Egzosomy to przełomowa i bezpieczna terapia - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Egzosomy to przełomowa i bezpieczna terapia

Egzosomy to przełomowa i bezpieczna terapia

06 marca 23
Egzosomy
Słowem wstępu, czym są egzosomy?

Są to zewnątrzkomórkowe pęcherzyki o nanometrowych rozmiarach, które są pełnią funkcję najważniejszego mediatora w komunikacji międzykomórkowej. Charakteryzują je dwie główne cechy: zdolność do regeneracji skóry, czyli pobudzanie zdrowych receptorów do pracy oraz właściwości przeciwzapalne, dzięki regulowaniu pracy receptorów wadliwych.

W terapii jakich problemów skórnych możemy zastosować egozsomy?

Ze względu na swoje unikalne właściwości regeneracyjne i immunomodulacyjne będą skuteczne w każdej terapii, zarówno indywidualnie jak i w procedurach łączonych. W medycynie estetycznej i kosmetologii szczególnie pożądane będą jako terapeutyk regeneracyjny w celu odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i nawilżenia, ale także w leczenie przebarwień, poprzez hamowanie produkcji melaniny czy w leczeniu łysienia androgenowego i telogenowego u kobiet i mężczyzn.

Dodatkowo stanowią świetne połączenie z zabiegami inwazyjnymi, po których okres rekonwalescencji jest wydłużony, na przykład w trakcie i po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, bądź po zabiegach laserowych w terapii zanikowych blizn potrądzikowych.

Warto również pamiętać, że egzosomy są 100 mniejsze od komórki ludzkiego organizmu,  dlatego mają możliwość swobodnego przenikania przez warstwy skóry, w tym nawet przez nieuszkodzony naskórek oraz mają zdolność syntezy ceramidów, więc aktywnie uszczelniają barierę hydrolipidową i utrzymują skórę w optymalnym nawilżeniu i kondycji.

Egzosomy – ile o nich wiemy?

To w pełni przebadana i bezpieczna technologia, której skuteczność została wykazana podczas badań klinicznych. Posiada pełną dokumentację:

Łącznie to aż 56 lat badań, w wyniku których powstało 2900 publikacji naukowych i 27 patentów!
Egzosomy już niedługo w Soft Skin Medical Center! Zapraszamy na konsultację z naszymi Specjalistami, którzy dobiorą dla Ciebie indywidualny plan terapii!

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 163 opinii
Zobacz opinie