Treść strony

Aktualności
Zabiegi rewitalizujące
25 maja 2023

Zadbaj o siebie, czyli słów kilka o rewitalizacji skóry. 

Wiosna już w pełni. Świat odmłodniał, przybrał kolory pełen witalności. Wiosna to również czas, kiedy powoli budzimy się do pełnej aktywności, do głowy przychodzą nam nowe pomysły. To czas, kiedy warto przyjrzeć się sobie i zadbać o siebie. Zrzucenie kilku kilogramów po zimie zazwyczaj jest już na liście zadań do wykonania, ale co ze skórą? Czy o niej też pomyśleliście? Podpowiadamy jakie zabiegi warto wykonać na wiosnę, aby latem cieszyć się pełnym blaskiem i poczuciem bycia piękną i zadbaną.  

Rewitalizacja skóry – odnowa i odmłodzenie 

Rewitalizacja skóry polega na odbudowie wszystkich warstw skóry poprzez stymulacje jej komórek, odżywienie ich oraz stworzenie środowiska sprzyjającego regeneracji fibroblastów.

Efektem działań rewitalizacyjnych ma być poprawa napięcia i elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja przebarwień, oczyszczenie i pogrubienie skóry. 

Obecnie medycyna estetyczna i kosmetologia oferują wiele zabiegów rewitalizujących skórę wszystkich części najczęściej odsłoniętych – twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. 

Zabiegi rewitalizujące skórę polecane na wiosnę

W Klinice Soft Skin oferujemy całą gamę zabiegów, które dadzą efekty odnowy i odmłodzenia skóry. 

  • Na początek proponujemy zabieg oczyszczania i odmładzania AQUAPURE. AQUAPURE to zabieg, który pozwala w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych zaskórników, usuwa złogi martwego naskórka, działa antyoksydacyjnie. Po zabiegu skóra staje się gładka i błyszcząca. Może oddychać wiosennym powietrzem. 
  • Peelingi medyczne. Peelingi medyczne posiadają w większości wieloskładnikowy skład i są tak skomponowane by działać wielokierunkowo: złuszczająco, nawilżająco, bakteriobójczo, sebostatycznie oraz wybielająco. Po kliku zabiegach peelingami medycznymi uzyskujemy wyrównanie powierzchni i kolorytu skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz wyleczenie drobnych zmian zapalnych oraz wspierają kurację przeciwtrądzikową.

W Klinice Soft Skin wykonujemy peelingi firm: Dermaquest, PCA Skin, Simildiet S.L.,  DP Dermaceuticals,  które w składzie posiadają różne stężenia kwasów m.in. salicylowego, mlekowego, TCA, migdałowego, a także retinol, fenol, rezorcynę, czy witaminę C. W okresie wiosennym i letnim stosuje się peelingi o delikatniejszym działaniu.  Peelingi medyczne ułatwia regenerację skóry nawet w głębokich warstwach. Po zabiegu przebarwienia stają się mniej widoczne, zmarszczki spłycają się, zmniejsza się ilość zaskórników.

  • Laserowy peeling węglowy to inaczej laserowe oczyszczanie, stanowi świetną metodę oczyszczania a także działania antystarzeniowego. Pod wpływem lasera i przy zastosowaniu specjalnego nano-żelu na bazie węgla (koloidalna zawiesina węgla), skóra pobudzana jest do produkcji kolagenu, odmładza się. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny i bezbolesny. 
  • Mezoterpia to kolejny zabieg o niezwykłych właściwościach rewitalizujących. Polega na ostrzykiwaniu za pomocą igły i strzykawki okolicy ciała poddawanej leczeniu. Zazwyczaj jest to twarz, szyja i dekolt oraz ręce. Wybrany preparat umieszcza się śródskórnie w postaci niewielkich depozytów skąd penetruje ona promieniście na całą ostrzykiwaną powierzchnię. Preparat wchłania się przez parę dni. Aby osiągnąć zadawalający efekt należy poddać się serii takich zabiegów. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu a wykonanie kolejnych potęguje ten efekt. W tej chwili można wybierać w dużej ilości preparatów do mezoterapii między innymi: preparatów kwasu hialuronowego, koktajli witaminowo-aminokwasowych, preparatów polinukleotydów oraz peptydów biomimetycznyci, czyli intensywne czynniki wzrostu stymulujące komórki do samoodnawiania się. Działają one odżywczo, nawilżająco,  oraz stymulująco odnowę komórkową i produkcję kolagenu i elastyny. 

W klinice Soft Clinic proponujemy sprawdzone preparat, które dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry każdego pacjenta oraz okolic które poddawane są zabiegowi. Proponujemy:  Croma , Neauvia, Hyalual , Teoxane , Fillmed, SkinSolution, BD Aesthetic). 

  • Neauvia Hydro Deluxe Man specjalnie przygotowana do potrzeb męskiej skóry. Zapewnia intensywne nawilżenie, niweluje z twarzy oznaki zmęczenia. Jej zaletą jest to, że poprawia gęstość skóry dzięki zastosowanemu w składzie hydroksyapatytu wapnia. 
  • Mezoterapia nano- i mikroigłowa NanoFrax pozwala na regenerację zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Dzięki wersji nano można wykonywać zabiegi odmładzające na najbardziej wrażliwych okolicach, w rejonie ust i oczu. Nie wywołuje stanu zapalnego, co czyni ją świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na zabiegi kosmetologiczne i rekonwalestencję po nich. 
  • Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP to przełomowa mezoterapia osoczem bogatopłytkowym o najwyższej koncentracji czynników wzrostu bez zastosowania żadnych antykoagulantów i aktywatorów chemicznych. Całkowicie autologiczny zabieg skutecznie przede wszystkim walce z objawami starzenia, utratą jędrności i elastyczności skóry. Zabieg jest bezbolesny. Osocze ACP jest całkowicie oparte na składnikach krwi pacjenta. Zabieg Arthrex® jest przede wszystkim autologiczny, nie wywołuje alergii czy uczuleń. 

Wiosenne odmładzanie czas zacząć!  

Młodość w dużej mierze opiera się na wyglądzie. W naszej, obecnej rzeczywistości naturalny wygląd jest ważny, dodaje pewności siebie, a często toruje drogę w trudnych sytuacjach czy to  zawodowych czy życiowych. Młodość, młody wygląd, młody stan ducha to wartości, o które trzeba dbać. Codziennie, z pełną determinacją. Kosmetologia i medycyna estetyczna dają nam wiele rozwiązań i podpowiedzi, co możemy zrobić dla siebie, aby jak najdłużej czuć się i wyglądać młodo. Korzystajmy z tego!  

Od czego zacząć? 

Odpowiedź jest prosta. Zadzwonić do Kliniki Soft Skin, umówić się na wizytę i zaprojektować plan swojego odmładzania. Specjalista podpowie jakie zabiegi są w tej chwili najbardziej wskazane i dadzą efekty iście wiosenne!  

Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!

Powrót na górę strony