PLASMA COMPLEX – skuteczności w naturze! - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / PLASMA COMPLEX – skuteczności w naturze!

PLASMA COMPLEX – skuteczności w naturze!

24 października 22
Plasma

PLASMA COMPLEX – to przebadana klinicznie terapia zwalniająca proces starzenia skóry, przywracający jej napięcie oraz gęstość. Polega na wprowadzeniu autologicznej substancji, czyli fibryny odizolowanej z krwi pobranej bezpośrednio przed zabiegiem.

Zbieg składa się z dwóch czynników. Pierwszym jest podanie fibryny strukturalna, (S-PRF) – tymczasowego stelażu dla odbudowywanej tkanki, która powstaje dzięki podaniu fibryny komórkowej (I-PRF) bogatej w czynniki wzrostu.

Celem zabiegu PLASMA COMPLEX jest zwiększenie ilości komórek warstw naskórka i fibroblastów, synteza kolagenu, który nadaje skórze elastyczności oraz wsparcie w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki tym procesom zabiegi przywracają odpowiednie napięcie i gęstość skóry oraz wygładzają zmarszczki przy wykorzystaniu całkowicie hipoalergicznego preparatu, jakim jest fibryna pacjenta.

Etapy zabiegu:

  1. STYMULACJA, czyli pobudzenie procesu namnażania i odkładania się fibroblastów w stelażu komórkowym. Dzięki temu zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych w skórze.
  2. REGENERACJA, w wyniku której dochodzi do przebudowy tkanki oraz wzmożona tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Skutkiem tego procesu jest większe dotlenienie i odżywienie komórek skóry.
  3. ODMŁODZENIE – odbudowa skóry o właściwej strukturze i budowie. Skóra staje się napięta, jędrna, sprężysta i nawilżona.

Procedura zabiegowa trwa około godziny, a pierwsze efekty zauważamy już po pierwszym zabiegu, zaleca się jednak wykonać go w 3 razy w odstępach 4-tygodniowych, by zmaksymalizować działanie terapeutyczne. Po wykonaniu takiej serii, kolejny zabieg wykonywany jest dopiero po 6 miesiącach.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 229 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 147 opinii
Zobacz opinie