Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Ujędrnianie i obkurczanie pochwy

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy

Chcesz poprawić doznania podczas zbliżeń i pozbyć się kompleksów związanych z rozluźnieniem pochwy? Umów się na konsultację z zakresu ginekologii estetycznej w Soft Skin Medical Center!

Szczegóły zabiegu

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy jest innowacyjnym oraz bardzo skutecznym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Lekarz wykorzystuje bezpieczną wiązkę lasera erbowo-yagowego Fotona Intima. Jego działanie powoduje, że pochwa staje się bardziej elastyczna, a problem jej nadmiernego rozluźnienia znacznie się zmniejsza. Dzięki zabiegowi poprawisz satysfakcję podczas zbliżenia (swoją oraz partnera), a także na nowo zyskasz pewność siebie. Pozbądź się swoich intymnych kompleksów!

Podstawowe informacje

Zespół rozluźnienia (relaksacji) pochwy, potocznie luźna pochwa, to nieprzyjemny problem. Wciąż jest tematem tabu, dlatego uznaje się go za wstydliwy. Niepotrzebnie! Wbrew pozorom dotyczy naprawdę sporej liczby kobiet. Najczęściej ta dolegliwość pojawia się po porodzie lub w okresie menopauzy – wiąże się przede wszystkim z osłabieniem struktur pochwy.

Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala na odbudowę włókien kolagenowych, a dzięki temu znaczne ujędrnienie i obkurczenie pochwy. Borykasz się z obniżeniem elastyczności i rozluźnieniem? Dzięki laserowi możesz szybko i bezboleśnie odbudować struktury pochwy, a co za tym idzie – także pewność siebie.

Na czym polega zabieg laserem Fotona Intima?

W Soft Skin Medical Center do ujędrniania i obkurczania pochwy stosujemy innowacyjny laser Fotona Intima. To laser erbowo-yagowy (Er:YAG). W jaki sposób działa na miejsca intymne? Wiązka lasera w opatentowany i całkowicie bezpieczny sposób naświetla przedsionek pochwy oraz samą pochwę.

To powoduje, że dochodzi do skrócenia istniejących włókien kolagenowych, a także stymulacji produkcji kolagenu – tworzą się nowe włókna. Dzięki temu pochwa staje się bardziej elastyczna, napięta i jędrna.

Przejdź do cennika
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Dowiedz się więcej o tym zabiegu w kontekście efektów i informacji

Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.

Wskazania
Efekty
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Przeciwwskazania
Wskazania

Czy zabieg ujędrniania i obkurczania pochwy jest dla Ciebie? Tak, jeśli odczuwasz rozluźnienie pochwy, które obniża komfort życia oraz satysfakcję seksualną. Ta dolegliwość może dotknąć kobiet w każdym wieku, dlatego nie ma powodu do wstydu.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • uczucie luźnej pochwy powodujące dyskomfort oraz kompleksy;
 • brak lub obniżenie satysfakcji seksualnej u Ciebie lub partnera.

Spadek napięcia i elastyczności pochwy najczęściej dotyczy kobiet, które:

 • są po porodzie (jednym lub kilku) – który wywołał naciągnięcie włókien kolagenowych;
 • znajdują się w okresie menopauzalnym – obniżenie napięcia często wiąże się z naturalnymi procesami starzenia;
 • bardzo intensywnie uprawiają sport lub mają ciężką fizyczną pracę – nadmierny wysiłek może powodować rozciągnięcie;
 • mają predyspozycje genetyczne do rozluźnienia pochwy.
Efekty

Najczęściej rezultaty są zauważalne po wykonaniu jednego zabiegu i w wielu przypadkach tyle wystarczy, by cieszyć się mniej luźną pochwą. U kobiet przed menopauzą rezultaty najczęściej utrzymują się nawet kilka lat (np. do kolejnego porodu). U tych po menopauzie mogą być zależne od stosowania terapii hormonalnej. Jeśli dolegliwość jest nasilona, może być konieczne powtórzenie zabiegu po ok. 3 miesiącach. Każdy przypadek jest inny!

Rezultaty laserowego ujędrniania i obkurczania pochwy są widoczne po ok. miesiącu (gdy dojdzie do odbudowy włókien kolagenowych). W niektórych przypadkach czeka się trochę dłużej.

Efekty zabiegu laserem Fotona Intima:

 • napięcie, ujędrnienie i zwiększenie elastyczności pochwy;
 • obkurczenie pochwy;
 • szansa na poprawę satysfakcji z życia seksualnego.
Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niezbędne może być ogolenie miejsc intymnych. W tym dniu nie pij też alkoholu. Jeśli miesiączkujesz, wybierz się do Soft Skin Medical Center po okresie. Dodatkowo przed wykonaniem ujędrniania i obkurczania pochwy przejdziesz konsultację ginekologiczną (wywiad z lekarzem i badania). Dzięki temu specjalista w odpowiedni sposób przeprowadzi całą procedurę.

Przebieg zabiegu

Laserowe ujędrnianie i obkurczenie pochwy jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Podczas całej procedury specjalista umieszcza w pochwie głowicę lasera, która działa na okolice pochwy swoją wiązką. Całość trwa ok. 30 minut, zabieg jest bezbolesny i komfortowy.

Po zabiegu

Po zabiegu laserowym niemal od razu możesz wrócić do codziennych zajęć. Lekarz może zalecić Ci stosowanie globulek dopochwowych. W niektórych przypadkach może pojawić się niewielki wysięk. Aktywności seksualnej najlepiej unikać przez kilka-kilkanaście dni. Indywidualne zalecenia otrzymasz w klinice.

Przeciwwskazania

Aby zagwarantować Ci maksymalne bezpieczeństwo, lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i omówi ewentualne przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:

 • trwająca miesiączka;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • infekcja okolic intymnych;
 • niektóre choroby, np. autoimmunologiczne i onkologiczne;
 • nieprawidłowe wyniki badań kontrolnych.
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie