Treść strony

Zmarszczki palacza

Zobacz nasze zabiegi

Zmarszczki palacza to rodzaj pionowych zmarszczek powstających w okolicy ust. Jest wiele przyczyn ich tworzenia się i palenie papierosów należy do jednych z nich, ale nie są to jedyny powód. Oprócz toksycznego działania na ciało, jako całość, palenie powoduje przedwczesne pojawienie się drobnej sieci zmarszczek wokół ust. Dzieje się tak, ponieważ wdychany dym papierosowy zwiększa aktywność mięśni i zakłóca dopływ tlenu do komórek. A skóra otrzymuje obfite porcje toksyn.

Ten typ zmarszczek ujawnia się wraz ze starzeniem się skóry i ma podłoże genetyczne. Medycyna estetyczna posiada skuteczne sposoby likwidacji zmarszczek palacza, pozwalając pozbyć się tego nieestetycznego wgłębienia wokół ust. Pozostawione bez pomocy specjalistów będą coraz intensywniej wpływać na wygląd twarzy, deformując górną wargę, wytwarzając w niej głębokie pionowe bruzdy. Jeżeli wchodzą na kontur ust, sprawiają rozpływanie się makijażu. W przypadku zmarszczek palacza usuwanie może być wykonane szybko z dobrym efektem, pomagają w tym zabiegi laserowe oraz iniekcyjne.

Zmarszczki palacza – przyczyny powstawania

Zmarszczki palacza czasami nazywane są kodem kreskowym, ponieważ niektórym osobom kojarzą się z ciągiem drobnych linii, ujawniających się nad górną wargą. Warto wiedzieć, że ten rodzaj zmarszczek na twarzy mocno postarza, dlatego wiele osób walczy z nimi za pomocą najskuteczniejszych zabiegów. Ich pojawienie się wiąże się z naturalnym procesem starzenia się skóry, jednak u niektórych ludzi proces ten zachodzi wcześniej. Prowadzenie niezdrowego trybu życia i stosowanie używek wpływa niekorzystnie na stan skóry i w takim przypadku zmarszczki palacza pojawiają się nawet przed trzydziestką. Ten rodzaj mimicznych zmarszczek na twarzy może być spowodowany utratą sprężystości skóry, żucia gumy a nawet picia płynów przez słomkę. W śród wielu zabiegów kosmetologicznych botoks na zmarszczki palacza należy do najbardziej znanych i skutecznych procedur napinania i ujędrniania skóry na twarzy i wokół ust.

Jak zlikwidować zmarszczki palacza domowymi sposobami?

W przypadku zmarszczek palacza zabiegi kosmetologiczne są najskuteczniejszym rozwiązaniem. Jednak niewielkie zmarszczki wokół ust można spróbować zredukować za pomocą domowych sposobów. Należy do nich wykonywanie odpowiednich ćwiczeń twarzy, które powodują wzmacnianie mięśnie a także ujędrnianie skóry. Łatwymi ćwiczeniami będzie gwizdanie oraz wysuwanie złożonych warg do przodu albo zaciskanie ust. Innym sposobem na pozbycie się zmarszczek palacza jest samodzielne wykonywanie masażu twarzy wokół ust, można wykorzystać krem przeciw tworzeniu się zmarszczek i delikatnie wklepać go w skórę.

Jak pozbyć się zmarszczek palacza za pomocą zabiegów medycyny estetycznej?

Domowe sposoby mogą nie zniwelować zmarszczek wokół ust i trzeba będzie skorzystać z pomocy profesjonalistów. W klinice dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu oferowane jest wypełnianie zmarszczek palacza za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej oraz zabiegi laserowe Fotona. Metody iniekcji to mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, biorewitalizacja kwasem hialuronowym. Wszystkie oparte są na fakcie, że wypełniacze lub substancje aktywne są wprowadzane w głąb skóry, i przyspieszają procesy metaboliczne i promują odmładzanie naskórka. Mezoterapia i biorewitalizacja są odpowiednie dla tych, którzy zastanawiają się, jak usunąć zmarszczki na twarzy wokół ust. Osocze bogatopłytkowe jest bardziej odpowiednie dla płytkich zmarszczek palacza. Zastrzyki z botoksu są bardziej radykalnymi metodami, ponieważ mogą usunąć wyraźne zmarszczki wokół ust.

Jak usunąć zmarszczki palacza za pomocą botoxu?

Na zmarszczki palacza botox jest uważany za najbardziej skuteczny, ponieważ doskonale wygładza zmarszczki mimiczne, ponadto jest wykorzystywany w przypadku opadających kącików ust.Toksyna botulinowa posiada działanie odmładzające i niweluje pojawiające się na twarzy objawy starzenia. Botox wstrzyknięty do tkanki łącznej łączy się z płytką nerwowo-mięśniową, co powoduje czasową blokadę przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Dokładnie wpływa na zaprzestanie intensywnego kurczenia się mięśni lub pozostaje w pozycji wygładzonej i nieruchomej. Zabieg zaczyna działać po 2-4 dniach a efekt jest widoczny po 7-10 dniach i utrzymuje się do pół roku. Jest to okres potrzebny do odbudowy połączeń nerwowych. Efektem botoxu jest wygładzenie zmarszczek palacza oraz spłycenie bruzd nosowo-wargowych.

Zmarszczki palacza jak się ich pozbyć przy użyciu wypełniacza kwasem hialuronowym?

Zmarszczki palacza nie tylko postarzają twarz, ale dodatkowo nadają jej smutny, zmęczony i niezadowolony wyraz. Okazuje się, że usuwając te wady, można odzyskać młodość i piękno w jednym zabiegu. Kiedy zmarszczki palacza są już wyraźne, stosuje się terapię złożoną. Przede wszystkim konieczne jest przywrócenie ramy kolagenu, to znaczy przywrócenie elastyczności skóry. Innowacyjne wypełniacze najnowszej generacji doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Wyłączność tych preparatów polega na tym, że powodują one powstawanie nowych włókien kolagenowych w skórze.

Po wprowadzeniu preparatów kwasu hialuronowego skóra staje się bardziej elastyczna i napięta, jej ton znacznie wzrasta, a objętość jest zwiększona. Konsystencja plastyczna wypełniaczy pozwala uzyskać gładką teksturę skóry i uzyskać zauważalne odmłodzenie. Dzięki zaawansowanym formułom tych preparatów całkiem sporo kwasu hialuronowego długo pozostanie w tkankach. Iniekcje preparatów na bazie kwasu hialuronowego o różnej gęstości pozwalają rozwiązać problem niedostatecznej objętości skóry wokół ust zapewniając wypełnienie zmarszczek palacza. Czas trwania wyniku zależy od rodzaju zastosowanego wypełniacza, średnio od 6 do 12 miesięcy. Na zmarszczki palacza cena jest ustalana podczas kwalifikacji do zabiegu wypełnienia.

Jak zlikwidować zmarszczki palacza laserem Fotona?

Laser Fotona to opatentowana technologia zaprojektowana do rekonstrukcji tkanki trójkąta nosowo- wargowego. Odbywa się to w celu odmłodzenia i zwiększenia objętości bez stosowania technik iniekcji. Technika laserowego wygładzania zmarszczek palacza pozwala osiągnąć kilka efektów jednocześnie:

  • Powiększanie warg
  • Odmładzanie skóry w okolicy ust
  • Wygładzenie górnych warstw skóry warg
  • Bardziej wyraźny wybór granic warg
  • Przywrócenie i wyrównanie naturalnego koloru warg
  • Poprawa zdrowia skóry wokół ust, zwiększenie jej gęstości i elastyczności
  • Zmniejszenie nasilenia fałdów nosowo-wargowych, a także całkowite wyeliminowanie zmarszczek palacza.

Nowa technologia pozwala łączyć wykorzystanie dwóch długości fal promieniowania laserowego ER: YAG i ND: YAG Frac3. Dzięki temu uzyskuje się cudowny efekt odmłodzenia skóry wokół ust, a zmiany związane z wiekiem stają się mniej zauważalne. To technika, która może być stosowana zarówno, jako osobna metoda korekcji i jako część techniki połączonego odmładzania. Promieniowanie laserowe przechodzi od wewnątrz, wpływając na mięśnie policzka i dociera do głębokich warstw skóry, całkowicie ją przywracając.W wyniku tej techniki rozciągnięte włókna kolagenowe są ściskane, a procesy regeneracji są również stymulowane. Po napięciu mięśni zmarszczki palacza zostają wygładzone, a ostrość fałdów nosowo-wargowych jest zmniejszona.

Procedura laserowego usuwania zmarszczek wokół ust jest całkowicie bezbolesna i dlatego nie wymaga znieczulenia, gwarantując doskonałe wyniki. Techniki stosowane w trakcie laserowego wygładzania zmarszczek palacza mogą z powodzeniem zrekonstruować szkielet kolagenu, poprawić turgor tkanki skórnej wokół ust i przywrócić jej młodość. Podczas zabiegu dostosowuje się kształt i objętość, poprawia się naturalny kolor warg. Kształt granicy warg staje się bardziej wyraźny. Zabieg ma również efekt objętościowy, równy poziomowi efektu po wprowadzeniu wypełniaczy do ust. Wynik po odmładzaniu laserowym wygląda o wiele bardziej naturalnie. Borykając się z problemem zmarszczek palacza można umówić się na konsultację kosmetologiczną w klinice Soft Skin we Wrocławiu a specjaliści z troską i uwagą są gotowi leczyć każdego klienta i przeprowadzać laserowe zabiegi odmładzające z gwarantowanym trwałym rezultatem.

Powrót na górę strony