Treść strony

Powiększenie i modelowanie ust
od 1000 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Powiększanie i modelowanie ust

Szczegóły zabiegu

Cenny kwas w służbie Kobiecego Piękna 

Wiele kobiet boryka się z problemami estetyki własnych ust. To poważny problem mający niekiedy niekorzystne konsekwencje psychologiczne takie jak zaniżona samoocena czy kompleksy. Zabieg powiększania ust wykonuje się więc coraz częściej, podążając za potrzebami i oczekiwaniami współczesnych kobiet.

Stosuje się go z powodzeniem w zabiegach powiększania ust korygując niedoskonałości ust, gdy są one:

 • zbyt wąskie,
 • asymetryczne,
 • przesuszone.

Powiększanie ust z zastosowaniem kwasu zalicza się do nieinwazyjnych zabiegów medycznych, dlatego – pod naszych specjalistów – jest on całkowicie bezpieczny dla kobiety. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększenie ust, warto przyswoić niezbędnik zabiegowy. Unikniemy dzięki temu stresu, rozczarowań i niepotrzebnej niepewności, co do efektów zabiegu.

Jakimi preparatami wykonujemy zabiegi?

Pracujemy tylko na renomowanych preparatach pochodzących od certyfikowanych dostawców. Wykonując zabieg u nas dajemy gwarancję pochodzenia w postaci certyfikatu, który możesz zweryfikować u producenta. W naszej ofercie znajdziesz między innymi preparaty takich firm jak: Teoxane, Neauvia, Croma, Allergan

 

Kto wykonuje zabieg?

Zabiegi powiększania i modelowania ust w naszej klinice wykonują specjaliści, lekarze medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Oddając się w ręce naszych specjalistów gwarantujemy bezpieczeństwo, najnowsze techniki aplikacji i satysfakcję!

Marta Michalska – ZnanyLekarz.pl

Elżbieta Wojtowicz-Prus – ZnanyLekarz.pl

Roksana Kozieł – ZnanyLekarz.pl

 

Jakie osiągamy efekty?

Wykonując zabiegi modelowania i powiększania ust stawiamy na naturalne piękno. Usta są indywidualną cechą każdej z nas. Planując zabieg zawsze stawiamy na podkreślenie Twojego naturalnego piękna!

Efekty

Zabieg powiększenia ust – co można uzyskać w jego wyniku

Pytanie „jak powiększyć usta” należy do najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkach internetowych. Mimo iż nie jest to zabieg inwazyjny, powinno się go wykonywać się korzystając z usług lekarza specjalisty. Powiększenie ust jako procedura medyczna pozwala uzyskać efekty takie jak:

 • widoczne poszerzenie obszaru warg,
 • wywinięcie ust w pożądany przez pacjentkę sposób,
 • likwidacja nieestetycznej asymetrii ust,
 • podniesienie opadających kącików ust,
 • wyrównanie proporcji pomiędzy wargami,
 • zaznaczenie wyraźnej granicy ust i skóry twarzy.

Każdy z tych efektów jest ustalany indywidualnie w trakcie wstępnej wizyty w naszej klinice Soft Skin, a efekty zabiegu są ściśle monitorowane. Nie należy więc obawiać się porażki, gdyż nasi doświadczeni specjaliści odpowiadają za całość procedury medycznej, od diagnozy do kontroli efektu zabiegu.

Choć to oczywiste, w Polsce przypominać ciągle trzeba pacjentkom, że zabieg powiększenia ust wykonywać może wyłącznie profesjonalny lekarz specjalista, posiadający formalne kwalifikacje i odpowiednią praktykę medyczną.

To ważne, bowiem zarówno sam zabieg, jak i korekta ewentualnych powikłań muszą odbywać się we właściwych warunkach higienicznych i w pełnej, profesjonalnej obsłudze medycznej. Nie warto ryzykować własnym zdrowiem, dlatego zawsze należy sprawdzać renomę lekarza i gabinetu, w którym mamy zamiar wykonać zabieg powiększania ust.

Efekty estetyczne

Jakie efekty estetyczne zyskamy po udanym zabiegu powiększania ust?

Podstawowy, oczekiwany efekt zabiegu powiększanie ust to oczywiście estetyczne, jędrne, zdrowo wyglądające usta. Powinny być one symetryczne, równo ukrwione wraz z efektem zdrowej czerwieni. Perfekcyjne, symetryczne wargi, cieszyć nas będą swoją urodą na stałe, jeśli zabieg zostanie powtórzony po około pół roku od pierwszej procedury.

Taka jest bowiem biochemiczna właściwość kwasu hial., że wymaga on zabiegu przypominającego po sześciu miesiącach, choć zależy to od indywidualnych cech organizmu i zawsze decyzję podejmie lekarz prowadzący. Nie da się przecież sprowadzić do wspólnego mianownika wszystkich kobiet i ich ust.

Taka nasza uroda, że różnymi się między sobą i różnice te należy zawsze brać pod uwagę, unikając nietrafnych i szkodliwych porównań, nie tylko w dziedzinie medycyny estetycznej, ale i w każdej innej dziedzinie naszego życia. Bo każda kobieta wymaga innej dbałości o swe indywidualne piękno.

Przeciwwskazania

Powiększanie ust – przeciwwskazania medyczne do zabiegu 

Choć powiększanie ust nie jest inwazyjną procedurą medyczną, nie każda z nas powinna poddawać się temu zabiegowi. Wszelkie pytania i wątpliwości padną w trakcie wstępnej wizyty u naszych specjalistów w Soft Skin Dermaclinc, nie ma więc powodów do obaw, jednak istnieją także ogólne przeciwwskazania zdrowotne do wykonania tego zabiegu.

Immunologiczna nadwrażliwość na kwas hial.

Pierwsze z nich to immunologiczna nadwrażliwość na sam kwas hial. Taka przypadłość zdecydowanie wykluczy nas z grupy pacjentek zabiegu powiększania ust, gdyż na dzień dzisiejszy nie da się zastąpić kwasu hial. inną substancją. Nie warto tu ryzykować, bowiem reakcja alergiczna na kwas hial. może być naprawdę dotkliwa i zrujnować zdrowie naszych ust.

Zapalne zmiany skórne oraz nosicielstwo wirusa HPV

Kolejne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu powiększenia ust to zdiagnozowana opryszczka w organizmie oraz zapalne zmiany skórne. Co oczywiste: zabieg nie może być wykonany w trakcie wykwitu opryszczki i owrzodzeń, ale i skonsultować należy nosicielstwo wirusa HPV wywołującego opryszczkę w organizmie, aby nie pogorszyć stanu naszej odporności.

Ciąża oraz okres laktacji

W każdym, indywidualnym przypadku decyzję podejmuje tu lekarz. Zabieg powiększania ust nie będzie też możliwy w trakcie ciąży oraz podczas laktacji, a także na kilka miesięcy już po zaprzestaniu karmienia piersią. Burza hormonalna powodowana ciążą i karmieniem narusza naturalną równowagę organizmu kobiety. Trzeba będzie poczekać na jej odzyskanie, aby nie narażać się na niepożądane reakcje organizmu na zabieg powiększenia ust.

Kuracja antybiotykami.

Następny czynnik wykluczający, przynajmniej czasowo, powiększenie ust jest to okres w trakcie antybiotykoterapii. Leczenie antybiotykami powoduje, że nasz organizm jest osłabiony, co nie pomoże w jego rekonwalescencji po zabiegu. Konieczne stanie się w takim przypadku zakończenie terapii lekowej, a dopiero w drugiej kolejności konsultacja lekarska i odpowiedzialna decyzja o tym, czy powiększenie ust jest już możliwe.

Choroby autoimmunologiczne.

Ostatni czynnik wykluczający zabieg łączy wszelkie procedury medyczne związane z leczeniem chorób autoimmunologicznych i nowotworowych. Jak łatwo się domyślić, wstrzyknięcie kwasu hial. będzie wówczas całkowicie niedopuszczalne, ponieważ mogłoby ono spowodować nie tylko spotęgowanie podstawowej choroby, ale i doprowadzić do powstania nowych ognisk zapalnych i przerzutowych. Każda wątpliwość zdrowotna zostanie jednoznacznie rozstrzygnięta przez naszego lekarza specjalistę wykonującego zabieg, zatem należy pytać, konsultować i jasno wyrażać własne obawy w profesjonalnym gabinecie medycznych, w którym chcemy wykonać zabieg powiększenia ust.

Rzadkie powikłania

Kiedy zabieg powiększania ust zostanie wykonany – rzadkie powikłania medyczne

Zabieg powiększanie ust nie należy do trudnych ani problematycznych, a powikłania pozabiegowe lub zdarzenia niepożądane zdarzają się niezwykle rzadko. Warto jednak wiedzieć, że mogą one wystąpić i w razie sytuacji krytycznej natychmiast udać się do naszego lekarza prowadzącego procedurę zabiegową. Reagować należy zawsze, gdy po zabiegu wystąpi uporczywe swędzenie ust. Może ono zwiastować stan zapalny.

Sygnałem ostrzegawczym pojawienia się powikłań medycznych po zabiegu powiększania ust będą także wszelkie krwiaki i przebarwienia samych ust i ich okolic. Jeśli zdarzą się zaburzenia czucia, odczuwania smaków, napięcie w ustach, od razu trzeba będzie udać się na wizytę kontrolną w klinice. Czujność wzbudzić powinny także symptomy takie jak:

 • stany podgorączkowe,
 • gorączka,
 • pogorszenie samopoczucia kojarzące się objawami grypowymi.

Nie ma sensu tkwić w takiej sytuacji w lęku, lepiej natychmiast zgłosić się do lekarza i rozwiązać problem.

Jak wygląda zabieg?

Jak będzie wyglądać sam zabieg powiększania ust?

Technicznie rzecz biorąc zabieg powiększania ust polega na umieszczeniu pod skórą implantu. Procedura medyczna rozpoczyna się wizytą diagnostyczną, a sam zabieg nie jest długotrwały i zwykle trwa on od kwadransa do pół godziny. Już w trakcie wywiadu lekarskiego ma miejsce szczegółowa ocena mimiki twarzy i jej cech indywidualnych w stanie spoczynku i we wzmożonej aktywności mimicznej (takiej jak wyrażanie radości, złości lub zdziwienia).

Skóra wokół ust, usta oraz błony śluzowe pokrywane są maścią znieczulającą tak, aby zabieg powiększania usta przebiegał całkowicie bezboleśnie. W nielicznych przypadkach, jeżeli istnieje podejrzenie nadwrażliwości na ból u pacjentki, stosowane są elementy lub całkowite znieczulenie stomatologiczne. Nie ma więc żadnych powodów do obaw, gdyż lekarz na pewno dobierze najwłaściwsze dla nas rozwiązanie, biorąc pod uwagę anatomię twarzy i jej cechy mimiczne.

Techniki aplikowania

Jakie są medyczne techniki aplikowania kwasu hial. podczas zabiegu powiększania ust?

Techniki medyczne stosowane w profesjonalnej aplikacji kwasu hial. dzieli się zasadniczo na dwa typu. Pierwszy to tak zwane liniowe podawanie kwasu, druga technika polega na zastosowaniu systemu mikro-droplet. W takim przypadku aplikuje się maksymalnie gęsto niewielkie dawki preparatu w obrębie całej powierzchni ust. Kwas hial. nakłada się wówczas kaniulą (jest to długa i celowo stępiona w swym końcu rurka) albo aplikacji kwasu służyć może tradycyjna igła zabiegowa.

Co ważne, zabieg powiększania ust zależy od decyzji o sposobie nakładania kwasu hial., a decyzja taka podejmowana jest przez lekarza specjalistę odpowiednio do celu zabiegu (powiększenie obszaru ust, wyrównanie ich kolorystyki, redukcja asymetrii ust). Lekarz planuje każdy element iniekcji kwasu, od sposobu jego aplikowania i ilości preparatu, aż do techniki wykonania wstrzyknięć.

Jak szacują specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej do jednej sesji zabiegu powiększania ust najlepiej zastosować objętość 1 ml preparatu kwasu hial.. I takie porcje kwasu zwykle przygotowywane są do zabiegu w odpowiednio wyporcjowanych dawkach.

Po zakończeniu zabiegu standardowo wykonuje się bardzo delikatny, indywidualnie dobrany do potrzeb konkretnej klientki, masaż całej powierzchni ust. Każdy z tych elementów procedury zabiegu na pewno zostanie szczegółowo omówiony w trakcie planowania zabiegu powiększania ust w Soft Skin Dermaclinic, zanim pacjentka wyrazi zgodę na zabieg. Nie ma więc powodów do obaw i zawsze warto dopytywać o każdy szczegół działań lekarskich, który nie jest dla nas zrozumiały lub budzi lęki.

Zalecenia lekarskie

Po zabiegu powiększania ust – podstawowe zalecenia lekarskie

Po wykonaniu zabiegu powiększania ust pojawi się niewielka reakcja obrzękowa. Jest to naturalny i pożądany stan medyczny, oznaczający tyle, że podrażnione zabiegiem tkanki wracają już do normy, zaś kwas hial. absorbuje (niejako „ściąga”) wodę z innych, sąsiednich struktur twarzy. W taki właśnie sposób nawilżenie warg staje się mocniejsze.

Zaleca się zastosowanie chłodzących okładów po zabiegu, a już po dobie możliwy jest powrót do pełnej aktywności zawodowej i osobistej. Można już także będzie zrobić bezpiecznie makijaż. W pierwszej dobie po zabiegu z zasady odradza się uprawianie sportów, podróże, w tym loty samolotem, picie alkoholu i palenie papierosów.

Usta muszą wrócić przecież do równowagi i rozpocząć nowy etap funkcjonowania. Jeżeli nie występują żadne powikłania pozabiegowe, standardowa wizyta kontrolna następuje po czternastu dniach od wykonania zabiegu powiększania ust. Nasz lekarz specjalista ocenia wtedy efekty zabiegu i podejmuje ewentualne decyzje o ich korekcie.

Cennik

Powiększenie i modelowanie ust

od 1000 zł

Hialuronidaza

2-3 dni przed zabiegiem z użyciem hialuronidazy, należy umówić się na konsultację oraz ew. próbę uczuleniową w cenie 180 zł (kwota odliczana jest od wykonanego w ciągu 3 dni zabiegu z użyciem hialuronidazy).
od 1000 zł

Nasz Zespół

Powrót na górę strony