Asymetria ust - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Asymetria ust

16 czerwca 22
asymetria ust

Wyrównywanie asymetrii ust kwasem hialuronowym

Niewielki procent ludzi może pochwalić się doskonałą symetrią w strukturze twarzy, która z natury jest dana człowiekowi. Kobiety często cierpią z powodu dysproporcji, próbując znaleźć metody na ukrycie wady. Wiele osób ma asymetryczne usta. Z czasem mięśnie twarzy stopniowo tracą swoją pierwotną elastyczność i nie spełniają już swojej funkcji. Zabiegi kosmetologiczne mają na celu podniesienie kącików ust i pomagają rozwiązać problem. W klinice Soft Skin specjaliści korygują asymetrię ust kwasem hialuronowym.

Czym jest asymetria ust?

Termin asymetria odnosi się nie tylko do asymetrycznego ułożenia kącików ust lub linii ust, ale także do różnych grubości odpowiadających sobie dalszych trzech trzecich górnej lub dolnej wargi względem siebie. Czasami asymetria ust jest wykrywana podczas rozmowy lub tylko podczas aktywnego wyrazu twarzy (dynamicznym lub funkcjonalnym). Ale często może być zauważalna w spoczynku, nawet przy pobieżnej kontroli wzrokowej. Likwidacja nieestetycznej asymetrii ust kwasem hialuronowym przynosi najlepsze rezultaty.

Przyczyny asymetrycznego kształtu ust

Przy asymetrii ust przyczynami najczęściej występującymi są:

Korygowanie asymetrii ust

Wybór metod korygowania nieprawidłowości w dużej mierze zależy od przyczyny zmian patologicznych i ich ciężkości. Najpopularniejsze z nich:

W klinice dermatologicznej i medycyny estetycznej Skin Soft we Wrocławiu wykorzystywane są niedrogie i bezpieczne alternatywy eliminujące problemy z asymetrią ust kwasem hialuronowym.

Zalety usuwania asymetrii ust kwasem hialuronowym

Korekta asymetrii ust jest możliwa za pomocą kwasu hialuronowego. Ta metoda ma wiele zalet:

Zabieg estetyczny jest wykorzystywany w zabiegach powiększania ust redukując niedoskonałości ust, w przypadku asymetrycznych ust, wąskich lub przesuszonych ust. Jest to technika niechirurgiczna polegająca na iniekcji. Do zabiegu stosuje się biochemiczne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalna dla ludzkiego organizmu, ponieważ jest obecna w tkance łącznej, ale z czasem jej ilość znacznie spada.

Efekty poprawiania asymetrii ust po kwasie hialuronowym

Oczekiwanym przez pacjentów kliniki medycyny estetycznej efektem są symetryczne, równomiernie ukrwione wargi. Taki zabieg pozostawi trwałe rezultaty, jeżeli zostanie powtórzony po 6 miesiącach. Po zabiegu można uzyskać następujące wyniki:

Jak wygląda zabieg likwidacji asymetrii ust kwasem hialuronowym?

Podczas konsultacji z kosmetologiem, oceniana jest mimika twarzy w czasie różnej aktywności. Cała procedura, która trwa do 30 minut. Usta, błony śluzowe oraz obszar wokół warg poddawany jest znieczuleniu miejscowemu (maść). Istnieją dwie metody podawania kwasu hialuronowego:

Pierwsza metoda sprowadza się do liniowej aplikacji kwasu hialuronowego
Druga metoda wiąże się z wykorzystaniem systemu mikro-droplet, kosmetolog podaje dość gęsto nieduże dawki kwasu hialuronowego na całej powierzchni warg. Produkt jest nakładany kaniulą lub igłą zabiegową. Specjalista decyduje o wyborze najkorzystniejszej dla pacjenta techniki aplikacji preparatu. Po zakończonej procedurze, wykonywany jest delikatny masaż ust, pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Zlikwidowanie asymetrii ust cena zabiegu

Wyrównywanie asymetrii ust cena za zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w klinice Soft Skin wynosi od 789 złotych. Obejmuje ona użycie jednej ampułki, dlatego dokładny koszt zabiegu jest ustalany podczas konsultacji z kosmetologiem i kwalifikacji do przeprowadzenia tej procedury. Jest to zabieg nieinwazyjny, ale musi być wykonywany przez doświadczonego kosmetologa, który monitoruje przebieg zabiegu i efekt po jego zakończeniu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są hipoalergiczne i nie powodują reakcji alergicznych. Ponadto stymulują produkcję własnego kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu.

Polecane zabiegi

Powiększanie i modelowanie ust

Wiele kobiet boryka się z problemami estetyki własnych ust. To poważny problem mający niekiedy niekorzystne konsekwencje psychologiczne takie jak zaniżona...

Dowiedz się więcej

Wypełniacze

Upływ lat nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Traci on swoją jędrność, powodując liczne problemy natury estetycznej, między innymi pojawienie się...

Dowiedz się więcej

Konsultacja dermatologiczna

Nowatorskie i skuteczne metody leczenia trudnych schorzeń skóry, badania kliniczne – tym zajmuje się na co dzień zespół specjalistów pod...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 214 opinii
Zobacz opinie
4.7 na podstawie 112 opinii
Zobacz opinie