Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Leczenie zmian poporodowych

Leczenie zmian poporodowych

Leczenie zmian poporodowych to bezpieczny zabieg laserowy z dziedziny ginekologii estetycznej. Aby poprawić wygląd i funkcjonalność pochwy, w Soft Skin Medical Center wykorzystujemy innowacyjny laser erbowo-yagowy Fotona Intima. Zakres zabiegu jest dobierany indywidualnie w zależności od tego, nad czym chcesz popracować. Dzięki zastosowaniu lasera usuniesz nieestetyczne blizny poporodowe (np. po nacięciu krocza), ujędrnisz wargi sromowe, wyleczysz nietrzymanie moczu czy obkurczysz pochwę i poprawisz doznania seksualne. Zadbaj o zdrowie i piękno intymne, podnieś pewność siebie, a tym samym po prostu poczuj się lepiej po porodzie!

Podstawowe informacje

Urodziłaś dziecko? Ciąża i narodziny to bez wątpienia duża rewolucja w organizmie kobiety. Zachodzące zmiany poporodowe dotyczą również pochwy i warg sromowych, przede wszystkim ich funkcjonalności oraz wyglądu. To znacznie wpływa nie tylko na komfort codziennego życia, ale również satysfakcję seksualną i pewność siebie. Brzmi znajomo? To powszechne problemy, z którymi zmagają się mamy na całym świecie.

Z czym szczególnie borykają się pacjentki Soft Skin Medical Center? Niektóre mamy mają w okolicach krocza nieprzyjemne zrosty, nieestetyczne blizny poporodowe oraz inne uszkodzenia związane z nacięciami czy pęknięciami. Inne skarżą się przede wszystkim na brak jędrności warg sromowych oraz rozciągnięcie skóry tej okolicy. To nie tylko defekt estetyczny, ale również dolegliwość obniżająca komfort np. podczas jazdy na rowerze (pojawiają się nieprzyjemne otarcia).

Wstydliwym problemem kobiet jest także poporodowe nietrzymanie moczu, które ogranicza codzienną aktywność i wywołuje niepotrzebny stres. W końcu trudno beztrosko śmiać się czy uprawiać sport, gdy w każdej chwili może zdarzyć się wpadka.

Wiele kobiet boryka się także z problemem luźnej pochwy, która po porodzie staje się rozciągnięta i nie wraca do poprzedniego stanu. To znacznie obniża jakość życia seksualnego i powoduje frustrację.

Jak widzisz –zmiany poporodowe w okolicach intymnych to rozległy problem. Chociaż wciąż jest tematem tabu, tak naprawdę dotyczy sporej części mam. Dolegliwości są różne, jednak zawsze negatywnie odbijają się na pewności siebie kobiety.

Wcale nie trzeba przez to wszystko przechodzić – dzięki nowoczesnej ginekologii estetycznej jest na to skuteczny sposób. To bezpieczny zabieg laserowy z wykorzystaniem wiązki Fotona Intima. Ta innowacyjna technologia wspiera kobiety w powrocie do pełnej sprawności intymnej.

Jeśli więc borykasz się ze zwiotczeniem skóry, bliznami, rozluźnieniem pochwy czy innymi zmianami poporodowymi, w Soft Skin Medical Center znacznie zmniejszysz ich wpływ na Twoje życie. Dzięki skutecznemu zabiegowi poczujesz się jak wcześniej – a być może nawet dużo lepiej!

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy 3 000 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Na czym polega zabieg laserem Fotona Intima?

Do leczenia zmian poporodowych doskonale sprawdza się innowacyjny laser Fotona Intima, który w skuteczny i bezpieczny sposób działa w okolicach intymnych. W przypadku zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej stosuje się laser erbowo-yagowy (Er:YAG). Na czym dokładnie polega jego działanie?

To sprzęt, który wykorzystuje wiązkę lasera – bezpieczną, skuteczną i bardzo precyzyjną. Stosowanie energii laserowej w miejscach intymnych wiąże się zatem z naświetlaniem konkretnej okolicy, np. przedsionka pochwy czy samej pochwy, zmian barwnikowych, blizn, zrostów itp. W zależności od konkretnego problemu działanie obejmuje między innymi:

 • skrócenie naciągniętych wskutek porodu włókien kolagenowych, co wywołuje ich obkurczenie i napinanie;
 • stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do tworzenia nowych włókien;
 • rozbicie nadmiernej ilości melaniny, co wywołuje rozjaśnienie naskórka.
Rozwiń więcej

Dzięki temu zwiększa się m.in. napięcie, elastyczność i jędrność pochwy czy warg sromowych, nawet wieloletnie blizny ulegają redukcji, a pewność siebie kobiety znacznie się poprawia.

Zabieg leczenia zmian poporodowych laserem Fotona Intima jest:

 • skuteczny i przynosi zauważalne efekty potwierdzone badaniami klinicznymi;
 • bezpieczny nawet w tak delikatnych okolicach, jak pochwa czy wargi sromowe;
 • całkowicie bezinwazyjny (w przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem chirurgii);
 • szybki i niewymagający rekonwalescencji, niemal od razu możesz wrócić do codziennych czynności.

Dowiedz się więcej o tym zabiegu w kontekście efektów i informacji

Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.

Wskazania
Efekty
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Przeciwwskazania
Wskazania

Czy leczenie zmian poporodowych laserem Fotona Intima to rozwiązanie dla Ciebie? Tak, jeśli po porodzie masz problemy, by wrócić do wcześniejszej sprawności, funkcjonalności i wyglądu miejsc intymnych. Dolegliwości oraz defekty kosmetyczne dotykają wielu mam, dlatego nie ma powodu do wstydu! To całkowicie naturalna kwestia. Jeśli jednak możesz poczuć się lepiej – po prostu warto!

W trakcie konsultacji z dziedziny ginekologii estetycznej ekspert Soft Skin Medical Center dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu, parametry lasera itp. Dzięki temu zapewni Ci maksymalną skuteczność w walce z Twoim problemem. Każda kobieta jest inna, dlatego najważniejsze jest indywidualne podejście!

Jakie są wskazania do laserowego leczenia zmian poporodowych? Do najczęstszych należą:

 • poporodowe nietrzymanie moczu w trakcie kichania, uprawiania sportu czy śmiania się;
 • blizny i zrosty powstałe po porodzie, np. w wyniku pęknięcia czy nacięcia krocza;
 • brak satysfakcji seksualnej lub znaczne jej obniżenie, także u partnera;
 • nieprzyjemne uczucie luźnej pochwy, jej rozciągnięcia i zwiotczenia, brak napięcia;
 • defekty estetyczne związane z naciągniętymi wargami sromowymi lub przebarwieniami skóry;
 • częste infekcje intymne czy dyskomfort podczas uprawiania sportu (związane z nadmiernym rozciągnięciem warg sromowych, które wystają i ulegają otarciom);
 • suchość pochwy, przede wszystkim związana z zanikowym zapaleniem pochwy, a więc działaniem hormonów.
Efekty

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Fotona Intima są bardzo skuteczne, a ich efektywność potwierdzono badaniami. W zależności od tego, który problem chcesz wyeliminować i jakie jest jego nasilenie, specjalista wykona jeden lub więcej zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Przykładowo do leczenia luźnej pochwy zwykle wystarczy jeden zabieg, natomiast do usunięcia poporodowych blizn – kilka (średnio 3–6 zabiegów). To jednak kwestia indywidualna, dlatego lekarz wszystko Ci wyjaśni i dopasuje terapię do Twojego przypadku. Dzięki temu znacznie wzrośnie jej skuteczność!

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty? Również i ta kwestia zależy od rodzaju Twojej dolegliwości. Najczęściej początkowe rezultaty odbudowy włókien kolagenowych występują po ok. miesiącu od wykonania zabiegu.

Efekty zabiegu laserem Fotona Intima:

 • rewitalizacja i ujędrnienie pochwy oraz zwiększenie jej elastyczności;
 • obkurczenie pochwy, obniżenie rozluźnienia, zmniejszenie uczucia rozciągnięcia;
 • wyleczenie łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu;
 • poprawa wyglądu pochwy i warg sromowych (ujędrnienie);
 • wybielenie i rozjaśnienie okolic intymnych;
 • redukcja poporodowych blizn i zrostów;
 • zwiększenie nawilżenia pochwy;
 • szansa na poprawę doznań podczas zbliżeń.

A to nie wszystko: w Soft Skin Medical Center pozbędziesz się kompleksów, a więc po prostu odbudujesz pewność siebie.

Przygotowanie do zabiegu

Leczenie zmian poporodowych to zabieg laserowy – całkowicie bezinwazyjny – dlatego nie wymaga od Ciebie specjalnych przygotowań. Zanim przyjdziesz do Soft Skin Medical Center, otrzymasz niezbędne wskazówki. Przed samą procedurą może być potrzebne wydepilowanie okolic intymnych. W dniu zabiegu unikaj alkoholu. Pamiętaj ponadto, że jeśli miesiączkujesz, zabieg powinien odbyć się kilka dni po okresie (gdy nie ma już krwawienia).

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność całej terapii, przed pierwszym zabiegiem przejdziesz konsultację ginekologiczną. W jej trakcie lekarz wykona podstawowe badania, m.in. USG dopochwowe, określenie pH pochwy i cytologię. Na podstawie wyników oraz szczegółowego wywiadu zakwalifikuje Cię do leczenia. To pozwoli mu też dobrać najlepsze parametry lasera, by zmaksymalizować skuteczność zabiegu.

Przebieg zabiegu

Leczenie zmian poporodowych z wykorzystaniem lasera Fotona Intima to bezpieczny zabieg, który jest całkowicie nieinwazyjny. Dzięki temu kilkadziesiąt minut mija bardzo komfortowo i bezboleśnie. W zależności od rodzaju zabiegu lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe. Jak wygląda cała procedura?

Głowica lasera jest umieszczana w pochwie lub przykładana do zewnętrznej części okolic intymnych. Wiązka lasera precyzyjnie i skutecznie działa w konkretnym miejscu. Zabieg trwa ok. 20–60 minut.

Po zabiegu

Dzięki temu, że zabiegi laserowe są tak bezinwazyjne, niemal od razu możesz opuścić Soft Skin Medical Center. Jeszcze tego samego dnia wrócisz do swoich codziennych aktywności. Zaraz po zabiegu możesz odczuwać lekki dyskomfort, np. pieczenie czy zaczerwienienie skóry.

Lekarz może zalecić Ci stosowanie globulek z kwasem hialuronowym, a czasem też innych preparatów miejscowych (np. kremu). Przez pewien czas (najczęściej 14 dni) unikaj aktywności seksualnej, uprawiania sportu czy gorących kąpieli i basenu. Zalecenia są jednak indywidualne, dlatego specjalista wszystko dokładnie Ci wyjaśni.

Przeciwwskazania

Laserowe leczenie zmian poporodowych, podobnie jak każdy inny zabieg, ma konkretne przeciwwskazania. Na podstawie wywiadu i wyników badań lekarz w Soft Skin Medical Center zakwalifikuje Cię do terapii. Dzięki temu zapewni Ci bezpieczeństwo. Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do stosowania lasera Fotona Intima? Do najczęściej spotykanych należą:

 • krwawienie z dróg rodnych, miesiączka;
 • aktywna infekcja okolic intymnych, występowanie stanu zapalnego;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • nieprawidłowości, które zostały wykazane w trakcie badań kontrolnych podczas wizyty kwalifikacyjnej;
 • niektóre choroby, m.in. autoimmunologiczne, układu krążenia, onkologiczne;
 • przyjmowanie niektórych leków.

Wszystkie przeciwwskazania są zawsze omawiane indywidualnie.

Cennik

Fotona Intima
Ujędrnianie i obkurczanie pochwy
3 000 zł
Poprawa nawilżenia pochwy
1 500 zł
Leczenie zmian poporodowych
1 800 zł
Wybielanie części intymnych
1 500 zł
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
3 000 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie