Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Lifting twarzy za pomocą skalpela czy bez?

Lifting twarzy za pomocą skalpela czy bez?

18 października 23

Lifting twarzy to popularne odmładzanie twarzy. Można wykonać go na różne sposoby i w różnych miejscach. Zawsze jednak warto wybierać miejsca na zabiegi, w których będziemy czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że specjaliści tam pracujący mają doświadczenie, wiedzę i wyczucie estetyki. Przywracanie młodości twarzy to sztuka wyborów różnych metod, łączenia ich i precyzja wykonania. Trendem w medycynie estetycznej jest naturalność i naturalny wygląd.

Operacyjny lifting twarzy

Operacyjny lifting twarzy umożliwia podciągnięcie skóry na policzkach, uniesienie opadłych kącików ust oraz luźnej skóry pod linią żuchwy tzw. “chomików”. Podstawowymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu face liftingu są m.in. wiotkość powłok twarzy, widoczne, głębokie zmarszczki, opadanie pod wpływem siły grawitacji tkanek twarzy, opadające kąciki ust, opadające policzki, widoczne bruzdy nosowo-wargowe. Wszystkie te niedoskonałości można poprawić za pomocą skalpela i technik chirurgicznych. Efekt będzie szybki, jednak czas rekonwalescencji zabierze kilka dni.

Klasyczny lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Polega na zredukowaniu tkanki w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. W czasie zabiegu chirurg naciąga skórę i ingeruje głębiej. Nacięcia wykonuje się zazwyczaj w mało widocznych miejscach, tj.: na skroni, w uchu i za uchem. Po takiej ingerencji skóra układa się lepiej na mięśniach, twarz nie traci swojej naturalnej mimiki.

Po zabiegu twarz może być opuchnięta i zasiniona, ale po kilku dniach objawy te znikają. Blizny po nacięciach wymagają specjalnego traktowania, które zaleci lekarz. Efekt liftingu jest trwały.

Nieoperacyjne metody liftingu twarzy za pomocą nici liftingujących

Nie każdy chce się poddać operacji chirurgicznej, która ma zapewnić odmłodzony wygląd. Są inne nieoperacyjne metody, dzięki którym możemy uzyskać podobne efekty. Wśród nich – nici liftingujące. Są one przeznaczone do zabiegów odmładzających w obrębie ciała jak i twarzy. Mogą z nich skorzystać zarówno panie jaki i panowie. Ich celem jest przywrócenie młodego wyglądu. Jest to zabieg małoinwazyjny i bezpieczny. Nici liftingujące znane są w medycynie estetycznej od dawna.   Nici wprowadzane są przez 1 lub 2 punkty wkłucia, nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji, użyte materiały są w pełni wchłaniane i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat.

Wśród nici liftingujących możemy wymienić nici stałe oraz wchłanialne.

Stałe wykonane są z polipropylenu, a rozpuszczalne z kwasu polimlekowego. Wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie, wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji. Materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

Z praktyki i doświadczenia jakie wypracowaliśmy w Soft Skin Clinic widzimy, że nici liftingujące dają świetne efekty w niwelowaniu bruzd nosowo-wargowych (ciągnących się od kącika nosa do kącika ust) oraz bruzd tzw. marionetkowych (ciągnących się od kącików ust w dół). Nici można stosować na okolice szyi, są jednym z najlepszych rozwiązań w problemie wiotkości w tej okolicy. Dlaczego? Bo po zabiegu skóra szyi staje się bardziej napięta, bez zmarszczek i wyraźnej wiotkości. A efekt utrzymuje się dość długo. Bardzo dobre efekty widzimy w odmładzaniu okolic oczu i walce ze zmarszczkami mimicznymi. Sprawdzają się, gdy chcemy podnieść optycznie brwi a także poprawić kształt nosa. Używane są również w ginekologii estetycznej oraz modelowaniu pośladków i podnoszeniu piersi.

Lifting twarzy przy pomocy lasera

Laserowy lifting twarzy pomaga spowolnić czas i jego następstwa dla skóry. Polega on na przywróceniu naskórkowi właściwego napięcia i pobudzeniu komórek wytwarzających kolagen i elastynę (fibroplastów) do pracy za pomocą wiązki światła lasera. Laser ma działanie regeneracyjne, pobudza fibroblasty do produkcji zupełnie nowego kolagenu, wygładzając zmarszczki i przywraca napięcie skóry. Efekty zabiegu laserowego zależą w dużej mierze od kondycji wyjściowej skóry oraz użytej głowicy lasera. Decyzję o technice zabiegu podejmuje lekarz medycyny estetycznej.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty osiągamy przy wykonaniu serii zabiegów. Zabieg laserowy jest bezbolesny. Można go wykonywać na twarzy i innych okolicach ciała. Laser likwiduje duże zmarszczki, kurze łapki, ale też poprawia jakość i kondycję skóry, a także zmniejsza zmiany pigmentacyjne.

Lifting twarzy w Soft Skin Clinic

Każda zmarszczka, większa lub mniejsza, może dodawać nam lat. Zmieniająca się z wiekiem skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i działania profesjonalnego. W naszej Klinice stawiamy na bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz poprawę ich naturalnego wyglądu. Wybieramy metody najbardziej korzystne dla danej osoby, jej kondycji skóry i oczekiwań. Zapraszamy na konsultacje u naszych specjalistów.

 

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie