Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Osocze bogatopłytkowe a dieta

Osocze bogatopłytkowe a dieta

03 listopada 23
Osocze bogatopłytkowe soft skin medical center

Osocze bogatopłytkowe a dieta

Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który od wielu lat stosowany jest w medycynie estetycznej. Jest jednym z najlepiej udokumentowanych. Świetnie sprawdza się, kiedy pacjentowi zależy na poprawie jakości skóry, a co za tym idzie uzyskaniu naturalnego, młodego wyglądu, zależy mu na czasie i bezpieczeństwie.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP), znany również jako terapia PRP, to innowacyjna procedura medyczna, która wykorzystuje naturalne zasoby organizmu do regeneracji i przywracania zdrowia tkanek. Osocze bogatopłytkowe jest płynem pozyskiwanym z krwi pacjenta, który zawiera skoncentrowane płytki krwi, białka i czynniki wzrostu. Zabieg ten znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, w tym w dermatologii, chirurgii plastycznej, ortopedii, stomatologii oraz medycynie sportowej, ze względu na swoje potencjalne korzyści w procesie leczenia i regeneracji tkanek.

W Soft Skin Clinic osocze bogatopłytkowe pozyskujemy przy pomocy jednego z najlepszych na rynku urządzeń. Po pobraniu krwi od pacjenta odwirowujemy ją w specjalistycznym urządzeniu i otrzymujemy wysokiej jakości autologiczny preparat osocza z całym bogactwem komórek i czynnikami wzrostu.

Potem preparat podawany jest w określone przez lekarza miejsca. Przed zabiegiem lekarz wraz z pacjentem omawiają zabieg. Lekarz określa zakres działania oraz cele, jakie pacjent chce uzyskać, wykorzystując zabieg osoczem bogatopłytkowym.

Osocze pozyskujemy z krwi pacjenta. I tu warto zastanowić się jak naturalnie podnieść jego jakość.
Bo od jakości osocza, sposobu jego odwirowania oraz wiedzy osoby wykonującej zabieg, zależy efekt końcowy działań i całego zabiegu.

W naszej klinice dysponujemy świetnym sprzętem a nasi specjaliści to wykwalifikowani lekarze, którzy wykonali już wiele zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.

Ale zastanówmy się jaka jest rola pacjenta w tym zabiegu?

To on jest dawcą własnej krwi i jej jakość ma ogromne znaczenie. A co wpływa na jakość krwi? Krótko mówiąc: nasz styl życia, dieta, aktywność, fizyczna, poziom stresu a także odpowiednia ilość snu.

Zacznijmy od początku. I przyjrzyjmy się samej krwi. Krew to płyn ustrojowy krążący przez żyły, tętnice i naczynia włosowate wszystkich kręgowców. Czerwony kolor krwi wynika z barwnika – hemoglobiny, jaką zwierają erytrocyty, czyli czerwone ciałka krwi. Jakość krwi ma bezpośredni wpływ na jakość życia. Krew jest odpowiedzialna za transport ważnych substancji w ciele ludzkim: hormonów, przeciwciał, dwutlenku węgla, tlenu, elektrolitów, witamin.

Sposób odżywiania ma niebagatelny wpływ na cały nasz organizm, również na jakość naszej krwi. W diecie, która ma podnieść parametry tej życiodajnej substancji w naszym organizmie powinny znaleźć się warzywa jak pomidory, marchew szpinak, owoce, wysokowartościowe białko pochodzące między innymi z  chudego mięsa, kurczaka, indyka i ryby oraz produkty pełnoziarniste, dostarczającego błonnika. Zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek. Warto również wyeliminować słodkie napoje, gazowane, dosładzane soki, słodycze i słone przekąski, które są „zapychaczami”.

Jeśli planujesz zabieg osoczem bogatopłytkowym warto już wcześniej pomyśleć o zbilansowanej diecie, włączyć w swój plan dnia, aktywność fizyczną (spacery, trochę fittnesu, trening siłowy), odstawić używki (papierosy, alkohol), zadbać o wystarczająco długo ilość snu i picie około 2 litrów wody dziennie.

Wiele osób pyta o dietę. W Soft Skin Medical Center doradzamy regularne jedzenie, rezygnację ze śmieciowego jedzenia oraz słodkich czy słonych przekąsek między posiłkami. Dieta powinna być dostosowana do aktywności fizycznej, czyli do tego ile się ruszamy w ciągu dnia, jaki tryb życia prowadzimy. Zalecamy sen w odpowiednich godzinach, a kiedy nadmiar stresu burzy komfort życia, polecamy wizytę u psychologa.

Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym warto zwiększyć ilość świeżych warzyw i owoców w diecie oraz zadbać o wystarczającą ilość dobrych tłuszczy, wyrzucić z diety nadmiar cukru oraz pić wodę.

Działania mające na celu zmianę złych nawyków odżywiania i wprowadzenie w swoje życie zdrowy sposób odżywiania, będą również procentować po zabiegu, jeśli staną się zwykłą częścią naszego życia.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to jeden ze skuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów odmładzających i liftingujących.

Skóra poddana substancjom zawartym w osoczu bogatopłytkowym staje się widocznie odmłodzona nawet o kilka lat. Niektórzy pacjenci mówią, że widzą różnicę 10 lat!

Osocze bogatopłytkowe jest absolutnie naturalne, a ryzyko uczulenia prawie nie istnieje, gdyż, mówiąc kolokwialnie, pochodzi od samego pacjenta. Jest to więc doskonały zabieg dla alergików, oraz tych wszystkich, których skóra jest wrażliwa i skłonna do podrażnień przez różne kosmetyki i zawarte w nich substancje.

W Soft Skin Medical Center polecamy i wykonujemy ten zabieg dość często. Efekty, które widzimy, zadawalają nas specjalistów i pacjentów.

Przed zabiegiem wielu pacjentów ma obawy wynikające z niezrozumienia tematu i oglądania zdjęć w Internecie wykonanych w czasie zabiegu, kiedy twarz może być zakrwawiona.  Fakt, nie wygląda to apetycznie, ale prawda jest taka, że to tylko kropelki krwi, które mogą pojawić się podczas podawania preparatu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą szybko sprawić, aby ich skóra nabrała blasku i młodzieńczego wyglądu na spróbowanie tego zabiegu. Efekty mogą naprawdę zaskoczyć!

 

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie