Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Fibryna- ogromny potencjał Twojego organizmu

Fibryna- ogromny potencjał Twojego organizmu

01 czerwca 22
Fibryna

Termin osocza bogatopłytkowego jest znany wśród Pacjentów. Na przestrzeni ostatnich lat coraz większą popularność zyskuje również fibryna bogatopłytkowa Czym jest i jakie jej zdolności wykorzystywane są we współczesnej medycynie estetycznej?

Fibryna bogatopłytkokwa (PRF, ang. Platelet Rich Fibrin) jest autologicznym preparatem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta poprzez jej pobranie a następnie odwirowanie poszczególnych składników.  PRF posiada strukturę przestrzenną, w której matrycę tworzy białko- fibryna biorące udział w procesie krzepnięcia krwi. Pozostałymi elementami PRF są płytki krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Ze względu na pochodzenie PRF jest w 100% kompatybilna, przez co zabiegi z jej użyciem charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa, bez ryzyka alergii. Pozyskana w trakcie zabiegu fibryna bogatopłytkowa jest gęstym żelem lub płynem, a składniki w niej zawarte, m.in. czynniki wzrostu:

przyspieszają proces tworzenia się naczyń włosowatych, działają przeciwzapalnie, wpływają na zwiększenie tempa gojenia się ran i odgrywają kluczową rolę w regeneracji tkanek. Dlatego też materiał jakim jest PRF jest chętnie i z powodzeniem wykorzystywany w dermatologii i medycynie estetycznej, a także wielu innych dziedzinach medycyny (m.in. ortopedii, chirurgii, stomatologii, implantologii, ginekologii czy okulistyce).

Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej podawana jest za pomocą iniekcji. W zależności od wskazań PRF może być również łączona z procedurą wykorzystującą osocze bogatopłytkowe a także z zabiegiem Dermapen. Wybór odpowiedniej terapii uwarunkowany jest indywidualnymi potrzebami skóry Pacjenta. Wskazaniami do zabiegu są m.in.:

Ważnym aspektem jest przygotowanie Pacjenta do zabiegu. Im wyższa jakość uzyskanego preparatu tym wyższy potencjał regeneracyjny i efektywniejsze działanie. Dlatego przed zabiegiem zależy trzymać się ściśle określonych wskazówek dotyczących szeroko pojętego stylu życia. M.in.

 1. Unikać wszelkiego rodzaju używek (papierosy, alkohol)
 2. Pić dużą ilość wody (ok 3 litrów dziennie)
 3. Stosować zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę składającą się z pełnowartościowych posiłków
 4. 7 dni przed zabiegiem powstrzymaj się od stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (Aspiryna, Ibuprom, Polopiryna, Pyralgina, Ketonal, Acard, Nurofen)
Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej:
 1. Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
 2. Nowotwory
 3. Przewlekłe schorzenia wątroby
 4. Zakażenia ostre i przewlekłe
 5. Ciąża i laktacja
 6. Leczenie antykoagulantami
 7. Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Jeśli Twoja skóra wymaga rewitalizacji, zmagasz się z objawami starzenia się skóry lub też ze względu na alergie nie kwalifikujesz się do innych procedur zabiegowych, skontaktuj się z Naszymi Specjalistami, którzy doradzą czy zabieg z fibryną bogatopłytkową jest dedykowany dla Ciebie.

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie