Synergia kosmetologii i medycyny estetycznej. - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Synergia kosmetologii i medycyny estetycznej.

Synergia kosmetologii i medycyny estetycznej.

06 czerwca 23
Lekarze

Nieustanny rozwój branży beauty, nowe rozwiązania technologiczne, czy składniki aktywne w kosmetykach pozwalają specjalistom na dobór odpowiednich zabiegów do konkretnego problemu pacjenta. Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna opiera się na synergii działania. Poprzez zastosowanie zabiegów łączonych jesteśmy w stanie uzyskać jak najlepsze efekty przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Dzięki synergii działania, możemy osiągnąć bardziej długotrwały efekt w szybszym czasie.

Naturalność – Trend, który nie przemija

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oparta jest na bezpieczeństwie, indywidualnym podejściu do pacjenta, skuteczności i co raz lepszej jakości oferowanych usług. Zadaniem specjalistów jest zachowanie skóry w odpowiedniej gęstości, dzięki czemu wygląda na zdrową, odżywioną i przede wszystkim naturalną.  Aby to osiągnąć, profesjonaliści podchodzą do Pacjenta w sposób holistyczny, czyli całościowy. Nasza dieta, styl życia, nawyki, ilość i jakość snu mają wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego współpraca Pacjenta i profesjonalisty jest niezbędna w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Synergia – współdziałanie, które ma siłę

Synergia to współistnienie różnych czynników, które powodują, że łączny rezultat jest większy niż efekty osobnego działania. Tak właśnie jest w medycynie estetycznej i kosmetologii. W tym przypadku synergia to łączenie różnych metod podczas kilku sesji zabiegowych. Zabiegi zazwyczaj dobierane są w taki sposób, aby współdziałały ze sobą i dawały lepszy, trwalszy efekt. Łączenie różnych zabiegów daje więcej możliwości i często ma większe spektrum działania. Profesjonalista znający poszczególne zabiegi, ich działanie i spodziewane efekty, dobiera je do potrzeb danego klienta.

Kiedy łączyć zabiegi?

Każdy problem, z którym klient zwraca się do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej ma swoją specyfikę i wymaga indywidualnego podejścia. Synergia zabiegów świetnie sprawdza się w przypadku, kiedy skóra potrzebuje poprawy jakości, zagęszczenia i odmłodzenia. Zabiegi łączone dają również dobre rezultaty w spłycaniu zmarszczek i bruzd, minimalizacji asymetrii twarzy, ujędrnianiu skóry, likwidacji rozstępów i cellulitu, zmniejszaniu przebarwienia, likwidacji blizn potrądzikowych, a także w przywracaniu owalu twarzy.

Pielęgnacja domowa działanie coraz bardziej doceniane

Z doświadczenia wiemy, że, aby przedłużyć efekty zabiegów wykonywanych w gabinecie, które są impulsem dla skóry do odnowy i rewitalizacji, niezbędne jest również wdrożenie specjalistycznych kosmetyków w pielęgnacji domowej. Odpowiednio dobrane preparaty po zabiegach przedłużają efekty osiągnięte podczas profesjonalnych zabiegów w gabinecie. Pielęgnacja domowa jest dopełnieniem zabiegów specjalistycznych. Powinny być to kosmetyki dobrej jakości i zawierające jak najwięcej naturalnych składników.

Synergia w zabiegach regeneracyjnych

Istotą zabiegów regeneracyjnych jest stymulacja komórek tkanek do odnowy. Efekt jaki oczekujemy to przede wszystkim zagęszczenie skóry i przygotowanie jej do bardziej inwazyjnych zabiegów. Przykładem synergii może być zabieg mezoterapii mikroigłowej połączony w późniejszym okresie z nićmi liftingującymi Aptos lub nićmi Excellence Visage HA. Zabiegi te mają na celu odmłodzenie wyglądu twarzy, jej rewitalizację, zagęszczenie i nawilżenie.

W składzie nici Aptos znajduje się kwas polimlekowy, inicjujący w skórze procesy odnowy. Dzięki implantacji nici Aptos dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej jędrność i gęstość. Wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego, który znajduje się w składzie nici Excellence Visage HA podnosi jej nawilżenie i rewitalizację.

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos proponowany jest osobom między 30 a 65 rokiem życia, które zauważają u siebie wiotczenie skóry, utratę objętości, opadanie tkanek, asymetrię lub niekorzystny kształt danej strefy twarzy bądź ciała.

Działania odmładzające dają dobre rezultaty kiedy łączymy kilka zabiegów np. połączenie peelingu chemicznego z mezoterapią.

Zapytaj o najlepsze zabiegi dla Ciebie?

Skóra każdego z nas wymaga indywidualnego podejścia oraz odpowiednio dobranych zabiegów kosmetologicznych i z zakresu medycyny estetycznej. Przy obecnie bardzo szerokiej ofercie bardzo ważna jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze zabieg do problemu skórnego i do efektu, który chcemy osiągnąć. Lekarz lub kosmetolog przeprowadza zabieg zgodnie z zaleceniami i pełnym bezpieczeństwem oraz zaproponuje najlepsze w danym przypadku kosmetyki.

O piękny i zdrowy wygląd pomogą zadbać specjaliści z Soft Skin Medical Center. Stworzą całościowy, indywidualny plan działań i pomogą wybrać preparaty, które będą działać korzystnie na skórę.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 163 opinii
Zobacz opinie