Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Rozwiąż problem / Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka

16 czerwca 22

Lwia zmarszczka – jak powstaje?

Zmarszczki mimiczne powstają się w wyniku aktywnego skurczu mięśni twarzy. Mogą pojawić się nawet u młodych ludzi, a w wieku 35-40 lat zmarszczki na twarzy nie znikają nawet po całkowitym rozluźnieniu mięśni twarzy. Najczęściej pojawiają się na czole, między brwiami, w okolicy nosa, oczu, warg i podbródka. W tym przypadku bruzdy mogą być pionowe i poziome. Lwia bruzda należy do nieestetycznych zmarszczek i pojawia się pomiędzy łukami brwiowymi. Lwie zmarszczka jest widoczna przede wszystkim osób z rozbudowaną mimiką twarzy. Medycyna estetyczna potrafi sobie poradzić z usuwaniem lwiej zmarszczki laserem, botoksem, mezoterapią z kwasem hialuronowym.

Jak nazywają się poszczególne zmarszczki na twarzy?

Na twarzy znajdują się zmarszczki mimiczne takie jak:

  • Lwie zmarszczki – poprzeczne jedna lub więcej zmarszczek między brwiami. Powstaje wśród tych ludzi, którzy często marszczą brwi w wyniku poważnego usposobienia lub po prostu przez skupione myślenie
  • W pobliżu oczu (kurze łapki)
  • Od kącików ust do brody (zmarszczki marionetki)
  • Na policzkach i kościach policzkowych
  • Wokół ust (w kącikach ust, nosowo-wargowe, zmarszczki palacza).

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka to pionowa bruzda między brwiami, która pojawia się od około 30 roku życia. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku mężczyzn i kobiet, którzy często ekscytują się i reagują nerwowo. Usunięcie lwiej zmarszczki jest możliwe z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu takich produktów pozwala kosmetologom uznać tę metodę eliminacji zmarszczek twarzy za bezpieczną i bardzo skuteczną. Stosując botoks lwia zmarszczka znika, ponieważ iniekcja z botoksu rozluźnia mięśnie, eliminując samą przyczynę zmarszczek. W rezultacie twarz jest zauważalnie młodsza. Wypełnienie lwiej zmarszczki botoxem wygładzi skórę i zniweluje zaostrzenie wyrazu twarzy. Nie jest to jedyny sposób na lwią zmarszczkę, dobre efekty są uzyskiwane również w przypadku laserowego usuwania lwiej zmarszczki.

Lwia zmarszczka przyczyny oraz objawy występowania (również inne rodzaje zmarszczek)

Interesujące jest to, że w ciągu dnia mięśnie twarzy kurczą się i relaksują około 15 000 razy, wyrażając szczególny stan emocjonalny: radość i złość, zaskoczenie i żal. Kobiety są bardziej skłonne do aktywnego wyrażania swoich emocji, dlatego skóra kobiet jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek na twarzy. Oczywiste jest, że wszystkie zmarszczki powstają w wyniku pracy mięśni twarzy. Ale nie wszyscy ludzie z aktywnym wyrazem twarzy są zagrożeniu ich pojawieniem się, ale na przykład może ujawnić się lwia zmarszczka w młodym wieku. W rzeczywistości, aby pojawiły się zmarszczki na twarzy, ważny jest wpływ całego zestawu czynników. Mówiąc najprościej, nawet przy ograniczeniu objawów emocjonalnych, istnieje ryzyko, że nadal będą występować.

Wśród kluczowych czynników wpływających na rozwój zmarszczek mimicznych np. lwiej bruzdy wyróżniane są:

  • Aktywne niekontrolowane wyrazy twarzy. Bardzo duża liczba osób nie zwraca uwagi na to, jak emocje przejawiają się na ich twarzy, w zasadzie proces ten przebiega mimowolnie. Tak, więc ludzie dość często zaciskają usta, marszczą czoło, zupełnie tego nie zauważając. I na przykład ludzie słabowidzący zmuszeni są do napinania mięśni twarzy w celu zmrużenia oka aby wykryć dowolny obiekt. Nawiasem mówiąc, właśnie z tego powodu powstają najwcześniejsze i najczęstsze zmarszczki na twarzy.
  • Specyfika struktury twarzy. Niektóre osoby, nawet w bardzo młodym wieku, mają już dość wyraźne fałdy nosowo-wargowe. Mały uśmiech a ten trójkąt wyróżnia się jeszcze bardziej. Podobna cecha struktury mięśni twarzy prowadzi do powstawania fałd, oczywiście z wiekiem pogarsza je tylko fakt, że skóra traci elastyczność.
  • Suchość skóry twarzy. Posiadacze tego typu skóry są znacznie bardziej podatni na powstawanie zmarszczek na twarzy. Faktem jest, że sucha skóra szybko uwalnia wilgoć, ma znacznie mniejszą elastyczność i jędrność. Tak, więc ciągłe ruchy mięśni twarzy szybko prowadzą do pojawienia się na niej głębokich zmarszczek.

Dlaczego pojawiają się na twarzy zmarszczki lwie? To zależy od wielu czynników, w tym warunków genetycznych, tego, jak ludzie dbają o cerę i jaki prowadzą styl życia. Osoby żyjące w warunkach ekstremalnego stresu i napięcia, mogą wcześniej uzyskać lwie zmarszczki. Jak się pozbyć tych efektów i odzyskać gładką skórę? Co ciekawe, przyjmowanie pozycji podczas snu może również wpływać na powstawanie lwiej zmarszczki. Kiedy ludzie śpią na boku, czasami po prostu kładąc głowy na poduszce, powodują tworzenie się zmarszczki między brwiami ćwiczenia mogą zmniejszyć ich głębokość, ale całkowicie nie usuną.

Lwia bruzda jak zlikwidować, aby nie dopuścić do ich pogłębiania się z wiekiem, gdy z czasem włókna kolagenu słabną, a skóra traci elastyczność?. Aby znaleźć sposób na lwią zmarszczkę trzeba się udać do kosmetologa, na przykład do kliniki dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu. Specjalista może wykonać ostrzykiwanie lwiej zmarszczki botoksem, wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym, lub zastosuje laser frakcyjny i lwia zmarszczka najpierw ulegnie spłyceniu a następnie zniknie. Przy usuwaniu lwiej zmarszczki cena jest uzależniona od wybranej metody kosmetologicznej, specjalista dopasowuje procedurę do indywidualnych cech twarzy pacjenta.

Lwia zmarszczka jak zlikwidować ten problem?

Wśród profesjonalnych procedur na usunięcie lwiej zmarszczki oraz innych rodzajów zagłębień w skórze twarzy najbardziej popularne są głębokie peelingi, laserowe usuwanie lwiej zmarszczki. Zabiegi iniekcyjne na lwią zmarszczkę to mezoterapia, zastrzyki z miejscowo paraliżujących toksyn, czyli botoks na lwie zmarszczki lub wprowadzenie tzw. wypełniaczy zmarszczek.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Zastrzyki z botoksu, czyli substancji czynnej, w której znajduje się toksyna botulinowa A (produkt życiowej aktywności mikroorganizmu wywołującego zatrucie jadem kiełbasianym), są jednymi z najpopularniejszych środków likwidacji lwiej bruzdy na twarzy. Toksyna botulinowa tymczasowo unieruchamia i rozluźnia mięśnie twarzy, powoduje to, że zmiany skórne są mniej zauważalne i zapobiega dalszemu uszkodzeniu tkanek w czasie jej działania. Zabieg kosmetologiczny wykonywany w klinice Soft Skin – botoks lwia zmarszczka cena to 450 złotych. Jednak dokładny koszt wykonania procedury zostanie ustalany podczas kwalifikacji do jej przeprowadzenia.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki za pomocą ćwiczeń?

Na zmarszczki między brwiami ćwiczenia mogą przynieść dobry efekt, ale w początkowym stadium ich powstawania. Należy wdychać przez nos, zaciskać pięści i jednocześnie obciążać wszystkie mięśnie twarzy. Wydychać przez usta, wystawiać język, szeroko otwierać oczy. Powtórzyć 3 razy. Obciążenie powstałe na przykład podczas jogi twarzy bardzo aktywnie wpływają na zakończenia nerwowe mięśni i skóry. To aktywuje krążenie kapilarne w tkankach. Komórki skóry otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych, a synteza kolagenu i elastyny wzrasta. Mięśnie stają się coraz silniejsze.

Jeśli pojawi się lwia zmarszczka domowe sposoby mogą spowodować jej zredukowanie. Można przygotowywać maseczki z wykorzystaniem składników, które pobudzają tworzenie kolagenu i elastyny. Pomocne będą np.: oliwa z oliwek, śmietana, maślanka, ogórki, jogurt, ryż. Pozostawienie maseczki na 20 minut, wykonanie masażu twarzy pozwoli zmniejszyć głębokość lwiej bruzdy. Domowe sposoby na lwią zmarszczkę to także codzienne zajęcia jogi twarzy, delikatna pielęgnacja skóry, prawidłowe odżywianie i zdrowy tryb życia zapewnią nie tylko piękną cerę, ale złagodzą napięcie, ale także przywrócą elastyczność i jędrność skóry, napinają mięśnie twarzy, zapobiegają zmarszczkom na czole, a jednocześnie wokół ust.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki zabiegami medycyny estetycznej?

Jest to bardziej radykalne rozwiązanie, ale wpływ tych metod jest zdecydowanie efektywniejszy. Można usunąć lwie zmarszczki laserem, wykonać wypełnianie lwiej zmarszczki za pomocą botoksu i kwasu hialuronowego.Toksyna botulinowa blokuje wydzielanie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, to znaczy osłabia skurcz mięśni, dzięki czemu skóra na czole nie napina się zbyt mocno. Ponadto można wygładzić lwią bruzdę kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy działa doskonale na lwie zmarszczki. Nawet po wchłonięciu udaje mu się samodzielnie stymulować produkcję kolagenu przez skórę, co poprawi wygląd twarzy przez długi czas nawet przez 18 miesięcy. Warto wiedzieć: botox jest stosowany u osób w wieku poniżej 65 lat. Kwas hialuronowy jest stosowany u osób starszych, które mają już głębokie lwie zmarszczki. Oczywiście można również stosować na lwie zmarszczki w młodym wieku, gdy botoks nie przyniósł zadowalającego efektu. Wypełnienie lwiej zmarszczki cena to 400 złotych, wstrzyknięty kwas hialuronowy między brwi, spowoduje zmniejszenie jej widoczności.

Medycyna estetyczna ma kolejną broń do walki a mianowicie laserowe usuwanie lwiej zmarszczki. Stosowanie lasera frakcyjnego daje efekt nawet przez kilka lat. Na czym polega metoda likwidowania lwiej zmarszczki laserem? Wiązki laserowe prowadzą do powstawania mikrouszkodzeń, dzięki którym procesy regeneracyjne zaczynają się w skórze. W rezultacie prowadzi to do namnażania komórek, które następnie wypełniają zmarszczki między brwiami. W przypadku usuwania lwiej zmarszczki laserem cena może kształtować się od 800 złotych do 1800 złotych, w zależności od głębokości zmarszczki.

W klinice Soft Skin kosmetolodzy wykorzystują laser frakcyjny lwia zmarszczka ulega znacznemu wygładzeniu. Światło lasera erbowo-yagowego (dł. fali 2940 nm) działa punktowo, w odstępach i powoduje uszkodzenie skóry, tworząc w niej dużą liczbę mikrouszkodzeń, które zaczyna otaczać zdrowa tkanka, dla której uszkodzenia są sygnałem do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów a także zwiększonego wytwarzania kolagenu i elastyny, co w efekcie powoduje zastąpienie skoagulowanej tkanki nową. Likwidowanie lwiej zmarszczki laserem opinie osiąga bardzo dobre, pacjenci są zadowoleni z szybkich efektów jej wygładzenia.

Przejdź do cennika

Problem dotyczy również Ciebie? Nie czekaj! Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Polecane zabiegi

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja u kosmetologa jest pierwszym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów skórnych oraz ustaleniu odpowiednich strategii pielęgnacyjnych. Konsultacja kosmetologiczna w Soft...

Dowiedz się więcej

Toksyna botulinowa (botoks)

Zabiegi w oparciu o botoks – we wrocławskiej klinice Soft Skin szeroko wykorzystujemy biologiczne właściwości toksyny botulinowej: odmładzamy, korygujemy rysy,...

Dowiedz się więcej
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie