Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Worki / cienie pod oczami

Worki / cienie pod oczami

16 czerwca 22

Worki pod oczami

Wszelkie zewnętrzne objawy charakterystycznych cech danego człowieka są spowodowane jego stanem wewnętrznym, dlatego to się z im dzieje, może być odbite w wyglądzie jego twarzy. Ciało nie kłamie i jakby lustro odzwierciedla rzeczywisty stan rzeczy. Dlaczego pojawia się worki i cienie pod oczami? Objaw ten wynika z obniżonej elastyczności cienkiej skóry w tym obszarze. Pod wpływem różnych czynników skóra ma tendencję do rozciągania i obrzmienia, tworząc worki i sińce pod oczami.

Worki pod oczami przyczyny

Niestety wielu młodych ludzi cierpi z powodu worków pod oczami, ale nie wszyscy zwracają na to należytą uwagę. Budząc się rano i odkrywając taki nieestetyczny objaw tak naprawdę nie myślą o tym, dlaczego się pojawił?

Główne powody pojawienia się worków pod oczami

Odpowiedź na pytanie, dlaczego zauważane są worki pod oczami, wiąże się z takimi czynnikami:

 • Stresujące sytuacje
 • Genetyka
 • Zmiany hormonalne w cyklu kobiet
 • Nieprawidłowa praca serca lub nerek przyczynia się do wystąpienia obrzęków, w tym porannych worków pod oczami.

Ogromny wpływ na mechanizm powstawania worków pod oczami ma zdrowie psychiczne. Należy unikać ciągłego stresu. Wyeliminować całkowicie wizyty w solarium, ponieważ ultrafiolet rozjaśnia i wysusza skórę. Skóra się chroni, więc gromadzi wodę, staje się elastyczna, łatwo się rozciąga, dlatego worki pod oczami stają się chroniczne.

Cienie pod oczami przyczyny ich występowania

Cienie pod oczami a także worki pod oczami często są jednym z pierwszych symptomów choroby narządów wewnętrznych. Jeżeli w danym obszarze dochodzi do nieprawidłowego krążenia krwi w naczyniach włosowatych, krew zastyga, a hemoglobina zmienia kolor.

Przyczyny mogą być też inne. Zaburzenie odpływu limfatycznego i żylnego spowodowane przez:

 • Przewlekłe zmęczenie, brak snu, zmęczenie wzroku lub siedzący tryb życia.
 • Reakcje alergiczne.
 • Zapalenie spojówek.

Jeśli przyczyną cieni pod oczami jest choroba, nie ma sensu szukać sposobów na ich pozbycie się. Konieczne jest leczenie choroby, a nie objawu. Jeżeli po diagnostyce sińców pod oczami przyczyny zostaną rozpoznane, osoba musi poddać się kuracji medycznej. Jeżeli nadal objawy będą widoczne może udać się do dermatologa lub kosmetologa. Na cienie pod oczami zabiegi kosmetologiczne są skuteczne i bezpieczne a osiągnięty efekt całkowicie zmienia wygląd nie tylko oczu, ale również całej twarzy.

Jak pozbyć się worków pod oczami – metody leczenia?

Leczenie polega na normalizacji dopływu krwi:

 • Wykluczenie pikantnych i słonych potraw
 • Długi sen, świeże powietrze i zajęcia na świeżym powietrzu
 • Spożycie witamin A i B2
 • Zimne okłady
 • Kompetentnie, indywidualnie dobrany przez kosmetologa krem.

Zwykły krem nawilżający nie przyniesie rezultatów. Potrzebne są produkty na bazie tłuszczu z olejkami, które wspierają bilans wodny i aktywację naczyń limfatycznych. Samoleczenie worków i sińców pod oczami nie spowoduje ich usunięcia, trzeba skorzystać z konsultacji dermatologicznej a specjalista podpowie, jakie zabiegi będą najskuteczniejsze.

Cienie i worki pod oczami zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Dzisiaj współczesna medycyna estetyczna jest gotowa zaoferować wiele sposobów na pozbycie się cieni i worków pod oczami.

 • Drenaż limfatyczny – mikroprądowa stymulacja elektryczna do odpływu płynu i stymulacji mięśni twarzy.
 • Laseroterapia – ekspozycja laserowa rozjaśnia skórę i usuwa niechciane przebarwienia ze skóry.
 • Mezoterapia – wprowadzenie pod skórę w okolicy oczu koktajli z witamin i ekstraktów roślinnych, kofeiny i lizyny itp. W celu stymulacji i przywrócenia procesów metabolicznych w komórkach skóry.
 • Lipofilling – przywrócenie gęstości skóry i pozbycie się worków i sińców pod oczami odbywa się poprzez wprowadzenie pod skórę tkanki tłuszczowej pacjenta.

Wybór metody pomoże określić wykwalifikowany kosmetolog z kliniki dermatologii i medycyny estetycznej Sof Skin we Wrocławiu. Nie należy rozpoczynać usuwania worków pod oczami od samoleczenia i trzeba powierzać swoje problemy specjalistom. Wiadomo na przykład, że skóra pod oczami jest szczególnie cienka i dlatego przezroczysta. W rezultacie naczynia krwionośne pod spodem stają się bardziej widoczne, a kolor skóry staje się ciemniejszy. Ciemny kolor skóry pod oczami może być po prostu wynikiem odbicia światła od konturów twarzy. Z wiekiem warstwa tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry zmniejsza się, a rowek łzowy staje się bardziej wyrazisty. Rynek usług kosmetologicznych oferuje peelingi medyczne, a nawet laseroterapię. Kwasy stosowane w tych preparatach pochodzą z grzybów i ekstraktów z soków owoców.

Jak zlikwidować worki pod oczami w gabinecie kosmetologa?

Zabieg mezoterapii igłowej związany jest z dostarczeniem do skóry właściwej kwasu hialuronowego a także składników odżywczych: aminokwasów, witamin, mikroelementów, peptydów biomimetycznych. Substancje zostają wstrzyknięte pod skórę za pomocą strzykawki i igły. Rezultatem wykonanego zabiegu na worki pod oczami oraz sińce jest poprawienie mikrokrążenie w tkance podskórnej a także poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych. Mezoterapia igłowa jest wskazana do przeprowadzenia zabiegów na okolice oka i przynosi doskonałe efekty w postaci usunięcia worków i cieni pod oczami.

Zabieg na cienie pod oczami – terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Sposób na worki pod oczami oraz nieefektowne cienie tkwi w terapii osoczem bogatopłytkowym, które stymuluje komórki własnego organizmu do odbudowy. Dzięki tej procedurze kosmetologicznej skóra dostaje sygnał do odnowy i rewitalizacji.Terapia przynosi długotrwałe efekty, jest naturalna i nie występuje ryzyko nietolerancji, reakcji immunologicznych. aki zabieg na worki pod oczami wykorzystuje naturalne umiejętności organizmu do odbudowy i gwarantuje doskonałe efekty w postaci usunięcia lub znacznego zredukowania worków i cieni pod oczami.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Nici rozpuszczalne

Skóra po zabiegu staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, napina się owal twarzy oraz wzmocnieniu ulegają wiotkie tkanki np....

Dowiedz się więcej

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to procedura medyczna, która zdobyła uznanie w świecie medycyny estetycznej dzięki swoim rewolucyjnym i skutecznym działaniom. Jeżeli zastanawiasz się...

Dowiedz się więcej

Mezoterapia mikroigłowa NanoFrax

Mezoterapia nano- i mikroigłowa NanoFrax to sposób na perfekcyjną regenerację zarówno naskórka jak i skóry właściwej. W wersji nano pozwala...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie