Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Leczenie przebarwień

Leczenie przebarwień

Przebarwienia to dość powszechny problem. W Soft Skin Clinic spotykamy się z nim często i stosujemy terapie, które usuwają intensywność przebarwień do 95% a nawet całkowicie je likwidują. Wielu pacjentów pyta skąd biorą się przebarwienia i co możemy z nimi zrobić.

Przebarwienia powstają często na twarzy i te uważane są za najbardziej niepożądane. Trudno je ukryć, szczególnie osobom, które nie nakładają makijażu. Kolejnym miejsce to ręce. Dłonie pokryte plamami nieodzownie kojarzą się ze starością. Inne części ciała, na których pojawiają się przebarwienia to dekolt, plecy, przedramiona, łydki.

Skąd biorą się przebarwienia?

Przyczyn jest klika i zależą od wielu czynników. W młodości mogą być związane z wahaniami hormonów (np. ciąża, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, leczenie hormonalne, zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, stany zapalne przydatków). Pojawiają się również w miejscach, gdzie wcześniej leczyliśmy trądzik poprzez intensywne zabiegi.

U kobiet, po 45 roku życia, przebarwienia mogą mieć związek ze zmianami hormonalnymi spowodowanymi przekwitaniem. W starszym wieku, gdy funkcje wątroby są obniżone, nie pracuje ona tak jak wcześniej, ciemne plamy pojawiają się na dłoniach.

Wiemy, że profilaktyka powstawania przebarwień w wieku dojrzałym to dbanie o dobry stan wątroby i całego organizmu. Przebarwienia mogą  powstawać na skutek niektórych leków, ziół lub kosmetyków zawierających substancje fotouczulające.

Przebarwienia mogą być również „wskaźnikiem” stanu naszego zdrowia.

Z dermatologicznego punktu widzenia przebarwienia, powstają, gdy nieprawidłowo działają melanocyty, komórki wytwarzające melaninę – barwnik skóry. Nie do końca poznane są wszystkie mechanizm tworzenia się przebarwień. Współczesna dermatologia wciąż nie jest w stanie jednoznacznie określić, który czynnik prowokuje nadmierną, nierównomierną czy nietypową produkcję melaniny (barwnika skórnego). Na nadmierną pracę melanocytów wpływa bezsprzecznie ekspozycja skóry na słońce, ale także procesy hormonalne zachodzące w organizmie, uwarunkowania genetyczne, karnacja, dieta, składniki kosmetyków. Za podstawę prewencji uważa się ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Terapię przebarwień najlepiej zaczynać w okresie, kiedy nasłonecznienie jest niewielkie od jesieni do wczesnej wiosny. Podczas terapii przebarwień przebywanie na słońcu nie jest wskazane.

Terapię przebarwień należy zacząć od diagnostyki. Im wcześniej zaczniemy, tym większe prawdopodobieństwo usunięcia większości z nich.

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy 3 000 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Jak leczymy przebarwienia w Soft Skin Clinic we Wrocławiu?

W naszej praktyce leczenia przebarwień łączymy różne metody, aby uzyskać dobry efekt. Sposobów na przebarwienia możemy zastosować kilka. Oto one: komórki regeneracyjne, laser Fotona, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, peeling medyczny.

Wiodącym zabiegiem na przebarwienia, stosowanym w Soft Skin Clinic jest laseroterapia, którą wykonujemy przy pomocy fali świetlnej lasera Er:YAG o długości fali 2940nm. Zabieg laserowy jest precyzyjny. Fala świetlna jest pochłaniana wyłącznie przez nadmiar melaniny, bez uszkodzenia otaczających ją tkanek. Kumulacja energii cieplnej w barwniku doprowadza do zniszczenia przebarwienia, które najpierw ciemnieje, a potem stopniowo się złuszcza, pozostawiając jednolity koloryt skóry.

Wskazania
Efekty
Wskazania
 • Przebarwienia różnego typu na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach, łydkach,
 • Piegi, które nie są akceptowane przez pacjenta,
 • Plamy soczewicowate, posłoneczne,
 • Przebarwienia wtórne: polekowe, pozapalne (potrądzikowe), pourazowe, termiczne,
 • Melasma (melazma), ostuda,
 • Niektóre przebarwienia wrodzone.
Efekty
 • Wyrównanie kolorytu,
 • Usunięcie piegów,
 • Rozjaśnienie lub całkowite usunięcie przebarwień różnego typu na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach,
 • Likwidacja melasmy (melazmy), ostudy, plam soczewicowatych, posłonecznych,
 • Rozjaśnienie przebarwień pozapalnych, polekowych, pourazowych, termicznych.

Zapraszamy na konsultację podczas, której lekarz wybierze najbardziej skuteczny w danym przypadku rodzaj terapii.

Cennik

Fotona Intima
Ujędrnianie i obkurczanie pochwy
3 000 zł
Poprawa nawilżenia pochwy
1 500 zł
Leczenie zmian poporodowych
1 800 zł
Wybielanie części intymnych
1 500 zł
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
3 000 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie