Treść strony

Terapia manualna
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
200 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Osteopatia uroginekologiczna Wrocław – Umów wizytę

Osteopatia – leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu i nie tylko. Jak działa terapia manualna?
Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy także Ciebie? Spokojnie, ten wstydliwy problem dość często pojawia się np. po porodzie, w czasie menopauzy czy w wyniku zabiegów chirurgicznych okolic intymnych. Dzięki wykorzystaniu konkretnych terapii masz szansę wrócić do sprawności, a więc znów śmiać się, kichać czy uprawiać sport bez obaw.
Pacjentki z problemem nietrzymania moczu zgłaszają się do Soft Skin Medical Center we Wrocławiu, by skorzystać z pomocy osteopaty. Nierzadko łączą osteopatię z fizjoterapią uroginekologiczną. W jaki sposób techniki manualne wspierają leczenie tej nieprzyjemnej dolegliwości?

Na czym polega osteopatia ginekologiczna i jak wygląda leczenie nietrzymania moczu?

Osteopatia to gałąź medycyny manualnej – czyli takiej, która polega na wykorzystaniu technik dotykowych. Osteopata (fizjoterapeuta lub lekarz) przy pomocy własnych dłoni przeprowadza diagnostykę, a później leczy dysfunkcje somatyczne. Czym jeszcze wyróżnia się osteopatia?

To metoda, która podchodzi do organizmu holistycznie. Ludzkie ciało jest traktowane całościowo, jako zbiór tkanek i narządów, które wzajemnie na siebie oddziałują, a także dążą do równowagi. Dzięki temu osteopata nie skupia się na jednej okolicy w ciele ani na jednej konkretnej dolegliwości.

To oznacza, że w trakcie diagnostyki i leczenia sprawdza, skąd wziął się problem nietrzymania moczu i bierze pod uwagę różne możliwości. Kontroluje przede wszystkim mięśnie dna miednicy, okolice pęcherza, mięśnie brzucha, przeponę, staw biodrowy czy kręgosłup (m.in. odcinek lędźwiowy).

Dzięki zastosowaniu technik osteopatycznych wpływa na wzmocnienie zwieracza cewki moczowej oraz mięśni, a także rozluźnia wzmożone napięcie konkretnych tkanek. Główne efekty to zmniejszenie dolegliwości i poprawa komfortu na co dzień.

Kiedy warto skorzystać z osteopatii? Najważniejsze wskazania

Problem nietrzymania moczu wciąż jest tematem tabu – jednak zupełnie niepotrzebnie! To dolegliwość, która może wystąpić bez względu na wiek i z którą można skutecznie walczyć. Jakie są przyczyny niekontrolowanego wycieku moczu z pęcherza? Do najczęstszych należą:

 • ciąża i poród (szczególnie siłami natury);
 • menopauza, wahania hormonalne;
 • przewlekły kaszel;
 • wzmożona aktywność fizyczna (także ciężka praca);
 • niektóre zabiegi operacyjne w obrębie miednicy;
 • silne zaparcia;
 • nadmierna masa ciała.

Zaburzenia mięśni dna miednicy oraz inne nieprawidłowości w okolicy krocza mogą dawać również kolejne objawy. Z czym jeszcze radzi sobie osteopatia uroginekologiczna? Warto skontaktować się z osteopatą, jeśli:

 • czujesz ból lub dyskomfort podczas współżycia;
 • masz bolesne miesiączki;
 • chorujesz na endometriozę;
 • po porodzie nie odczuwasz satysfakcji seksualnej.

Wiele kobiet korzysta również z profilaktycznych wizyt u osteopaty w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu – np. w trakcie ciąży czy przed menopauzą. To dobry sposób, by obniżyć ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu w przyszłości. Dodatkowo terapia osteopatyczna sprzyja przywróceniu równowagi fizjologicznej w organizmie, zwiększeniu mobilności czy obniżeniu napięcia.

Jak wygląda leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu? Osteopatia uroginekologiczna

Osteopatia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia. Osteopata zawsze podchodzi do pacjenta indywidualnie i tak dobiera techniki oraz długość terapii, by zapewnić ich maksymalną skuteczność. Wykorzystuje dłonie i metody manualne, np. uciskanie czy mobilizację tkanek.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty? Najlepiej założyć wygodną bieliznę i odzież, by zapewnić sobie komfort w trakcie każdego ćwiczenia (np. podczas leżenia na brzuchu). Warto mieć przy sobie również wyniki badań i dokumentację medyczną. W przypadku nietrzymania moczu przydatne są np. informacje na temat ciąży i porodu.

Podczas pierwszego spotkania osteopata przeprowadza dokładny wywiad oraz badania, dzięki którym znajduje źródło dolegliwości. Opracowuje też plan leczenia. Osteopatia to sposób na eliminację wstydliwego nietrzymania moczu bez stosowania leków.

Cennik

Terapia manualna

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
200 zł

Nasz Zespół

Mogą Cię zainteresować również:

Powrót na górę strony