Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Opadające policzki

Opadające policzki

16 czerwca 22

Opadające policzki

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Z upływem lat skóra twarzy traci elastyczność, dochodzi do zaniku mięśni twarzy i pojawiają się klasyczne objawy starzenia: obwisłe policzki i podbródek. Czas pojawienia się pierwszych takich zmian zależy w większym stopniu od predyspozycji genetycznych, częściowo od stylu życia i kondycji skóry.

Opadające policzki przyczyny

Proces ten zachodzi naturalnie, ponieważ z wiekiem skóra słabnie. Niektóre osoby są nawet genetycznie predysponowane do opadania policzków szybciej niż inne. Ważne jest, aby zrozumieć, że może się to zdarzyć nie tylko z powodu wieku, ale także z powodu gwałtownej utraty wagi.

Powody opadania policzków

 • Opadanie tkanek miękkich twarzy jest najbardziej zauważalną związaną z wiekiem cechą starzenia się twarzy po 35 roku życia.
 • Kiedy zauważalny jest nieregularny kontur owalu twarzy, „policzki buldoga” lub „chomiki” i pogłębienie fałdów nosowo-wargowych, opadające brwi i opadające powieki, świadczy to o tym, że zmiany te są z jednej strony wynikiem działania sił grawitacyjnych, z drugiej rozciągania skóry. Ale powód jest znacznie bardziej zróżnicowany, są to również zmiany, które występują w tkankach znajdujących się pod skórą:
 • Szkielet twarzy. Zgryz zmienia się (jego wysokość maleje), tkanka kostna jest wyczerpana (zmienia się rozmiar, kość jarzmowa jest spłaszczona, żuchwa maleje itp.).
 • Mięśnie i więzadła – rozciągnięte i cienkie, efekt obwisania tkanek miękkich, opadanie owalu twarzy, powstawanie chomików na twarzy.
 • SMAS – powierzchniowa warstwa mięśniowo-powięziowa odpowiedzialna za harmonijny ruch mięśni i skóry. SMAS z czasem traci swoją elastyczność, rozciąga się, w wyniku, czego widać opadające policzki, chomiki i bruzdy na twarzy.
 • Podskórna tkanka tłuszczowa i kompozycje tłuszczowe pod działaniem siły grawitacji przesuwają się w dół, zmiany te są zauważalne w postaci opadania konturów twarzy.

Nowoczesne podejścia do korekcji i podnoszenia policzków

Nowoczesne metody korygowania opadania tkanek twarzy różnią się zasadniczo od tego, co medycyna estetyczna oferowała dziesięć do piętnastu lat temu. Dziś medycyna estetyczna, jako nauka rozwija się bardzo dynamicznie: jej możliwości się poszerzają, zmieniają się podejścia do korekty estetycznej. Biorąc pod uwagę starzenie się nie tylko zmianę odcienia skóry, ale także utratę i rozkład objętości, kosmetologia uzupełnia swoją strategię o wiele skutecznych zabiegów.

Wolumetryczna korekcja twarzy obejmuje uzupełnienie objętości tkanek miękkich twarzy przez analogię do chirurgii plastycznej, podczas gdy redukcja (usunięcie nadmiaru) tkanek jest zastąpiona ich ruchem. Ponadto sposoby na opadające policzki już wkraczają w estetyczną korektę związanych z wiekiem zmian dystroficznych w szkielecie.

Na co pozwalają dziś niechirurgiczne metody podniesienia opadających policzków i nie tylko?

 • Uniesienie górnej jednej trzeciej twarzy i poziomu brwi
 • Korekta okolicy okołooczodołowej (nadmiar skóry, niwelowanie opadających powiek, korekcja rowka nosowo-łzowego)
 • Modelowanie objętości środkowej jednej trzeciej twarzy (modelowanie objętościowe obszaru policzka-kość policzkowa, korekcja fałdów nosowo-wargowych, podniesienie policzków i kącików ust)
 • Korekta konturów żuchwy (korekta objętości i kształtu podbródka, kąt żuchwy).
 • Korekta kształtu i objętości warg.

Dziś kosmetolodzy wiedzą, jak podnieść opadające policzki, możliwości współczesnej medycyny estetycznej są tak znaczące, że radykalne metody korekcji rysów twarzy, takie jak chirurgia plastyczna, często mogą być znacznie opóźnione lub całkowicie pominięte. Przed podjęciem decyzji o którejkolwiek z procedur należy skonsultować się z kosmetologiem, który powie, jak podnieść opadające policzki.

Poszukiwanie zabiegu na opadające policzki jest częstym powodem, dla którego pacjenci kontaktują się z kliniką dermatologii i medycyny estetyczne Soft Skin we Wrocławiu. Możliwość wykonania wysokiej, jakości skutecznych procedur, w przypadku chomików na twarzy, przy wykorzystaniu innowacyjnych metod i technologii, pozwala najskuteczniej i bezpiecznie osiągnąć swoje cele estetyczne.

Aby skorygować opadające policzki w Soft Skin stosuje się następujące metody iniekcyjne

 • Ellanse – wypełniacz biostymulujący

Osoby zastanawiające się jak podnieść obwisłe policzki, mogą skorzystać z tej procedury osiągając przywrócenie utraconego kształtu twarzy. Stymulator jest podawany metodą iniekcji śródskórnych i podskórnych, często bezpośrednio na kość. Podnoszenie policzków to przywrócenie głębokich warstw twarzy (uzupełnienie spłaszczonych struktur kostnych, wzmocnienie aparatu więzadłowego). Technika oferuje niechirurgiczną i bezpieczną korekcję podniesienia policzków. Ellanse należy do stymulatorów kolagenu powodujących wypełnienie rysów twarzy.

Procedura kosmetologiczna odbuduje nieodpowiednią objętość oraz zapewni odmłodzenie twarzy. Wypełniacz biostymulujący zapewnia odtworzenie prawidłowego kształtu twarzy w miejscach gdzie nastąpił zanik tkanek podskórnych. Osiągnięte dzięki zabiegowi efekty podniesienia obwisłych policzków mogą utrzymać się nawet 4 lata. Zabieg przeprowadzany we Wrocławiu jest całkowicie bezpieczny, ponieważ podstawowym składnikiem Ellanse jest znany całkowicie wchłaniający się polimer medyczny, który podany na odpowiedniej głębokości daje efekt wypełnienia, odbudowuje tkankę. Jest wskazany przy utracie owalu twarzy tzw. chomiki i przy obwisłych policzkach. Po zakończonym zabiegu pacjent uzyskuje zarysowanie owalu, wypełnienie policzków niwelując problem ich opadania.

 • Profhilo – bioremodeling skóry

Opadające policzki, co robić? Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić jest udanie się do dobrego kosmetologa, który wskaże najbardziej optymalną metodę podnoszenia policzków. Do takich metod na pewno zalicza się zabieg Profhilo, który powoduje uniesienie owalu twarzy, niweluje chomiki na twarzy, wypełnia zapadnięcia, czyli zredukowanie opadających policzków. Ten zabieg iniekcyjny medycyny estetycznej jest bezpieczny i bezbolesny, kosmetolog podaje do skóry tylko w 5 punktach na każdej połowie twarzy, bez dotykania naczyń krwionośnych oraz gałęzi nerwowych.

Wykorzystywany w klinice kwas hialuronowy odbudowuje w skórze utracone rusztowanie, działając jak delikatny wypełniacz. W jakich przypadkach wskazany jest taki zabieg? To doskonała metoda w przypadku opadających rysów twarzy, przede wszystkim w okolicy policzkowej i podpoliczkowej, chomiczkach, opadających policzkach. Efektem przeprowadzonego zabiegu jest uniesienie owalu twarzy, redukcja opadających policzków i chomików. Zmniejszone chomiki na twarzy zdjęcia pokazują najdokładniej, widać znaczną różnicę i doskonały efekt w postaci odzyskania oczekiwanych rysów twarzy.

 • Na opadające policzki zabieg laserowego odmładzania – lifting Fotona 4D

Odkąd w Soft Skin dostępny jest zabieg laserowy nie trzeba zadawać sobie pytania: obwisłe policzki, co robić?. Lifting Fotona 4D w bezpieczny sposób pozwala uporać się z objawami starzenia. Powoduje pogrubienie skóry policzków, przebudowuje ją i ujędrnia. Cała procedura kosmetologiczna składa się z czterech etapów:

 • Pierwszy to endolifting, który zapewnia napięcie i ujędrnienie obwisłej skóry policzków
 • Drugi to lifting FRAC3 buduje w skórze właściwej kolagenowe rusztowanie w trzech wymiarach
 • Trzeci to Piano napina duże powierzchnie skóry, powodując obkurczenie warstwy SMAS
 • Czwarty to peeling laserowy, który przebudowuje naskórek, zapewniając wygładzenie skóry.

Odpowiednio dobierając optymalną technikę w każdym przypadku, czasem łącząc ją kompetentnie, można osiągnąć znaczące wyniki w korekcie rysów twarzy, zredukowaniu obwisłych policzków, bez interwencji chirurgicznej, mając na uwadze jednocześnie zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie skóry. Odpowiednio dbając o skórę twarzy, stosując dobrej, jakości kosmetyki nie trzeba będzie martwić się opadającymi policzkami w młodym wieku. Jedynie osoby mające predyspozycje genetyczne narażone są w młodości na chomiki na twarzy, ale obecnie dostępnych jest wiele procedur medycyny estetycznej, które znacznie zredukują ten problem. Możliwe jest określenie istniejących możliwości w medycynie estetycznej i sporządzenie odpowiedniego planu pracy podczas indywidualnej konsultacji z kosmetologiem we wrocławskiej klinice Soft Skin.

Domowe sposoby na opadające policzki

Jak podnieść obwisłe policzki w domu? Należy monitorować swoją dietę i porzucić złe nawyki. Ograniczyć spożycie takich produktów jak ostra papryka, sól, cukier, tłuste buliony, napoje gazowane, mocną herbatę i kawę oraz alkohol, ponieważ powodują one obrzęk. Dieta powinna zawierać więcej owoców, warzyw, błonnika. Jeśli ktoś cierpi z powodu opadających policzków, może po konsultacji z lekarzem zaaranżować sobie dni postu. Przydatne będą również ćwiczenia, które można wykonywać każdego dnia. Spędza się na tym minimum czasu, ale uzyskuje korzyść.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Nici rozpuszczalne

Skóra po zabiegu staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, napina się owal twarzy oraz wzmocnieniu ulegają wiotkie tkanki np....

Dowiedz się więcej

Wypełniacze

Upływ lat nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Traci on swoją jędrność, powodując liczne problemy natury estetycznej, między innymi pojawienie się...

Dowiedz się więcej

Masaż Kobido

Kobido to zestaw manualnych technik masażu, które intensywnie pobudzają syntezę włókien podporowych, poprawiając elastyczność oraz jędrność skóry. Dodatkowo wpływa na...

Dowiedz się więcej

FOTONA 4D

Poznaj Fotona 4D, zaawansowany zabieg laserowy, który oferuje skuteczne odmładzanie i ujędrnienie skóry bez potrzeby chirurgicznej interwencji.

Dowiedz się więcej

Wypełniacz biostymulujący

Wyjątkowe działanie wypełniaczy biostymulujących polega na tym, że jednocześnie odbudowują one utraconą objętość i daje silny efekt odmładzający. Działa...

Dowiedz się więcej

Venus Legacy

Zabieg Venus Legacy ™ to najskuteczniejszy pogromca cellulitu, który jednocześnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsc odpornych na treningi i...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie