Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj!

Skontaktuj się już dziś. Zadzwoń +48 717 162 479 lub napisz rejestracja@softskin-clinic.pl.

Skontaktuj się
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Asymetria ust

16 czerwca 22

Wyrównywanie asymetrii ust kwasem hialuronowym

Niewielki procent ludzi może pochwalić się doskonałą symetrią w strukturze twarzy, która z natury jest dana człowiekowi. Kobiety często cierpią z powodu dysproporcji, próbując znaleźć metody na ukrycie wady. Wiele osób ma asymetryczne usta. Z czasem mięśnie twarzy stopniowo tracą swoją pierwotną elastyczność i nie spełniają już swojej funkcji. Zabiegi kosmetologiczne mają na celu podniesienie kącików ust i pomagają rozwiązać problem. W klinice Soft Skin specjaliści korygują asymetrię ust kwasem hialuronowym.

Czym jest asymetria ust?

Termin asymetria odnosi się nie tylko do asymetrycznego ułożenia kącików ust lub linii ust, ale także do różnych grubości odpowiadających sobie dalszych trzech trzecich górnej lub dolnej wargi względem siebie. Czasami asymetria ust jest wykrywana podczas rozmowy lub tylko podczas aktywnego wyrazu twarzy (dynamicznym lub funkcjonalnym). Ale często może być zauważalna w spoczynku, nawet przy pobieżnej kontroli wzrokowej. Likwidacja nieestetycznej asymetrii ust kwasem hialuronowym przynosi najlepsze rezultaty.

Przyczyny asymetrycznego kształtu ust

 • Normalna asymetria twarzy nie przekracza trzech milimetrów. Asymetria ust przyczyny może mieć wrodzone i nabyte:
 • Wrodzone zaburzenia w tworzeniu płodu w macicy. Możliwa jest lokalizacja genetyczna.
 • Nabyte czynniki – cała warstwa cech wpływających na ludzkie ciało.

Przy asymetrii ust przyczynami najczęściej występującymi są:

 • Nieprawidłowości w uzębieniu, przy braku znacznej liczby zębów po jednej stronie szczęki
 • Nierówne zmiany na skórze z powodu wieku, chirurgii plastycznej, chorób. Prowadzi to do pojawienia się asymetrycznych zmarszczek, nieprawidłowego funkcjonowania mięśni i tkanek łącznych.
 • Centralne lub obwodowe uszkodzenie nerwu twarzowego
 • Uszkodzenie jednej z gałęzi nerwu twarzowego w wyniku zapalenia nerwu lub urazu
 • Udar mózgu
 • Dyskinezy (nieprawidłowe ruchy mimowolne) mięśni twarzy i jednostronny ból w środkowej lub dolnej trzeciej części twarzy
 • Wrodzona lub pourazowa jednostronna patologia kości górnej lub dolnej szczęki, a także niedorozwój, uszkodzenie lub zapalenie w stawie skroniowo-żuchwowym
 • Asymetria ust po kwasie hialuronowym, poprzednio przeprowadzona korekcja objętości z użyciem żelu biopolimerowego lub chirurgii plastycznej pod kątem usunięcia wszelkich wad
 • Wada zgryzu i jednostronne naruszenia uzębienia
 • Blizny powypadkowe i po opryszczkach
 • Zajęcza warga
 • Zespół miasteniczny z przewagą po jednej stronie
 • Neuropatia zakończeń nerwowych, na przykład z cukrzycą lub różnymi zatruciami.

Korygowanie asymetrii ust

Wybór metod korygowania nieprawidłowości w dużej mierze zależy od przyczyny zmian patologicznych i ich ciężkości. Najpopularniejsze z nich:

 • Specyficzna terapia neurologiczna, składająca się z kompleksu leków poprawiających krążenie krwi i metabolizm w tkankach, przeciwzapalnych, przeciwpłytkowych, przeciwutleniających oraz środków stymulujących procesy regeneracyjne.
 • Korekta asymetrii ust kwasem hialuronowym lub zastrzykami z botoksu.
 • Metody chirurgiczne.
 • Ćwiczenia fizjoterapeutyczne i terapia manualna.

W klinice dermatologicznej i medycyny estetycznej Skin Soft we Wrocławiu wykorzystywane są niedrogie i bezpieczne alternatywy eliminujące problemy z asymetrią ust kwasem hialuronowym.

Zalety usuwania asymetrii ust kwasem hialuronowym

Korekta asymetrii ust jest możliwa za pomocą kwasu hialuronowego. Ta metoda ma wiele zalet:

 • Doskonały efekt estetyczny i możliwość jednoczesnego zwiększenia objętości warg i nieznacznej zmiany ich kształtu
 • Możliwość uzyskania pożądanego rezultatu zaledwie w jednej procedurze
 • Jest to wskazane dla osób w każdym wieku
 • Szybkość realizacji, brak okresu przygotowawczego i rehabilitacyjnego.

Zabieg estetyczny jest wykorzystywany w zabiegach powiększania ust redukując niedoskonałości ust, w przypadku asymetrycznych ust, wąskich lub przesuszonych ust. Jest to technika niechirurgiczna polegająca na iniekcji. Do zabiegu stosuje się biochemiczne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalna dla ludzkiego organizmu, ponieważ jest obecna w tkance łącznej, ale z czasem jej ilość znacznie spada.

Efekty poprawiania asymetrii ust po kwasie hialuronowym

Oczekiwanym przez pacjentów kliniki medycyny estetycznej efektem są symetryczne, równomiernie ukrwione wargi. Taki zabieg pozostawi trwałe rezultaty, jeżeli zostanie powtórzony po 6 miesiącach. Po zabiegu można uzyskać następujące wyniki:

 • Usunięcie nieefektownej asymetrii ust
 • Podniesienie opadających kącików ust
 • Poprawienie kształtu ust i osiągnięcie prawidłowych proporcji między nimi
 • Uwydatnienie widocznej granicy ust i skóry twarzy.

Jak wygląda zabieg likwidacji asymetrii ust kwasem hialuronowym?

Podczas konsultacji z kosmetologiem, oceniana jest mimika twarzy w czasie różnej aktywności. Cała procedura, która trwa do 30 minut. Usta, błony śluzowe oraz obszar wokół warg poddawany jest znieczuleniu miejscowemu (maść). Istnieją dwie metody podawania kwasu hialuronowego:

Pierwsza metoda sprowadza się do liniowej aplikacji kwasu hialuronowego
Druga metoda wiąże się z wykorzystaniem systemu mikro-droplet, kosmetolog podaje dość gęsto nieduże dawki kwasu hialuronowego na całej powierzchni warg. Produkt jest nakładany kaniulą lub igłą zabiegową. Specjalista decyduje o wyborze najkorzystniejszej dla pacjenta techniki aplikacji preparatu. Po zakończonej procedurze, wykonywany jest delikatny masaż ust, pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Zlikwidowanie asymetrii ust cena zabiegu

Wyrównywanie asymetrii ust cena za zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w klinice Soft Skin wynosi od 789 złotych. Obejmuje ona użycie jednej ampułki, dlatego dokładny koszt zabiegu jest ustalany podczas konsultacji z kosmetologiem i kwalifikacji do przeprowadzenia tej procedury. Jest to zabieg nieinwazyjny, ale musi być wykonywany przez doświadczonego kosmetologa, który monitoruje przebieg zabiegu i efekt po jego zakończeniu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są hipoalergiczne i nie powodują reakcji alergicznych. Ponadto stymulują produkcję własnego kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu.

asymetria ust
Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Powiększanie i modelowanie ust

Wiele kobiet boryka się z problemami estetyki własnych ust. To poważny problem mający niekiedy niekorzystne konsekwencje psychologiczne takie jak zaniżona...

Dowiedz się więcej

Wypełniacze

Upływ lat nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Traci on swoją jędrność, powodując liczne problemy natury estetycznej, między innymi pojawienie się...

Dowiedz się więcej

Konsultacja dermatologiczna

Nowatorskie i skuteczne metody leczenia trudnych schorzeń skóry, badania kliniczne – tym zajmuje się na co dzień zespół specjalistów pod...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie