Gummy Smile - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń

Gummy Smile

16 czerwca 22

Gummy smile

Piękny uśmiech daje posiadaczom więcej pewności siebie, uroku, a w rezultacie powoduje sympatię wśród ludzi. Dlatego zwiększenie estetyki uśmiechu jest nie mniej ważne niż leczenie chorych zębów i dziąseł. Jednym z defektów kosmetycznych, który może powodować kompleksy, jest uśmiech dziąsłowy, czyli gummy smile.

Kiedy uśmiech jest idealny?

Rodzaj uśmiechu powstaje w zależności od kombinacji czynników, takich jak kształt i rozmiar warg, kształt i rozmiar zębów i tkanki dziąseł, a także ich wzajemne proporcje. Ważną rolę odgrywa stan mięśni w pobliżu jamy ustnej. Z idealnie zrównoważonym uśmiechem należy odsłonić tylko przednie górne zęby, harmonijnie otoczone cienkim paskiem tkanki dziąseł. Jeśli uśmiech pokazuje więcej niż 2-3 mm górnego dziąsła, oznacza to gummy smile (uśmiech dziąsłowy), leczenie może przynieść znaczną poprawę i warto taką opcję rozważyć. Za idealny uśmiech uważa się ten, w którym dziąsła nie są widoczne, ale widać tylko przednie dolne zęby i górne siekacze.

Na świecie około 15% ludzi jest właścicielami tej wady estetycznej. I oczywiście, jeśli taka cecha wyglądu nie satysfakcjonuje właściciela, uniemożliwia mu pełne życie, zabawę, poczucie komfortu i pewności siebie, może to naprawić. Dentysta pomoże ustalić przyczyny powstawania niedoskonałego uśmiechu i zaoferuje najlepsze rozwiązanie w celu wyeliminowania wady. Jednak nie tylko stomatologia oferuje korektę uśmiechu. Medycyna estetyczna ma do zaoferowania na gummy smile botox, czyli jedną z najbardziej skutecznych procedur pozbycia się uśmiechu dziąsłowego. Toksyna botulinowa ogranicza nadmierny ruch górnej wargi i nieznacznie obniża skórę, podczas rozmowy dziąsła nie są odsłonięte.

Główne powody uśmiechu dziąsłowego – gummy smile

Posiadanie zdrowych zębów jest z pewnością bardzo ważne. Ale równie ważne jest, aby mieć ogólnie harmonijny i piękny uśmiech. W końcu to uśmiech każdego dnia odgrywa ważną rolę w wzbudzeniu zaufania, życiu osobistym i zawodowym. Zwykle nawet, jeśli osoba uśmiecha się bardzo szeroko, tylko same krawędzie dziąseł są odsłonięte. Uśmiech dziąsłowy zwykle objawia się w dzieciństwie. Jeśli rodzice zauważą tę dysfunkcję u swojego dziecka, lepiej natychmiast pomyśleć o korekcie i udać się do dentysty, aby ustalić przyczyny i dowiedzieć się, czy konieczny jest zabieg. Uśmiech dziąsłowy może pojawić się z kilku powodów.

Jeśli podczas uśmiechu widoczna jest górna część dziąsła, przyczyny mogą być następujące:

Gummy smile leczenie – stomatologiczne i chirurgiczne

Metody korekcji uśmiechu dziąsłowego – medycyna estetyczna

Najskuteczniejsza metoda korekcji uśmiechu dziąsłowego – leczenie gummy smile botox

Istnieje doskonała metoda korekcji uśmiechu dziąsłowego, którą posiadają w swojej ofercie kosmetolodzy z kliniki dermatologii i medycyny estetycznej Soft Skin we Wrocławiu. Istota metody jest następująca. Toksyna botulinowa typu A jest wstrzykiwana do mięśni otaczających usta i kontrolujących górną wargę (na przykład leki Botox lub Azzalure). Działanie botoksu polega na tym, że rozluźnia aktywne mięśnie. Po tym osoba, nawet aktywnie rozmawiając lub uśmiechając się, po prostu nie może podnieść wargi tak wysoko, jak wcześniej. Efekt takiej korekty może być po prostu niesamowity. Premią jest zwiększenie objętości górnej wargi z powodu rozluźnienia mięśni warg. Wprowadzenie toksyny botulinowej we wcześniej określonych punktach i masowanie miejsca wstrzyknięcia w celu lepszego rozmieszczenia substancji, przynosi oczekiwane rezultaty.

Ta metoda korekcji kosmetologicznej wymaga również najwyższych kwalifikacji i doświadczenia specjalisty. Ważne jest, aby zapobiec asymetrii i wybrać odpowiednią dawkę i objętość podawanego preparatu. Nie jest konieczne stosowanie dużej ilości botoksu, aby uzyskać doskonały wynik korekty. Koszt korekcji – gummy smile cena za metodą kosmetologiczną z użyciem botoksu to 450 złotych. Posiadacze uśmiechu dziąsłowego nie muszą się już martwić. Na gummy smile leczenie kosmetologiczne zapewni pozbycie się tej wady. Przed wykonaniem korekcji uśmiechu dziąsłowego za pomocą botoxu należy skonsultować się z kosmetologiem. Przeprowadzi on testy indywidualnej tolerancji preparatu, wybierze odpowiednią dawkę, opowie, jak przebiegnie procedura i jak się do niej przygotować. Zabiegi są prowadzone przez certyfikowanych kosmetologów z Wrocławia.

Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 214 opinii
Zobacz opinie
4.7 na podstawie 112 opinii
Zobacz opinie