Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Skuteczne leczenie cellulitu – jak pozbyć się pomarańczowej skórki i poprawić pewność siebie?

Skuteczne leczenie cellulitu – jak pozbyć się pomarańczowej skórki i poprawić pewność siebie?

15 maja 23
Celulit

Cellulit to zmora wielu kobiet – bez względu na wiek, wagę czy styl życia. Ty też zmagasz się z uporczywym tłuszczem, grudkami i nierównościami, np. na udach, pośladkach czy ramionach? Są na to sposoby!

Chociaż powstawaniu skórki pomarańczowej sprzyjają niektóre czynniki (np. niewielka aktywność fizyczna), nie zawsze ten defekt estetyczny da się wyeliminować dietą czy ćwiczeniami. Najlepsze efekty w leczeniu cellulitu przynosi działanie wielotorowe, w tym zastosowanie odpowiednich zabiegów. Sprawdź, jakie nieinwazyjne i skuteczne procedury wesprą Cię w walce z cellulitem!

Jak usunąć cellulit? Najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe

Zastanawiasz się, jak się pozbyć cellulitu? Nic dziwnego, bo chociaż pomarańczowa skórka to powszechny defekt, często staje się ogromnym kompleksem. Unikanie różnych aktywności (np. wyjść na basen czy plażę) i chowanie nóg w długich spodniach nawet w upalne dni… To tylko niektóre problemy, z którymi borykają się kobiety walczące z cellulitem.

Jak temu zaradzić, poprawić pewność siebie i poczuć się dobrze w swoim ciele? W Soft Skin Medical Center stosujemy tylko skuteczne rozwiązania zabiegowe, które sprawdzają się w leczeniu cellulitu. Zobacz, co przygotowaliśmy dla naszych pacjentów.

Leczenie cellulitu Venus Legacy™

To urządzenie jest prawdziwym pogromcą cellulitu bez względu na stopień i odmianę problemu! Łączy 4 technologie, by docierać do źródła, czyli tłuszczu na różnych głębokościach – szybko i bezinwazyjnie.

Leczenie cellulitu Venus Legacy™ opiera się na kombinacji 4D® i obejmuje innowacyjne połączenie:

Każda z tych technologii ma trochę inne działanie, dlatego razem tworzą kombinację nie do powstrzymania. Dla najlepszych efektów stosuje się serię 6–8 zabiegów co ok. 7–10 dni. Procedura polega na przyłożeniu głowicy urządzenia w konkretnej lokalizacji, jest bezbolesna i trwa kilkanaście minut na partię.

Zabiegi z wykorzystaniem Venus Legacy™ nie tylko sprzyjają redukcji cellulitu, ale mają też właściwości ujędrniające, wyszczuplające i wygładzające. Urządzenie daje sobie radę także z uporczywym tłuszczem i zmniejsza obwody.

Leczenie cellulitu BTL X-WAVE

Rozwiązanie BTL X-WAVE to kolejna bezinwazyjna opcja, która bezboleśnie rozprawia się z uporczywym cellulitem np. na pośladkach, udach czy brzuchu. Tym razem na tkanki działa uderzeniowa fala akustyczna, która wprawia je w wibracje.

Efekt, który obserwują pacjenci? Widoczna redukcja skórki pomarańczowej, napięcie i uelastycznienie skóry oraz udrożnienie układu limfatycznego. A to wszystko bez skalpela – zabieg polega na przyłożeniu głowicy urządzenia w leczonym miejscu.

Dla wzmocnienia efektu leczenia cellulitu w Soft Skin Medical Center falę uderzeniową często łączymy z Venus Legacy™. Najlepsze rezultaty pacjenci uzyskują po serii zabiegów.

Leczenie cellulitu BTL LYMPHASTIM

Wśród innych sposobów na redukcję cellulitu dużą popularnością cieszy się drenaż limfatyczny. Przy pomocy urządzenia BTL LYMPHASTIM specjalista wykonuje masaż uciskowy, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy. Drenaż sprzyja leczeniu obrzęków, cellulitu i nierówności skórnych, zmniejsza też uczucie ciężkości, np. nóg.

Na czym polega drenaż limfatyczny BTL LYMPHASTIM? Urządzenie opiera się na metodzie przerywanego pneumatycznego uciskania. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny – wykorzystuje rękawy, które są napełnione powietrzem. Po umieszczeniu konkretnej części ciała, np. nóg lub ręki, okolica jest delikatnie uciskana. To nowoczesna i skuteczna alternatywa dla ręcznego masażu uciskowego.

Leczenie cellulitu przy pomocy BTL LYMPHASTIM to najczęściej część terapii – drenaż limfatyczny jest wsparciem m.in. dla Venus Legacy™ czy fali uderzeniowejBTL X-WAVE.

Leczenie cellulitu mezoterapią igłową

Chociaż mezoterapia igłowa jest znana przede wszystkim jako zabieg nawilżający i działający przeciwstarzeniowo, doskonałe efekty przynosi również na ciało. Jak działa ta metoda i w jaki sposób pomaga redukować cellulit?

Mezoterapia igłowa to technika niewielkich mikronakłuć – specjalista wprowadza pod skórę specjalne koktajle, w których skład wchodzą substancje aktywne (m.in. kwas hialuronowy czy witaminy). W przypadku cellulitu i obrzęków ich celem jest przede wszystkim usprawnienie przepływu krwi i limfy oraz rozkład tłuszczu.

Co więcej – zabieg działa dwutorowo. Po pierwsze dzięki preparatom, które zawsze są dobierane indywidualnie, by zmaksymalizować efekt. Po drugie w miejscu mikrowkłuć skóra zaczyna się samoregenerować, co sprzyja jej wygładzeniu i napięciu.

Miejsce zabiegu jest przygotowywane maścią znieczulającą, dzięki czemu mezoterapia jest bezbolesna. Procedura nie wymaga również rekonwalescencji. Nic dziwnego, że to jedna z najchętniej wybieranych procedur na świecie, od lat.

Dlaczego warto umówić się na konsultację?

Chcesz wiedzieć, jak usunąć cellulit – skutecznie i bez skalpela? Zastanawiasz się, jaki zabieg wybrać i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Masz nie tylko pomarańczową skórkę, ale też uporczywe złogi tłuszczu czy zwiotczałą skórę?

Specjalista w trakcie konsultacji ocenia poziom zaawansowania skórki pomarańczowej, miejsca zabiegu, przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny i określa oczekiwania pacjenta. Omawia również procedury i przedstawia ewentualne przeciwwskazania.

Dzięki temu może dobrać najlepszy w konkretnym przypadku zabieg (lub kombinację różnych procedur) oraz serię powtórzeń. Terapia jest dopasowywana indywidualnie, by zadbać o skuteczność i bezpieczeństwo.

Kto najczęściej korzysta z leczenia cellulitu? Do Soft Skin Medical Center zgłaszają się pacjenci, którzy chcą przede wszystkim:

Zabiegi są wykonywane, by poprawić wygląd m.in. pośladków, ud, kolan, łydek, ramion, brzucha, pleców czy boczków.

Nowoczesne zabiegi pozwalają im poprawić pewność siebie i znów chętnie pokazać się np. w bikini. Dla wielu to jedyna szansa walki z uporczywym tłuszczem i złogami, które nie znikają nawet mimo zdrowego stylu życia. Dziś jednak leczenie cellulitu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, co pomaga rozprawić się z kompleksami.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie