Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Zmarszczki pionowe / poziome czoła

Zmarszczki pionowe / poziome czoła

16 czerwca 22

Zmarszczki pionowe / poziome czoła

Spośród wszystkich zmarszczek na twarzy, które sprawiają, że kobieta chce pójść do kosmetologa, są pionowe zmarszczki nad górną wargą, zajmują honorowe trzecie miejsce po zmarszczkach pod oczami i pionową zmarszczką między brwiami. Zmarszczki ust są nazywane również zmarszczkami palacza i wyglądają jak linie odchodzące promieniście od ust., Jeżeli pojawią się na twarzy potrafią ją bardzo postarzyć, dlatego warto podjąć z nimi walkę. Nie są to jedyne wady na twarzy równie nieefektownie wyglądają poziome i pionowe zmarszczki na czole, zmarszczki pionowe na policzkach czy poziome zmarszczki na nosie.

Dlaczego pojawiają się pionowe zmarszczki?

Pojawienie się pionowych zmarszczek wiąże się ze stopniowym zmniejszaniem ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej, które działają jak szkielet. Osłabiona rama nie jest już w stanie oprzeć się prawom grawitacji, w wyniku, czego następuje stopniowe zwiotczenie mięśni i rysów twarzy. Oprócz kremu o właściwościach liftingujących, który wnika w głębsze warstwy skóry właściwej w celu przywrócenia elastyczności, konieczne jest, aby zasadą było picie wystarczającej ilości wody, ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym i przestrzeganie codziennego rytuału oczyszczania, tonizowania i nawilżania skóry.

Zarówno zmarszczki pionowe na czole, pionowe zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki pionowe na policzkach mogą zostać wygładzone za pomocą zastrzyków z botoksu lub koktajli wypełniających z kwasem hialuronowym. Jeżeli takie zmarszczki są jeszcze mało widoczne i płytkie kosmetolog może je usunąć za pomocą zabiegu laserowego lub dzięki zabiegom peelingu medycznego. Ważne, aby korzystać z usług doświadczonego kosmetologa, która ma do dyspozycji wiele metod eliminowania zmarszczek na twarzy. W klinice dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu można poddać różnym procedurom wygładzającym zmarszczki, ale najbardziej odpowiednia i skuteczna zostanie wybrana podczas konsultacji ze specjalistą.

Co oznacza pionowa bruzda na czole i poziome zmarszczki na czole?

Dlaczego pojawiają się zmarszczki na czole? Wśród dorosłej populacji ludności zmarszczki na czole są powszechnym problemem. W tym okresie skóra traci elastyczność, tkanki stają się zwiotczałe i cienkie. W organizmie zachodzą zmiany hormonalne i pojawią się zaburzenia. Przyczynia się to do powstawania zmarszczek nie tylko na czole, ale także w innych rejonach twarzy. Ze względu na cechy tej części twarzy tzn. brak warstwy tłuszczu pod skórą i nadmierną ruchliwość, mięśnie i skóra wcześnie tracą elastyczność.

Lepiej nie czekać, aż proces stanie się nieodwracalny, warto zacząć działać natychmiast. Pionowe zmarszczki pojawiające się na twarzy w wyniku negatywnych emocji mają odpowiednie nazwy: lwia zmarszczka, czyli pionowa zmarszczka między brwiami. Z reguły głębokie zmarszczki na twarzy, które są powszechnie nazywane pionowymi, pojawiają się w wyniku negatywnych emocji doświadczanych przez wiele lat. Wąsko ukierunkowane środki działające na fibroplasty są wzywane do zwalczania zmarszczek pionowych.

Takie niedogodności jak zmarszczki na czole poziome ujawniają się w wyniku silnie działającego mięśnia czołowego odpowiedzialnego za unoszenie brwi. Zawsze, gdy dochodzi do kurczenia się mięśnia czołowego podczas unoszenia brwi, skóra na czole marszczy się i pojawiają się poziome równoległe zmarszczki na czole. Gdy człowiek starzeje się, dochodzi do zwiotczenia skóry i utraty podskórnej tkanki uwidaczniając głębsze linie. Na zmarszczki poziome czoła botox jest wybierany najczęściej, ponieważ przynosi doskonałe efekty bez doświadczania bólu i długiej rekonwalescencji.

Dlaczego zmarszczki pojawiają się na policzkach?

Z czasem na twarzy pojawiają się oznaki zmian związanych z wiekiem. Wynika to z osłabienia napięcia mięśni twarzy, które tworzą wyraz emocji i mimiki. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do pojawienia się zmarszczek pionowych na policzkach. Wśród nich są:

  • Dziedziczna predyspozycja
  • Palenie (u palaczy napięcie mięśniowe jest słabsze)
  • Nadmierna emocjonalność, (jeśli podczas rozmowy marszczy się nos, ściąga mocno usta, wtedy mogą tworzyć się zmarszczki na policzkach)

Jeśli ktoś zastanawia się, jak usunąć zmarszczki pionowe na policzkach, może to zrobić na wiele sposobów. Odpowiednie są peeling, zastrzyki z botoxu, wypełnienie kwasem hialuronowym. Nie można obejść się bez odpowiedniej pielęgnacji twarzy za pomocą kremów i masek, w tym domowych, wykonanych z naturalnych składników. Wskazane jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych po 30–35 roku życia. Moc kosmetyków przynosi niewielki efekt. Jest to codzienna systematyczna praca z roku na rok, w przeciwnym razie nie ma sensu. Niestety nie będzie cudów, ponieważ zmarszczek, które już się pojawiły, nie da się samodzielnie usunąć. Trzeba skorzystać z naprawdę działających metod.

Skąd bierze się pozioma zmarszczka na nosie?

Nos jest centralną częścią twarzy, na pierwszy rzut oka wydaje się, że skóra w tym rejonie jest doskonale napięta, ale tak naprawdę może na nim pojawić się pozioma zmarszczka. Dlaczego? Do załamania struktury skóry dochodzi, ponieważ jest ona wyjątkowo cienka i delikatna. Ponadto nie jest również chroniona przed szkodliwym wpływem środowiska. Na nosie nie ma tkanki tłuszczowej, bariera lipidowa nie jest duża. Mimika twarzy dotyczy przede wszystkim jej centralnej części, wiele mięśni pracując, stale porusza skórą na nosie.

Z tego powodu, staje się ona wiotka, a powstałe zmiany się utrwalają. Pozioma zmarszczka na nosie pojawia się szybciej u ludzi, którzy często marszczą czoło, mrużą oczy, ujawniają swoje niezadowolenie a nawet u tych, którzy się często uśmiechają. Z początku drobne linie zaczynają się pogłębiać podczas starzenia się, zostaje znacznie ograniczona produkcja elastyny, kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Najlepszą metodą, na pozbycie się zmarszczek w tym rejonie twarzy ma botox, jest wprost idealny na zmarszczki mimiczne.

Skuteczne i bezpieczne zabiegi na zmarszczki pionowe i poziome na twarzy

Korekta pionowych zmarszczek nad górną wargą i poziomych zmarszczek na czole to zabieg z toksyną botulinową, który zadziała na główną przyczynę ich pojawienia się to znaczy nadpobudliwość mięśni. Aby rozluźnić mięsień i zapobiec marszczeniu się skóry, wstrzykiwany jest botox. Ze wszystkich zastrzyków jest to najłatwiejszy, najszybszy, skuteczny i niedrogi sposób. Warga oraz obszar czoła lekko się rozluźnia, a zmarszczki wygładzą się. Oczywiście nie znikną natychmiast skóra potrzebuje trochę czasu, aby zbudować normalny szkielet kolagenu w miejscach niedoboru. Im mniej głębokie zmarszczki w czasie stosowania botoksu, tym szybciej znikają, więc warto rozpocząć wcześniej. Wskazaniem do poddania się terapii botulinowej są: zmarszczki mimiczne tzn. pionowa zmarszczka między brwiami (lwia zmarszczka), pozioma zmarszczka na nosie (królicze zmarszczki), poziome zmarszczki na czole.
Wypełniacze kwasem hialuronowym

Skutecznym sposobem wygładzenia zmarszczek jest zastrzyk z kwasu hialuronowego. Substancja ta znajduje się również w skórze, ale w pewnym wieku jej ilość zaczyna gwałtownie spadać. Wraz ze wzrostem zawartości kwasu hialuronowego w skórze stymulowane jest jego odzyskiwanie. Wypełniacze hialuronowe powodują napięcie nawet głębokich warstw skóry zarówno górnej wargi i policzków tworząc elastyczną poduszkę, która pochłania obciążenie skóry. Jeśli zmarszczki są już głębokie, preparat potrafi ułożyć się dokładnie pod nimi unosząc dno zmarszczki, co powoduje, że staje się bardziej wygładzona i mniej zauważalna. Kwas hialuronowy przywraca utraconą objętość tkanki a skóra funkcjonuje jak poprzednio. Rezultat to redukcja zmarszczek widoczna natychmiast. Wskazaniem do wykonania zabiegu wypełnienia są między innymi: zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki na czole itd..

Mezoterapia przeciw zmarszczkom to metody zwiększania siły skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu w skórze

Wszystko to działa dobrze w połączeniu z botoxem oraz wypełniaczami. W końcu potrzebny jest zauważalny rezultat eliminowania zmarszczek. I znikną tylko wtedy, gdy komórki skóry zsyntetyzują swój nowy szkielet. Mezoterapia pomaga komórkom wytwarzać więcej kolagenu ramowego. Jeśli nie spowolni się na przykład działania okrągłego mięśnia jamy ustnej w jego niszczycielskiej pracy lub nie włoży wzmocnienia skóry w postaci wypełniaczy, komórki po prostu nie będą miały czasu na naprawę szkieletu kolagenu skóry i gojenia zmarszczek. A jest to potrzebne do wygładzenia zmarszczek nad górną wargą.

We Wrocławiu klinika Soft skin proponuje mezoterapię nano- i mikroigłowa NanoFrax jest to sposób na idealną regenerację naskórka jak i skóry właściwej. Odbudowie poddawane są wrażliwe okolice oczu i ust a także cała powierzchnia twarzy nawet w przypadku wrażliwej i naczyniowej skóry. Wskazaniem do wykonania takiego zabiegu jest siateczka drobnych zmarszczek na policzkach, redukowana jest wiotkość skóry przy zmarszczkach mimicznych np. pionowa bruzda na czole i poziome zmarszczki na czole. Mikronakłuwanie, zapewnia przebudowę skóry właściwej, zapewniając ujędrnienie i napięcie skóry, spłycenie poziomej zmarszczki na nosie oraz zmarszczki pionowej na policzkach. Zabieg stymuluje skórę do przebudowy, co skutkuje usunięciem głębokich zmarszczek np. pionowej zmarszczki między brwiami. Ten rodzaj mezoterapii jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych zawodowo, które nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie się z codziennych obowiązków.

Usuwanie zmarszczek za pomocą peelingów, lasera

Jeśli ktoś nie chce długo czekać na wynik, ale zgodzi się przetrwać kilka tygodni, aż wszystko się zagoi i zapomni o problemie te metody są dla niego. Z doświadczenia kosmetologów wynika, że takie zabiegi warto wykonywać tylko przy głębokich zmarszczkach powyżej górnej wargi, na nosie i policzkach. W takim przypadku peelingi powierzchniowe lub niewielka ekspozycja na działanie lasera dają niewiele, trzeba usunąć górną warstwę skóry wraz ze zmarszczkami, potrzebna jest naprawdę poważna zmiany powierzchni. Skóra musi być przygotowana na takie zabiegi, aby stworzyć w niej zapas składników odżywczych do regeneracji. Pomoże w tym mezoterapia, co najmniej 2 zabiegi przed laserem lub peelingiem, 2–4 po. Wtedy szanse na pozbycie się zmarszczek są duże.

Peeling wygładzający zmarszczki

Jedną z najprostszych metod odmładzania skóry i wygładzania zmarszczek jest zabieg złuszczania. Jego istota jest bardzo prosta i polega na usuwaniu martwych komórek. Peeling może być medyczny lub laserowy. Podczas czyszczenia mechanicznego górna martwa warstwa naskórka jest eliminowana za pomocą specjalnych urządzeń. W celu głębokiego złuszczania należy udać się do salonu kosmetologicznego. Podczas medycznego oczyszczania twarzy stosuje się różne produkty na bazie kwasów, które pomagają złuszczać martwe komórki i stymulują procesy regeneracji. Zabieg doskonale sprawdza się np. do usuwania zmarszczek pionowych na policzkach.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Nici liftingujące

Nici liftingujące są przeznaczone do wykonywania zabiegów zarówno w objębie twarzy jak i ciała. Kierowane są zarówno dla kobiet, jak...

Dowiedz się więcej

Nici rozpuszczalne

Skóra po zabiegu staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, napina się owal twarzy oraz wzmocnieniu ulegają wiotkie tkanki np....

Dowiedz się więcej

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej

Toksyna botulinowa (botoks)

Zabiegi w oparciu o botoks – we wrocławskiej klinice Soft Skin szeroko wykorzystujemy biologiczne właściwości toksyny botulinowej: odmładzamy, korygujemy rysy,...

Dowiedz się więcej

Masaż Kobido

Kobido to zestaw manualnych technik masażu, które intensywnie pobudzają syntezę włókien podporowych, poprawiając elastyczność oraz jędrność skóry. Dodatkowo wpływa na...

Dowiedz się więcej

FOTONA 4D

Poznaj Fotona 4D, zaawansowany zabieg laserowy, który oferuje skuteczne odmładzanie i ujędrnienie skóry bez potrzeby chirurgicznej interwencji.

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie