Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Egzosomy to przełomowa i bezpieczna terapia

Egzosomy to przełomowa i bezpieczna terapia

06 marca 23
Egzosomy
Słowem wstępu, czym są egzosomy?

Są to zewnątrzkomórkowe pęcherzyki o nanometrowych rozmiarach, które są pełnią funkcję najważniejszego mediatora w komunikacji międzykomórkowej. Charakteryzują je dwie główne cechy: zdolność do regeneracji skóry, czyli pobudzanie zdrowych receptorów do pracy oraz właściwości przeciwzapalne, dzięki regulowaniu pracy receptorów wadliwych.

W terapii jakich problemów skórnych możemy zastosować egozsomy?

Ze względu na swoje unikalne właściwości regeneracyjne i immunomodulacyjne będą skuteczne w każdej terapii, zarówno indywidualnie jak i w procedurach łączonych. W medycynie estetycznej i kosmetologii szczególnie pożądane będą jako terapeutyk regeneracyjny w celu odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i nawilżenia, ale także w leczenie przebarwień, poprzez hamowanie produkcji melaniny czy w leczeniu łysienia androgenowego i telogenowego u kobiet i mężczyzn.

Dodatkowo stanowią świetne połączenie z zabiegami inwazyjnymi, po których okres rekonwalescencji jest wydłużony, na przykład w trakcie i po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, bądź po zabiegach laserowych w terapii zanikowych blizn potrądzikowych.

Warto również pamiętać, że egzosomy są 100 mniejsze od komórki ludzkiego organizmu,  dlatego mają możliwość swobodnego przenikania przez warstwy skóry, w tym nawet przez nieuszkodzony naskórek oraz mają zdolność syntezy ceramidów, więc aktywnie uszczelniają barierę hydrolipidową i utrzymują skórę w optymalnym nawilżeniu i kondycji.

Egzosomy – ile o nich wiemy?

To w pełni przebadana i bezpieczna technologia, której skuteczność została wykazana podczas badań klinicznych. Posiada pełną dokumentację:

Łącznie to aż 56 lat badań, w wyniku których powstało 2900 publikacji naukowych i 27 patentów!
Egzosomy już niedługo w Soft Skin Medical Center! Zapraszamy na konsultację z naszymi Specjalistami, którzy dobiorą dla Ciebie indywidualny plan terapii!

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie