Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj!

Skontaktuj się już dziś. Zadzwoń +48 717 162 479 lub napisz rejestracja@softskin-clinic.pl.

Skontaktuj się
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Przebarwienia starcze

Przebarwienia starcze

16 czerwca 22

Przebarwienia starcze

Plamy starcze (inaczej plamy wątrobowe lub słoneczne) to związana z wiekiem pigmentacja skóry. Powodem ich pojawienia się jest przedłużona ekspozycja na słońce a także przyjmowanie leków, które zwiększają światłoczułość.Te zmiany skórne mają pewną lokalizację są to plamy starcze na dłoniach lub plamy starcze na twarzy albo plamy starcze na nogach. Manifestują się z wiekiem i rosną wraz ze starzeniem się organizmu. Z czasem można również wykryć takie zmiany pigmentacyjne na plecach lub w innych miejscach.

Dlaczego najczęściej plamy starcze pojawiają się na dłoniach i twarzy?

Brązowe plamy mogą pojawiać się w każdym wieku, ale przede wszystkim dotyczą osób starszych. Ta nieprzyjemna i nieestetyczna wada kosmetyczna pokazuje wiek osoby. Obecnie salony kosmetologiczne oferujące skuteczne zabiegi usuwające plamy starcze i przeciwdziałające tworzenie się kolejnych. W przypadku plam starczych na dłoniach i twarzy przyczyny leżą w zaburzeniach pigmentacji i występują podczas interakcji ze światłem ultrafioletowym, są późnym wynikiem zbyt dużej ilości światła słonecznego wpadającego przez skórę. Części ciała najbardziej narażone na słońce to zazwyczaj dłonie i twarz.

W związku z tym bardziej poprawne byłoby powiązanie plam starczych ze zmianami kolorów, oparte na nazwie plama soczewicowata. Plamki starcze są wyraźnym znakiem lekkiego uszkodzenia skóry. Im osoba staje się starsza, im bardziej była narażona na promieniowanie ultrafioletowe w ciągu swojego życia, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia plam starczych.

Bez słońca – bez plam starczych na skórze?

Czy ochrona przeciwsłoneczna zapewnia brak plam w przyszłości? To nie jest takie proste. Ale jeśli chce się w jak największym stopniu zapobiec pojawianiu się plam starczych, nie należy spędzać zbyt wiele czasu na słońcu i ważne jest, aby dokładnie chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Niemniej jednak twórcą plam jest nie tylko słońce, w przypadku plam starczych na twarzy przyczyny tkwią także w predyspozycjach genetycznych i schorzeniach.

Czy przebarwienia starcze są nieszkodliwe czy niebezpieczne?

Z reguły plamy starcze są nieszkodliwe. Ale ludzie, którzy mają przebarwienia starcze na skórze, powinni regularnie pokazywać je dermatologowi. Te plamki po kilku latach przebywania na słońcu są teoretycznie również narażone na czerniaka złośliwego, raka białej skóry lub rogowacenia słonecznego. Te ostatnie to zmiany w tkankach, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry. Z tego powodu dermatolog pobiera próbki tkanek, aby ustalić, czy plamy starcze są rzeczywiście nieszkodliwe lub czy są prekursorami raka.

Usuwanie plam starczych kosmetykami

Posiadając na skórze plamy starcze jak się ich pozbyć? W pozbyciu się plam starczych lub zmniejszeniu ich wyglądu mogą pomoc kremy wybielające. Lepiej jednak stosować je pod nadzorem dermatologa. Faktem jest, że niektóre rodzaje kremów wybielających zawierają substancje, które mogą powodować reakcję alergiczną, a tym samym pogorszyć sytuację. Trzeba starać się nie przebywać w bezpośrednim świetle słonecznym. Częste wystawianie się na słońce przyspiesza tworzenie się plamek starczych.

Jak zlikwidować plamy starcze?

  • Leczenie laserowe

Przy takich zmianach skórnych jak plamy starcze usuwanie laserowe jest uznane za bardzo skuteczne. Laser emituje silne impulsy energii, które niszczą pigmenty. Z reguły wystarczy jedna lub dwie sesje.

  • Technologia IPL

Technologia IPL działa na zasadzie laserowej. Czy można plamy starcze zlikwidować za pomocą tej metody? Plamy pigmentowe są traktowane wysokoenergetycznym światłem z lampy błyskowej, co przynosi dobre rezultaty.

  • Złuszczanie

Co na plamy starcze? Inną opcją jest peeling doskonale sprawdzający się zarówno przy plamach starczych na rękach i plamach starczych na twarzy. Preparaty chemiczne z różnymi kwasami są nakładane na dotknięte obszary i usuwają warstwę powierzchniową skóry. Na jego miejscu tworzy się jaśniejsza warstwa skóry. Uwaga: peeling powinien być wykonywany tylko przez doświadczonego dermatologa lub kosmetologa, ponieważ możliwe są działania niepożądane, takie jak blizny. Zarówno peeling chemiczny i peeling medyczny skutecznie niweluje plamy starcze na twarzy zdjęcia przed i po doskonale pokazują zalety stosowania tych zabiegów medycyny estetycznej.

Domowe sposoby na plamy starcze

Czy przy plamach starczych na dłoniach i twarzy domowe sposoby przyniosą zadowalające rezultaty? Aby usunąć zmiany pigmentacyjne w postaci plam starczych, niektórzy używają sprawdzonej tradycyjnej medycyny. Możliwe jest codzienne mycie twarzy i dłoni wodą z cytryną. Czas trwania tej procedury nie powinien przekraczać 1-2 minut.

Innym sposobem na usuwanie plam starczych z rąk i twarzy jest zmieszanie w równych proporcjach soku z ogórka i cytryny i wetrzeć go w twarz, ręce lub inne obszary skóry o zwiększonej pigmentacji. Należy wykonywać tę procedurę trzy razy dziennie, aż przebarwienia będą mniej widoczne. Można także użyć soku grejpfrutowego, porzeczkowego lub pietruszkowego.

Jak pozbyć się plam starczych na rękach w inny sposób? Do zrobienia maski wybielającej do usuwania plam starczych na dłoniach, można użyć 10 kropli 3% nadtlenku wodoru i amoniaku i dokładnie wymieszać z 1 łyżką świeżego twarożku, jogurtu, kefiru lub jogurtu. Nałożyć maskę na miejsca, w których pojawiają się przebarwienia na około 10 minut. Do kąpieli w wannie, można dodać butelkę 3% nadtlenku wodoru. Innym sposobem na plamy starcze jest wlanie nadtlenku wodoru do spryskiwana i naniesienie go w miejsca o zwiększonej pigmentacji.

Jak usunąć plamy starcze za pomocą zabiegu fotoodmładzanie laserowe?

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym środkiem przeciwstarzeniowym ze względu na krótki okres rekonwalescencji po zabiegu, niewielką liczbę przeciwwskazań i doskonały wynik. Możliwości współczesnych laserów pozwalają cofnąć zegar i przywrócić skórze młody i promienny wygląd. Światło lasera wnika głęboko w skórę, redukuje włókna kolagenowe i stymuluje fibroblasty to aktywuje komórki, a skóra zaczyna intensywnie się regenerować. Dzięki fotoodmładzaniu T3 laserem Fotona, można nie tylko zmniejszyć drobne zmarszczki, ale także pozbyć się plam starczych, osiągnąć ujednolicenie kolorytu.

Plamy starcze na dłoniach jak usunąć peelingiem chemicznym?

Zabieg kosmetyczny z użyciem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej różnego rodzaju problemami. Wysoka skuteczność peelingu chemicznego wynika z opracowania formuły opartej na wysokim stężeniu naturalnych kwasów. Jednak kwasy stosowane na plamy starcze na twarzy wymagają umiejętnego posługiwania się, tego rodzaju zabiegi powinny być przeprowadzane tylko w gabinecie kosmetologa.

Jak zlikwidować plamy starcze na rękach w bezpieczny sposób? W klinice dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu stosowane są peelingi medyczne najwyższej, jakości na usunięcie przebarwień w tym plam starczych. Ze względu na bogatą różnorodność peelingów kosmetolog może dobrać idealny peeling do potrzeb danej skóry. Można stworzyć indywidualny program terapii, który jest w 100% zgodny z aktualnymi potrzebami skóry. Aby usunąć plamy na rękach starcze lub inne przebarwienia trzeba skonsultować się z ekspertem, który dokładnie zdiagnozuje problemy skórne i zmniejszy je za pomocą odpowiednich peelingów medycznych.

Laserowa redukcja przebarwienia laserem FOTONA

Jak usunąć plamy starcze na dłoniach i twarzy laserem? Przed przystąpieniem do zabiegu w klinice Soft Skin zostanie przeprowadzona konsultacja dermatologiczna. Bez względu na okoliczności powstawania przebarwień czy będą to plamy starcze na rękach czy plany starcze na twarzy lub inne niezbędna jest diagnostyka, a następnie usuwanie przebarwień. Wskazaniem do wykonania zabiegu laserem są plamy soczewicowate, posłoneczne, przebarwienia różnego typu na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach. Efektem laserowej redukcji przebarwień falą świetlną lasera Er: YAG o długości fali 2940nm. jest rozjaśnienie lub całkowite usunięcie przebarwień różnego typu na twarzy, dłoniach oraz innych partiach ciała.

Jak usunąć starcze plamy na rękach? Electri – błyskawiczna reaktywacja skóry

Electri to skuteczna mezoterapia regeneracyjna, przynosząca efekty po jednym zabiegu. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego z bursztynianem sodu działa na wiele problemów starzejącej się skóry. Powoduje nie tylko rozjaśnienia skóry w przypadku plam starczych na rękach, ale także dotlenia ją, blokuje stres oksydacyjny, przeciwdziała tworzeniu się przebarwień. Bursztynian sodu chroni skórę przed tworzeniem się plam posłonecznych i objawami fotostarzenia skóry. Do zabiegu mezoterapii stosowane są hipoalergiczne i biokompatybilne preparaty zapewniające odmłodzenie dłoni. Efekt usuwania plam starczych na skórze zdjęcia pokazują przed mezoterapią i po jej wykonaniu. Uzyskany rezultat jest widoczny i zadowalający.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to popularny zabieg w klinice Soft Skin Medical Center, dobierane są indywidualnie, w zależności od wskazań i potrzeb...

Dowiedz się więcej

Laserowa redukcja przebarwienia

Większość kobiet ma z nimi problem, ale na szczęście przebarwienia są przeważnie tylko problemem estetycznym. Powiesz „tylko”? Masz rację! W...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie