie!

Mówiąc o zmarszczkach palacza, warto jest też wspomnieć i zachęcić palaczy do rzucenia tego nałogu. Jeśli chodzi o palaczy, trzeba pamiętać, że ich skóra starzeje się szybciej. Z obserwacji wynika, że skóra nałogowych palaczy w wieku 40 lat wygląda jak skóra nigdy nie palących 70-cio latków! Palenie tytoniu powoduje niekorzystne zmiany skóry, wywołując lub nasilając przebieg wielu chorób skórnych, w tym nowotworów. Jednym z pierwszych elementów terapii antyagingowej osób palących powinno być rzucenie palenia!

 Jak poradzić na zmarszczki wokół ust?

W przypadku zmarszczek palacza zabiegi kosmetologiczne są najskuteczniejszym rozwiązaniem. Poprzez odpowiednią profilaktykę i pielęgnację można opóźnić czas ich pojawienia się. Profilaktyka obejmuje wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które powodują wzmacnianie mięśnie a także ujędrnianie skóry, wykonywanie samodzielnie masażu twarzy wokół ust, stosowanie odpowiednich kremów, a także cykliczne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym.

W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu, pacjentom, którzy chcą poprawić wygląd skóry wokół ust polecany zmarszczek palacza za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej, zabiegi laserowe Fotona, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.  Metody iniekcji to mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, biorewitalizacja kwasem hialuronowym. że Wypełniacze lub substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry, i przyspieszają procesy metaboliczne i stymulują do odmładzania naskórka.

Osocze bogatopłytkowe jest bardziej odpowiednie dla płytkich zmarszczek palacza. Zastrzyki z botoksu są pomocne w likwidacji usunąć głębsze zmarszczki wokół ust. Dodatkowo toksyna botulinowa redukuje opadające kąciki ust. Efektem botoxu jest wygładzenie zmarszczek palacza oraz spłycenie bruzd nosowo-wargowych.

Każdy z nas jest inny i wybór metody powinien zostać skonsultowany z lekarzem medycyny estetycznej. Celem jest naturalny, wyraźnie odmłodzony wygląd skóry wokół ust. Dlatego zachęcam do umówienia się na wizytę i ustalenia indywidualnie całego procesu przywracania ustom i tej okolicy młodego wyglądu.

Zmiana kształtu ust – techniki stosowane w medycynie estetycznej

Celem modelowania i konturowania ust jest zmiana ich wyglądu poprzez zastosowanie różnych technik mających na celu poprawę urody, atrakcyjności i wyglądu ust. Celem każdego zabiegu modelowania ust jest zmniejszenie wiotkości, poprawa konturów i kształtu, odmłodzenie, ujędrnienie, nawilżenie, podniesienie kącików ust jeśli są opadające. Ważne jest, aby usta wyglądały naturalnie.

W Soft Skin Medical Center do modelowania ust używamy kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej. W procesie modelowania ust ważne jest aby odpowiednio zaplanować zabieg oraz wyznaczyć wspólnie z lekarzem zakres zabiegu i kształt ust, które będą nadawały twarzy odmłodzony i atrakcyjny wygląd. Nie sztuką jest wykonanie zabiegu, ale wykonanie go w sposób, który da efekt, z którego pacjent lub pacjentka będą zadowoleni.

W Soft Skin Medical Center traktujemy każdego pacjenta indywidualnie. Każda twarz jest inna, jej proporcje również, dlatego przed wykonaniem zabiegu wnikliwie analizujemy każdy szczegół i ustalamy wspólnie z pacjentem plan działania.

Zapraszamy na konsultację, aby wspólnie zdecydować jak odmłodzić Twoją twarz i nadać jej wygląd, który będzie przysparzał Ci radości i zadowolenia z siebie.

Podobne wpisy

28 sierpnia 23

Przebarwienia – jesień to dobry czas na ich leczenie

Za kilka tygodnie gorące lato pozostanie tylko wspomnieniem. Niestety na naszej skórze możemy pojawić się wiele posłonecznych „wspomnień”. Jednym z...

Dowiedz się więcej
07 sierpnia 23

Niechciane pamiątki z wakacji

Wakacje w pełni. Często wyjeżdżamy, wybieramy aktywności typowo letnie, wakacyjne. Lato to czas, kiedy spotykamy wiele nowych osób, zawiązujemy nowe...

Dowiedz się więcej
25 sierpnia 23

Blizny – problem, z którym można wygrać

Większość z nas ma jakąś bliznę na ciele. Mniejszą lub większą. Wiąże się ona zawsze z jakimiś wspomnieniami, które niekonieczne...

Dowiedz się więcej
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie