Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Osteopatia uroginekologiczna Wrocław – Umów wizytę

Osteopatia uroginekologiczna Wrocław – Umów wizytę

Osteopatia – leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu i nie tylko. Jak działa terapia manualna? Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy także Ciebie? Spokojnie, ten wstydliwy problem dość często pojawia się np. po porodzie, w czasie menopauzy czy w wyniku zabiegów chirurgicznych okolic intymnych.

Dzięki wykorzystaniu konkretnych terapii masz szansę wrócić do sprawności, a więc znów śmiać się, kichać czy uprawiać sport bez obaw.
Pacjentki z problemem nietrzymania moczu zgłaszają się do Soft Skin Medical Center we Wrocławiu, by skorzystać z pomocy osteopaty. Nierzadko łączą osteopatię z fizjoterapią uroginekologiczną. W jaki sposób techniki manualne wspierają leczenie tej nieprzyjemnej dolegliwości?

Na czym polega osteopatia ginekologiczna i jak wygląda leczenie nietrzymania moczu?

Osteopatia to gałąź medycyny manualnej – czyli takiej, która polega na wykorzystaniu technik dotykowych. Osteopata (fizjoterapeuta lub lekarz) przy pomocy własnych dłoni przeprowadza diagnostykę, a później leczy dysfunkcje somatyczne. Czym jeszcze wyróżnia się osteopatia?

To metoda, która podchodzi do organizmu holistycznie. Ludzkie ciało jest traktowane całościowo, jako zbiór tkanek i narządów, które wzajemnie na siebie oddziałują, a także dążą do równowagi. Dzięki temu osteopata nie skupia się na jednej okolicy w ciele ani na jednej konkretnej dolegliwości.

To oznacza, że w trakcie diagnostyki i leczenia sprawdza, skąd wziął się problem nietrzymania moczu i bierze pod uwagę różne możliwości. Kontroluje przede wszystkim mięśnie dna miednicy, okolice pęcherza, mięśnie brzucha, przeponę, staw biodrowy czy kręgosłup (m.in. odcinek lędźwiowy).

Dzięki zastosowaniu technik osteopatycznych wpływa na wzmocnienie zwieracza cewki moczowej oraz mięśni, a także rozluźnia wzmożone napięcie konkretnych tkanek. Główne efekty to zmniejszenie dolegliwości i poprawa komfortu na co dzień.

Konsultacja fizjoterapeuty 200 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Kiedy warto skorzystać z osteopatii? Najważniejsze wskazania

Problem nietrzymania moczu wciąż jest tematem tabu – jednak zupełnie niepotrzebnie! To dolegliwość, która może wystąpić bez względu na wiek i z którą można skutecznie walczyć. Jakie są przyczyny niekontrolowanego wycieku moczu z pęcherza? Do najczęstszych należą:

 • ciąża i poród (szczególnie siłami natury);
 • menopauza, wahania hormonalne;
 • przewlekły kaszel;
 • wzmożona aktywność fizyczna (także ciężka praca);
 • niektóre zabiegi operacyjne w obrębie miednicy;
 • silne zaparcia;
 • nadmierna masa ciała.

Zaburzenia mięśni dna miednicy oraz inne nieprawidłowości w okolicy krocza mogą dawać również kolejne objawy. Z czym jeszcze radzi sobie osteopatia uroginekologiczna? Warto skontaktować się z osteopatą, jeśli:

 • czujesz ból lub dyskomfort podczas współżycia;
 • masz bolesne miesiączki;
 • chorujesz na endometriozę;
 • po porodzie nie odczuwasz satysfakcji seksualnej.

Wiele kobiet korzysta również z profilaktycznych wizyt u osteopaty w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu – np. w trakcie ciąży czy przed menopauzą. To dobry sposób, by obniżyć ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu w przyszłości. Dodatkowo terapia osteopatyczna sprzyja przywróceniu równowagi fizjologicznej w organizmie, zwiększeniu mobilności czy obniżeniu napięcia.

Rozwiń więcej

Jak wygląda leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu? Osteopatia uroginekologiczna

Osteopatia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia. Osteopata zawsze podchodzi do pacjenta indywidualnie i tak dobiera techniki oraz długość terapii, by zapewnić ich maksymalną skuteczność. Wykorzystuje dłonie i metody manualne, np. uciskanie czy mobilizację tkanek.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty? Najlepiej założyć wygodną bieliznę i odzież, by zapewnić sobie komfort w trakcie każdego ćwiczenia (np. podczas leżenia na brzuchu). Warto mieć przy sobie również wyniki badań i dokumentację medyczną. W przypadku nietrzymania moczu przydatne są np. informacje na temat ciąży i porodu.

Podczas pierwszego spotkania osteopata przeprowadza dokładny wywiad oraz badania, dzięki którym znajduje źródło dolegliwości. Opracowuje też plan leczenia. Osteopatia to sposób na eliminację wstydliwego nietrzymania moczu bez stosowania leków.

Cennik

Fizjoterapia i osteopatia
Konsultacja fizjoterapeuty
200 zł
Terapia manualna
200 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie