Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Korekcja powiek czy warto?

Korekcja powiek czy warto?

02 lipca 23
Korekcja powiek

Ogólnie uważa się, że oczy to zwierciadło duszy. Oczy mogą wyrazić wiele – zachwyt, radość, szczęście, smutek, żal, rozpacz i wiele innych emocji. I w zależności od tych emocji jesteśmy również postrzegani jako młodzi albo zmęczeni i postarzali. Młody i zdrowy wygląd oczu i ich okolic zawsze są na topie.

Oczy odmładzają albo postarzają. Opadające powieki, zmarszczki mimiczne, opadające kąciki ust, chomiki dodają lat, a twarz mimo wielu starań może mieć wygląd smutnej i zmęczonej.

W tym wpisie zajmiemy się powiekami, gdyż to one potrafią często postarzać nasze oczy i twarz. Powieki to element oczu, który decyduje o ich atrakcyjności i młodym wyglądzie.

Dlaczego powieki opadają?

To pytanie ma trochę złożoną odpowiedź. W dużej mierze za opadające powieki odpowiedzialny jest czas i działanie niekorzystnych czynników związanych z ogólnym starzeniem się skóry wokół oczu.Warto wiedzieć, że skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż w innych częściach twarzy. Wokół oczu krążenie krwi jest słabsze, znajduje się tam niewiele gruczołów łojowych. To prowadzi do częstego przesuszania skóry okolic oczu. Mruganie, mrużenie zaciskanie oczu powoduje ruchy mięśni, które w tej okolicy są najbardziej aktywne. Mięśnie te z czasem również ulegają osłabieniu i coraz trudniej utrzymać im skórę powiek w dobrej kondycji.

Na starzenie skóry wokół oczu mogą mieć wpływ nasze geny oraz rodzaj cery, a także czynniki zewnętrzne jak promieniowanie UV, nałogi, niezdrowa dieta, a także brak odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pod skórą powiek znajduje się tłuszcz i mięśnie. Z wiekiem tracimy ten tłuszcz, powieka staje się wiotka i z czasem zaczyna opadać.

Zwróćmy jeszcze uwagę na gęstość skóry, za którą odpowiedzialne są kolagen i elastyna. Z wiekiem ich ilość w skórze powiek również spada, do tego dochodzi stres, brak odpowiedniej pielęgnacja skóry i niektóre choroby oczu. I problem gotowy – opadające powieki!

Opadające powieki obserwowane są najczęściej u osób po 40 roku życia.

Opadające kąciki powiek mogą również ograniczać pole widzenia i utrudniać normalne funkcjonowanie. Taka sytuacja jest już wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu korekcji powiek już nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych i funkcjonalnych.

Z naszych doświadczeń wynika, że opadające powieki mogą spędzać „sen z powiek”. Chodzi tu oczywiście o dyskomfort psychiczny związany z poczuciem, że wygląda się staro i źle. I ten dyskomfort jest często motorem napędowym zmian, które chcemy wprowadzić w naszym wyglądzie.

W Soft Skin Clinic oferujemy bezinwazyjne rozwiązania problemu opadających powiek, a mianowicie laserowy lifting powiek bez użycia skalpela.

Profesjonalne sposoby na opadające powieki

W medycynie estetycznej proponuje się dwa typu zabiegów, które mają poprawić wygląd powiek, a tym samym odmłodzić twarz. Chirurgiczny, czyli befaroplastykę oraz nieinwazyjny – laserowy lifting powiek. Przyjrzyjmy się im obu:

Efektów tego zabiegu jest wiele. Oprócz oczekiwanego uniesienie powiek górnych i zmniejszenie ich wiotkości, redukuje się zmarszczki wokół oczu, zmniejsza worki pod oczami, zmniejsza widoczność doliny łez.

Okolice oczu tylko u sprawdzonych specjalistów

Okolice oczu to bardzo delikatna część naszej twarzy, natomiast oczy to bardzo wrażliwy narząd, o który musimy dbać. Źle wykonany zabieg czy to na powiekę górną czy dolną może przysporzyć nie tylko bólu ale również pogorszyć wygląd, być zagrożeniem dla naszego narządu wzroku. Dlatego, decydując się na zabieg medycyny estetycznej wokół oczu, należy skonsultować go u specjalisty, który ma doświadczenie w zakresie poprawy wyglądu powiek i okolic oczu. Doradzi on rodzaj zabiegu i zaleci działania, które będą najodpowiedniejsze i spełnią nasze oczekiwania.

Rozwiązanie problemu opadających powiek jest teoretycznie proste, ale wymaga delikatności, wiedzy  i doświadczania.

Zapraszamy do Soft Skin Medical Center!

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie