Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to zabieg wykonywany laserem Fotona Intima. Bezpiecznie i skutecznie obkurcza okolice przedniej ściany pochwy oraz tylnej pęcherza. Dzięki temu pozbędziesz się wstydliwego problemu, który znacznie utrudnia życie na co dzień. Śmiej się, kichaj i uprawiaj sport bez obaw!

Podstawowe informacje

Cierpisz z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu? Unikasz spotkań towarzyskich, rezygnujesz z lubianych dotąd aktywności, a nawet wstydzisz się publicznie śmiać? Myślisz, że jesteś z takim problemem sama? Nic bardziej mylnego! Podczas Światowego Forum Inkontynencji podano statystyki, które mówią o tym, że nawet 60% kobiet może borykać się właśnie z nietrzymaniem moczu (NTM).

Jak zatem widzisz, to naprawdę powszechna dolegliwość, która znacznie obniża jakość życia. Nie jesteś z nią sama – wiele pacjentek Soft Skin Dermaclinic zgłasza się do nas właśnie po to, by wyleczyć tę stresującą przypadłość.

Skąd bierze się wysiłkowe nietrzymanie moczu? Ryzyko wystąpienia problemu zwiększają:

 • zmiany hormonalne przed menopauzą i w trakcie klimakterium;
 • ciąża i poród, szczególnie naturalny;
 • przebyte zabiegi chirurgiczne w okolicach intymnych;
 • ciężka fizyczna praca;
 • przewlekły kaszel;
 • otyłość i stosowanie używek, szczególnie papierosów.

Chociaż wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wstydliwe, warto o nim mówić. Tę dolegliwość można teraz skutecznie leczyć! Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów jest zabieg laserowy. Dzięki niemu powrócisz do ulubionej aktywności bez stresu i wstydu!

Obejrzyj wywiad z naszym ekspertem, i dowiedz się dlaczego warto wybrać laser fotona intima:

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy 3 000 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Na czym polega zabieg laserem Fotona Intima?

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Fotona Intima wykorzystuje nowoczesną bezinwazyjną technologię. Dzięki niej jest możliwe bezpieczne przeprowadzanie zabiegów w delikatnych strefach intymnych. To laser erbowo-yagowy (Er:YAG), który przywraca funkcję prawidłowego trzymania moczu. W jaki sposób?

Wiązka lasera precyzyjnie działa na konkretne partie ciała. W tym przypadku są to przednia ściana pochwy, a więc i tylna ściana pęcherza moczowego oraz okolice cewki moczowej. Dzięki fototermicznemu napięciu tkanki są obkurczane, a jednocześnie ujędrniane. Rozciągnięte włókna kolagenowe ulegają skróceniu. Zabieg ma również działanie stymulujące produkcję elastyny i kolagenu. To wszystko ma korzystny wpływ na proces trzymania moczu, a dodatkowo również na obkurczenie i rewitalizację pochwy.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Fotona Intima to zabieg, który jest:

 • szybki, praktycznie bez skutków ubocznych, a jednocześnie niewymagający przechodzenia rekonwalescencji;
 • całkowicie bezpieczny do stosowania w okolicach intymnych, które przecież są niezwykle delikatne;
 • bardzo efektywny, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami oraz opiniami zadowolonych pacjentek;
 • bezinwazyjny i niewymagający użycia skalpela, dlatego jest doskonałą alternatywą dla chirurgii.
Rozwiń więcej

Dowiedz się więcej o tym zabiegu w kontekście efektów i informacji

Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.

Efekty
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Przeciwwskazania
Efekty

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Fotona Intima należą do najskuteczniejszych w dziedzinie ginekologii estetycznej. Nic zatem dziwnego, że wciąż zyskują popularność. Są szczególnie efektywne w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym.

W zależności od przypadku może wystarczyć nawet jeden zabieg. Wiele zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań, dlatego lekarz wszystko dokładnie Ci wytłumaczy. Pierwsze efekty pracy lasera zauważysz prawdopodobnie po ok. miesiącu. Dlaczego? Tyle czasu zwykle potrzebują na regenerację włókna kolagenowe, na które działa wiązka energii.

Do najważniejszych efektów leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem należą:

 • przywrócenie funkcji trzymania moczu m.in. dzięki obkurczeniu naciągniętych włókien kolagenowych;
 • rewitalizacja, ujędrnienie i uelastycznienie pochwy, a także poprawa nawilżenia okolic intymnych;
 • poprawa satysfakcji ze zbliżeń, zwiększenie pewności siebie i pozbycie się kompleksów utrudniających funkcjonowanie na co dzień.
Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów laserowych okolic intymnych nie trzeba się przygotowywać. W dniu leczenia nie pij alkoholu. Możliwe, że lekarz poprosi również o zgolenie owłosienia, a także poda kilka innych zaleceń.

Pamiętaj, że do zabiegu kwalifikuje lekarz, by zadbać o Twoje bezpieczeństwo i zapewnić maksymalną możliwą skuteczność. Z tego powodu przed rozpoczęciem terapii odbędziesz szczegółową konsultację z ginekologiem. W jej trakcie lekarz wykona badania, m.in. USG dopochwowe, oznaczenie PH pochwy i cytologię.

Przebieg zabiegu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu z wykorzystaniem lasera Fotona Intima to bezpieczny i komfortowy zabieg. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest ponadto bezbolesny. Jak przebiega procedura? Głowica lasera zostaje umieszczona w pochwie, a następnie precyzyjna wiązka energii kawałek po kawałku działa na ścianę pochwy i pęcherza moczowego.

Po zabiegu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu to zabieg bezpieczny, który nie wiąże się z występowaniem działań niepożądanych. Czasami może pojawić się jedynie przejściowy dyskomfort. Niedługo po zabiegu możesz opuścić Soft Skin Dermaclinic i wrócić do normalnej aktywności. Unikaj jedynie uprawiania sportu oraz zbliżeń (przez ok. 14 dni). Specjalista wykonujący zabieg może podać również indywidualne zalecenia w zależności od Twojej sytuacji.

Przeciwwskazania

Laserowy zabieg leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest bezpieczny, jednak, jak każda procedura medyczna, ma przeciwwskazania. Są one omawiane indywidualnie, a do najczęstszych należą:

 • krwawienie z dróg rodnych (przede wszystkim okres);
 • ciąża i karmienie piersią;
 • nieprawidłowe wyniki podczas badań kwalifikujących;
 • występowanie niektórych chorób i stosowanie niektórych leków;
 • aktywna infekcja okolic intymnych, stany zapalne.

Cennik

Fotona Intima
Ujędrnianie i obkurczanie pochwy
3 000 zł
Poprawa nawilżenia pochwy
1 500 zł
Leczenie zmian poporodowych
1 800 zł
Wybielanie części intymnych
1 500 zł
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
3 000 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie