Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Skuteczne leczenie rozstępów – jak pozbyć się tygrysich pasków ze skóry?

Skuteczne leczenie rozstępów – jak pozbyć się tygrysich pasków ze skóry?

05 maja 23
Rozstępy tygrysie

Pośladki, łydki (z tyłu, pod kolanami), brzuch, piersi, ramiona… To miejsca, w których najczęściej pojawiają się rozstępy. Powstawaniu tygrysich pasków sprzyjają szybkie zmiany masy ciała i związane z nimi rozciąganie skóry, np. w ciąży czy w okresie dojrzewania. Nie bez znaczenia pozostaje również gospodarka hormonalna.

Jak redukować rozstępy? Nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia mają na to kilka sprawdzonych sposobów bez skalpela! Wśród nich znajdziesz m.in. mezoterapię, radiofrekwencję czy laser. Co wybrać? Poznaj metody leczenia rozstępów, które pomagają pacjentom znacznie zmniejszyć widoczność tego defektu estetycznego.

Jak usunąć rozstępy? Najskuteczniejsze zabiegi

Rozstępy, czyli paski na skórze (w różnych kolorach, na początku zwykle są różowe/czerwone, później przybierają jaśniejszą barwę), to częsty kompleks. Niestety nie znikają samoistnie, a kosmetyki radzą sobie tylko w początkowym stadium.

Kto zmaga się z rozstępami? Tzw. tygrysie paski powstają najczęściej:

Istotne są również uwarunkowania osobnicze – u niektórych rozstępy pojawiają się częściej, szybciej i są bardziej widoczne.

Również Ty zmagasz się z tym problemem? Wstydzisz się rozebrać, cieszyć życiem, nosić wymarzone ubrania czy bikini? W Soft Skin Medical Center pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów o udowodnionej skuteczności. W efekcie tygrysie paski są zredukowane i stają się mniej widoczne. Dowiedz się, jak wygląda specjalistyczne usuwanie rozstępów!

Leczenie rozstępów laserem Fotona

Nowoczesny laser Fotona to skuteczny sposób walki z rozstępami. Dlaczego jest tak efektywny? Jego działanie opiera się na wykorzystaniu dwóch długości fal, które wpływają na tygrysie paski w trochę inny sposób.

Pierwsza z nich, Nd:YAG (długość fali 1064 nm), punktowo działa na uszkodzenia pod postacią rozstępów. Dzięki temu regeneruje tkanki. Wspiera produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, uelastycznia i pogrubia skórę. Na kolejnym etapie działa fala o długości 2940 nm (laser Er: YAG) – powierzchniowo wygładza uszkodzenia i wyrównuje koloryt. Proces ten nazywa się resurfacingiem.

Leczenie rozstępów laserem Fotona powoduje, że stają się mniej widoczne lub nawet całkowicie znikają. Skóra odzyskuje jednolity kolor i strukturę, wygląda zdrowiej, młodziej i promienniej.

Podczas zabiegu w miejscu leczenia jest przykładana głowica lasera. Dla komfortu okolica jest chłodzona. Dzięki temu całość odbywa się szybko i w komfortowych warunkach, bez potrzeby przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji.

Leczenie rozstępów mezoterapią igłową i mikroigłową

Mezoterapia to zabieg, podczas którego specjalnie dobrane substancje aktywne (np. kwas hialuronowy czy koktajle witaminowe) są wprowadzone malutkimi igiełkami. Dzięki temu indywidualnie dopasowane preparaty działają bezpośrednio w miejscu problemu. Jednocześnie zabieg pobudza skórę do regeneracji.

W Soft Skin Medical Center pacjenci mogą skorzystać z mezoterapii igłowej, mikroigłowej, a nawet nanoigłowej. Terapia NanoFrax® NanoNeedle nadaje się do rewitalizacji nawet kobiet w ciąży (jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań).

Zabiegi mezoterapii najlepiej wykonywać seriami. Wśród efektów pacjenci zauważają przede wszystkim redukcję rozstępów, poprawę napięcia i elastyczności skóry, wygładzenie, ujędrnienie oraz ujednolicenie kolorytu.

Leczenie rozstępów osoczem i fibryną

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa to preparaty autologiczne – pochodzące bezpośrednio z krwi pacjenta. To oznacza, że działają skutecznie, a przy tym bezpiecznie (bez ryzyka alergii, ponieważ są kompatybilne z organizmem). Doskonale nadają się m.in. do efektywnej redukcji rozstępów.

Po zabiegach z wykorzystaniem osocza lub fibryny paski na skórze stają się widocznie spłycone, a skóra zregenerowana, pogrubiona i rozjaśniona.

Specjalista podaje materiał przy pomocy nakłuć bezpośrednio w zmienionym miejscu – często preparaty są podawane podczas mezoterapii. Dla największej skuteczności leczenia rozstępów terapię tego typu często łączymy z zabiegami laserowymi.

Leczenie rozstępów BTL X-WAVE

W bezbolesny i nieinwazyjny sposób działa także BTL X-WAVE – urządzenie, które do redukcji rozstępów wykorzystuje fale akustyczne. Efektywnie stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co korzystnie wpływa wygląd skóry.

Pacjenci obserwują zmniejszenie widoczności rozstępów dzięki wygładzeniu i delikatnym wypełnieniu powierzchni. Zabieg często łączy się z innymi metodami dostępnymi w klinice, by zmaksymalizować efekt.

Rozwiązanie BTL X-WAVE zwykle wykonuje się w pakietach, a sama procedura jest szybka i komfortowa (specjalista przykłada głowicę do ciała).

Leczenie rozstępów peelingiem chemicznym

W przypadku tego zabiegu na rozstępy działa się dobranymi do rodzaju skóry kwasami. W Soft Skin Medical Center wykorzystujemy peeling chemiczny Yellow Peel, który w swoim składzie ma m.in. rezorcynę i kwas mlekowy.

Dzięki swoim właściwościom redukuje tygrysie paski – spłyca je i rozjaśnia, a przy tym wygładza strukturę skóry. Preparat jest nakładany bezpośrednio na skórę, a całość trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

Leczenie rozstępów Venus Legacy™

Skuteczność Venus Legacy™ opiera się na unikatowym połączeniu czterech różnych technologii: multipolarnej radiofrekwencji, pulsacyjnego pola magnetycznego, VariPulse oraz podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Taka kombinacja ma skuteczne działanie ujędrniające i napinające. Dodatkowo sprzęt świetnie radzi sobie z cellulitem i uporczywym tłuszczem.

Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, polega na przykładaniu głowicy w leczonym obszarze. Zwykle wykonuje się go w seriach co 7–10 dni. W Soft Skin Medical Center często łączymy również Venus Legacy™ z innymi metodami.

Dlaczego warto umówić się na konsultację?

Bezskutecznie walczysz z rozstępami? Masz dość różnokolorowych pasków na skórze? Wstydzisz się chodzić np. w krótkich spodenkach czy kostiumie kąpielowym? Poznaj nowoczesne metody redukcji tego defektu estetycznego, które pomogą Ci pozbyć się kompleksów i znacznie poprawić pewność siebie.

W Soft Skin Medical Center leczenie rozstępów jest dobierane indywidualnie. Specjalista – po obejrzeniu skóry, przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i ewentualnie przejrzeniu wyników badań – przygotowuje plan terapii. Często łączy kilka różnych metod, by zmaksymalizować rezultaty i dopasować je do oczekiwań.

Pacjenci zgłaszają się do kliniki nie tylko ze świeżymi rozstępami, ale również tymi wieloletnimi. Najczęściej paski są widoczne na brzuchu, piersiach, pośladkach, boczkach, udach, plecach, łydkach i ramionach.

Zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej to często najlepsze rozwiązanie, by znów cieszyć się życiem bez kompleksów!

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie