fbpx
PN 10 - 18; WT, ŚR, CZW 10 - 20; PT 10 - 19
rejestracja@pokaż email
+48 717 pokaż numer

Ciekawostki

Zdrowa i piękna skóra
Tc Cryo
02
Mar

TC Cryo, skuteczne narzędzie w walce z tkanką tłuszczową

W Soft Skin Dermaclinic dbamy o najwyższy komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Dlatego wybierając technologie do naszej Kliniki kierujemy się nie tylko efektami zabiegowymi popartymi badaniami naukowymi, ale również profilem bezpieczeństwa urządzenia. Aparaturą, która spełnia wszelkie nasze wymagania jest TC Cryo, innowacyjne rozwiązanie na światowych rynkach. Tc Cryo stanowi synergistyczne połączenie ciepła i zimna, które indukuje utratę opornej tkanki tłuszczowej, w obszarze brzucha, ud, pośladków i podbródka.

Jak działa Tc Cryo?

Urządzenie bazuje na kriolipolizie kontrastowej, która polega na “zamrażaniu” tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do zmiany białego tłuszczu w brązowy, który zostanie „spalony” w trakcie następnych zabiegów. Dochodzi również do spowolnienia produkcji nowych, białych komórek tłuszczowych. W wyniku zabiegu nie tylko zmniejszy się poziom tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym, ale skóra stanie się również jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Aparat TC Cryo to certyfikowane medyczne urządzenie ze wskazaniem do objętościowego redukowania tkanki tłuszczowej. W czasie terapii obszar zabiegowy zostaje poddany kilku cyklom schładzania i podgrzewania. Wywołany w ten sposób szok termiczny skutkuje znacznym zwiększeniem tempa spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak w wyniku uwolnienia do organizmu dwóch hormonów iryzyny i FGF21.

Iryzyna jest nazywana hormonem „wysiłku fizycznego”. Powoduje:

 • przemianę nagromadzonego tłuszczu białego w brązowy,
 • hamuje tworzenie się tkanki tłuszczowej,
 • obniża poziom trójglicerydów we krwi.

FGF21 powstaje w wątrobie. Odpowiada w organizmie za:

 • przemianę nagromadzonego tłuszczu białego w brązowy,
 •  hamuje tworzenie się tkanki tłuszczowej,
 • zmniejsza insulinooporność,
 • hamuje syntezę cholesterolu.

Seria zabiegowa

Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, zaleca się wykonać 3-4 zabiegi w odstępie czasowym wynoszącym około 6-7 dni. Łącząc zabiegi ze zmianą nawyków żywieniowych, efekty są szybciej widoczne i bardziej długotrwałe.

Zalety zabiegu:

 • Zabieg jest bezbolesny, nie zamraża skóry i nie wymaga stosowania przyssawek.
 • Może odbywać się w pozycji siedzącej bądź leżącej i trwa około 55 minut.
 • Wysoka efektywność zabiegowa.
 • Wystarczą tylko 4 zabiegi, aby zobaczyć spektakularne zabiegi.

                        Efekty zabiegu

Jeśli nieskutecznie walczysz ze zgromadzona lokalnie tkanką tłuszczową i żadne zaawansowane zabiegi nie przynoszą satysfakcjonujących efektów, to zapewniamy, że Tc Cryo sprawi, że pozbędziesz się opornej tkanki tłuszczowej. Mechanizm szoku termicznego, wykorzystanego w urządzeniu, czyli naprzemiennie intensywne ciepło i zimno sprawiają, że zmienia się metabolizm tkanki tłuszczowej i w łatwiejszy sposób się jej pozbędziemy.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje kosmetologiczne, podczas których zostanie ustalony indywidualny plan zabiegowy!