Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Przebarwienia – jesień to dobry czas na ich leczenie

Przebarwienia – jesień to dobry czas na ich leczenie

28 sierpnia 23

Za kilka tygodnie gorące lato pozostanie tylko wspomnieniem. Niestety na naszej skórze możemy pojawić się wiele posłonecznych „wspomnień”. Jednym z nich są przebarwienia. Najczęściej pojawiają się po lecie i chcąc nie chcą nie dodają urody. W tym wpisie przybliżymy problem przebarwień i metod ich usuwania.

Przebarwienia nie tylko na twarzy

Przebarwienia powstają często na twarzy i uważane są za najbardziej odbierające ładny wygląd, bo trudno je ukryć, szczególnie osobom, które nie nakładają makijażu. Kolejnym miejsce to ręce. Dłonie pokryte plamami nieodzownie kojarzą się ze starością. Inne części ciała, na których pojawiają się przebarwienia to dekolt, plecy, przedramiona, łydki. Też raczej nie dodają urody.

W młodszym wieku mogą być związane z wahaniami hormonów np. ciąża, zaburzenia hormonalne,przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, leczenie hormonalne, zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, stany zapalne przydatków. Często pojawiają się również w miejscach, gdzie wcześniej leczyliśmy trądzik poprzez źle dobrane zabiegi. W okresie menopauzy przebarwienia mogą mieć związek ze zmianami hormonalnymi spowodowanymi przekwitaniem.

W starszym wieku, kiedy nasza wątroba nie pracuje tak jak wcześniej, ciemne plamy pojawiają się na dłoniach. Dlatego tak ważne w profilaktyce przebarwień, jest dbanie o dobre funkcjonowanie wątroby i całego organizmu. Oczywiście przebarwienia mogą mieć również związek ze stosowaniem niektórych leków, ziół lub kosmetyków zawierających substancje fotouczulające.

Jako, że coraz częściej mówi się, że nasza skóra jest lustrem naszego organizmu przebarwienia mogą wskazywać na to, że w naszym ciele coś nie działa prawidłowo.

Z medycznego punktu widzenia przebarwienia, powstają, gdy nieprawidłowo działają melanocyty, komórki wytwarzające melaninę – barwnik skóry.

Melanina syntetyzowana jest w melanosomach i transportowana do melanocytów, komórek obecnych w naszej skórze w warstwie podstawnej naskórka. Proces ten możliwy jest dzięki enzymowi tyrozynaza. Regulacja melanogenezy jest uwarunkowana wpływem czynników fizycznych i biochemicznych. Fizyczne to: promieniowanie ultrafioletowe (słońce, solarium), pH skóry, temperatura, ucisk. Do czynników biochemicznych zaliczamy cytokiny, hormony, leki – uspokajające, moczopędne, hormonalne, antybiotyki oraz zioła.

Wyrzucona melanina do komórek pozostaje tam. Usuwana jest tylko w procesie przebudowy naskórka np. podczas złuszczania. Naskórek złuszcza się cyklicznie – średnio jedna warstwa w okresie około miesiąca.

Przebarwienia i ich rodzaje

Terapia przebarwień

Początek jesieni to doskonały czas na rozpoczęcie terapii przebarwień. Niewielkie nasłonecznienie, a co za tym idzie mniejsza ekspozycja na słońce dają większe możliwości w zastosowaniu różnych terapii. W zależności od miejsca gdzie znajdują się przebarwienia dobieramy odpowiednią terapię. Przebarwienia leczymy takimi zabiegami jak:

Profilaktyka przebarwień  

Nie da się całkowicie uniknąć powstawiania przebarwień. Można jednak je ograniczać poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i ochronne szczególnie w lecie. Stosowanie kremów z apteki z filtrem fizycznym i chemicznym od pierwszych dni słonecznych zabezpieczy przed niechcianymi przebarwieniami. W okresie letnim nie należy spożywać ziół: dziurawca i arcydzięgla. One przyczyniają się do reakcji fototoksycznych pod wpływem promieniowania UV. Dbaj o wątrobę i odpowiednie odżywianie – to również profilaktyka powstawania przebarwień.

Jeśli po wakacjach na Twojej skórze pojawią się przebarwienia, nie zwlekaj zacznij je niwelować przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów.

Podobne wpisy

25 sierpnia 23

Blizny – problem, z którym można wygrać

Większość z nas ma jakąś bliznę na ciele. Mniejszą lub większą. Wiąże się ona zawsze z jakimiś wspomnieniami, które niekonieczne...

Dowiedz się więcej
07 sierpnia 23

Niechciane pamiątki z wakacji

Wakacje w pełni. Często wyjeżdżamy, wybieramy aktywności typowo letnie, wakacyjne. Lato to czas, kiedy spotykamy wiele nowych osób, zawiązujemy nowe...

Dowiedz się więcej
31 lipca 23

Usta, ich odmładzanie i korygowanie

Zmysłowe usta to dla wielu Pań i Panów bardzo ważny element urody. Odpowiedni kształt ust nadaje nam atrakcyjności, a także...

Dowiedz się więcej
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie