Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Gładkie nogi latem? Nie zwlekaj z decyzją!

Gładkie nogi latem? Nie zwlekaj z decyzją!

06 marca 23
Gładkie nogi latem

Gładkie ciało przez długi czas – to aktualnie cel wielu kobiet i mężczyzn, a tradycyjne golenie lub woskowanie często nie spełnia tych oczekiwań lub, co gorsza, powoduje podrażnienie i wrastające włoski. Jak można zaradzić tym problemom? Najlepszą odpowiedzią jest depilacja laserowa!

W skrócie:

Głównym celem depilacji laserowej jest trwałe zredukowanie owłosienia na ciele, a jej podstawową zaletą działanie ukierunkowane na mieszek włosowy. Ale co to w zasadzie znaczy?

Energia jaka uwalniana jest przez wiązkę lasera absorbowana jest przez pigment, czyli melaninę, która znajduje się we włosach i w skórze. Energia kumuluje się w mieszku włosowym, gdzie oddziałuje na komórki macierzyste niezbędne do wzrostu włosa.  Wiedząc to, z łatwością można wywnioskować, że im ciemniejszy włos, a jaśniejsza skóra, tym skuteczność depilacji jest większa.

Ale czy to oznacza, że laserowo nie można usuwać jasnych włosów? Oczywiście, że można!

W Soft Skin Medical Center zabieg ten wykonywany jest laserem,  którego technologia wykorzystuje połączenie 3 długości fal: 755 nm, 810 nm i 1064 nm, które odpowiadają wiązkom laserów: aleksandrytowego, diodowego i neodymowo-yagowego.

Połączenie trzech rodzajów laserów w jednym urządzeniu zapewniło nam wszechstronność. Dlaczego? Po pierwsze, technologia aleksandrytowa pozwala depilować różne rodzaje i kolory włosów, zwłaszcza jasne i delikatne. Klasyczna dioda oddziałuje z kolei na brodawki średnich i ciemnych włosów. Wreszcie fala Nd: YAG zapewnia najgłębszą penetrację mieszków włosowych, więc jest optymalna przy depilacji ciemnych skór.

Ważne jest też to, że metoda ma akceptację agencji FDA i liczne badania kliniczne, co jest wyznacznikiem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej może skorzystać każdy, kto chce zredukować owłosienie na twarzy i ciele, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to zabieg pomocny również przy innych problemach, które dotykają skóry naszych pacjentów, na przykład podrażnienie po goleniu, wrastające włoski oraz tendencja do zapalenia mieszków włosowych.

Ogromnym plusem depilacji laserowej jest fakt, że włosy są znacznie słabsze jeszcze w trakcie trwania serii zabiegowej! Dodatkowo z każdym zabiegiem jest ich coraz mniej, co znacząco poprawia komfort naszych pacjentów.

Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu zależy indywidualnie od koloru skóry pacjenta, rodzaju włosów oraz indywidualnej wielkości obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Zabieg może trwać nawet kilka minut, na przykład gdy depilujemy niewielki obszar nad górną wargą.

Przy depilacji nóg czy okolic intymnych pacjent otrzymuje jednorazową bieliznę. Jeśli obszarem zabiegowym jest skóra twarzy, przed zabiegiem wykonywany jest demakijaż, celem usunięcia wszystkich zanieczyszczeń ze skóry.

Po przygotowaniu obszaru zabiegowego sprawdzamy, czy włosy są dokładnie ogolone. Uwaga! Jeśli to jest Twój pierwszy zabieg depilacji laserowej, zostaw mały fragment nieogolony, aby specjalista mógł określić kolor włosów na obszarze zabiegowym.

Po oczyszczeniu i ewentualnym zgoleniu włosków, rozpoczynamy procedurę zabiegową. Zaczynamy od zakrycia wszystkich znamion z barwnikiem za pomocą białej kredki. Dzięki temu światło lasera nie będzie oddziaływać na melaninę i nie dojdzie do uszkodzenia znamienia. Następnie, by zabieg był jak najbardziej dokładny, białą kredką zaznaczany jest obszar zabiegowy oraz rysowana jest siatka dzieląca go na mniejsze części. Jest to niezbędne, ponieważ w trakcie depilacji laser nie pozostawia śladu w miejscu, gdzie został oddany strzał.

O czym trzeba pamiętać, by depilacja laserowa była skuteczna?

Przede wszystkim o systematyczności! Zabieg ten musi być wykonywany w serii, minimum 5 zabiegów, w odstępach 6-8 tygodnie, jeśli depilowaną partią jest twarz, lub 8-10 jeśli mówimy o depilacji ciała. Takie odstępy pozwalają działać na włosy w fazie wzrostu, a tylko wtedy zabieg przynosi efekty. Oczywiście każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, więc należy też obserwować, czy włoski nie zaczęły odrastać szybciej, bądź być może w ogóle jeszcze nie dorastają. Wtedy odpowiednio termin wizyty należy przyspieszyć lub przesunąć na później.

Pełna seria zabiegowa pozwala cieszyć się gładkim ciałem przez wiele miesięcy, jednak trzeba mieć też na uwadzę, że po czasie owłosienie może ponownie się pojawić, oczywiście w znacznie mniejszej ilości. To powinien być znak dla pacjenta, by umówić się na tzw. zabieg przypominający. Dzięki temu, nie zajdzie konieczność ponownego wykonania całej serii zabiegów.

Nie padło pytanie, które Cię nurtuje lub wciąż masz wątpliwości? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem w Soft Skin Medical Center i zadbaj o swoją skórę na lata!

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie