Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Suplementacja już dostępna!

Suplementacja już dostępna!

11 listopada 22
Suplementacja

3 listopada w Soft Skin Medical Center odbyło się szkolenie dla Naszych Kosmetologów z zakresu suplementacji, które poprowadziła Pani Dietetyk kliniczna dr Dorota Sobkowiak. Podczas spotkania podkreślała istotę suplementacji kwasów omega i kolagenu, jako wsparcie dla terapii skóry i zdrowia całego organizmu.

Stosowanie preparatów wysokiej jakości, pochodzących ze znanego źródła i posiadających certyfikację stanowią klucz do świadomej i skutecznej suplementacji niezbędnych składników. Firma EQology zawiera w ofercie dwa rodzaje olejów – „Pure Arctic Oil Gold” z większą zawartością kwasów EPA i DHA, wzbogacony o luteinę i witaminę A oraz „Pure Arctic Oil Lemon” wzbogacony oliwą z oliwek i witaminą D3.

Kwasy tłuszczowe omega-3 to rodzaj wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zalicza się do nich kwas linolowy ALA, kwas eikozapentaenowy EPA i kwas dokozaheksaenowy DHA, znane są ze swoich korzystnych właściwości między innymi na pracę mózgu i serca.

Kwas ALA daje początek innym kwasom z grupy omega-3, oznacza to, że jest przekształcany w inne wielonienasycone kwasy tłuszczowe DHA i EPA.

Kwas DHA występuje w blokach komórkowych organizmu, wpływa na komórki układu nerwowego- stanowi element budulcowy kory mózgowej. Suplementacja DHA stymuluje wzrost komórek nerwowych- powstają większe komórki o dłuższych wypustkach. Natomiast działanie kwasów EPA widoczne jest w układzie sercowo-naczyniowym. Powstają z niego w organizmie związki wpływające na rozluźnienie mięśni gładkich naczyń krwionośnych.

Dlaczego suplementacja kwasów omega-3 jest taka istotna? Ponieważ w naszej diecie zdecydowaną przewagę mają kwasy omega-6, które w zbyt dużym stężeniu wykazują właściwości prozapalne – niepożądane w leczeniu zmian skórnych czy chorób autoimmunologicznych. Kwasy omega-3 znajdziemy głównie w rybach, algach, olej lniany, siemię lniane, orzechy włoskie, jednak należy pamiętać, że w produktach roślinnych zawsze będą obecne także kwasy omega-6. Wymienione produkty spożywcze, często stanowią niewielka ilość w naszej diecie w porównaniu z kwasami omega-6, dlatego aby wyrównać poziom omega-3 do omega-6 niezbędna jest ich suplementacja. Stosunek tych kwasów powinien wynosić maksymalnie 1:5.

Kolagen Marine Collagen Premium+ to hydrolizowany kolagen morski z identyfikowalnych źródeł, pozyskiwany z połowów prowadzonych w sposób zrównoważony. Co oznacza, że jest hydrolizowany? To znaczy, że został poddany procesom rozbijania cząsteczek białka na pojedyncze aminokwasy – prolinę, glicynę czy hydroksyprolinę. Taka forma kolagenu jest łatwo przyswajalna. Celem suplementacji kolagenu jest zwiększenie syntezy tego białka przez organizm, a w efekcie redukcja zmarszczek, poprawa jędrności skóry oraz wzmocnienie włosów i paznokci. Dodatkowo stosowanie tego produktu ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, a także pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia.

Tym szkoleniem Soft Skin Medical Center rozpoczęło współpracę z dr Sobkowiak, dzięki czemu produkty są dostępne w Klinice. Jest to kolejny krok ze strony dr Elżbiety Wojtowicz-Prus by Pacjenci Kliniki czuli się w pełni zaopiekowani i traktowani holistycznie.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie