Treść strony

Aktualności
6 marca 2023

Egzosomy to przełomowa i w pełni bezpieczna terapia regeneracyjna i anti-aging potwierdzona licznymi badaniami!

Słowem wstępu, czym są egzosomy?

Są to zewnątrzkomórkowe pęcherzyki o nanometrowych rozmiarach, które są pełnią funkcję najważniejszego mediatora w komunikacji międzykomórkowej. Charakteryzują je dwie główne cechy: zdolność do regeneracji skóry, czyli pobudzanie zdrowych receptorów do pracy oraz właściwości przeciwzapalne, dzięki regulowaniu pracy receptorów wadliwych.

W terapii jakich problemów skórnych możemy zastosować egozsomy?

Ze względu na swoje unikalne właściwości regeneracyjne i immunomodulacyjne będą skuteczne w każdej terapii, zarówno indywidualnie jak i w procedurach łączonych. W medycynie estetycznej i kosmetologii szczególnie pożądane będą jako terapeutyk regeneracyjny w celu odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i nawilżenia, ale także w leczenie przebarwień, poprzez hamowanie produkcji melaniny czy w leczeniu łysienia androgenowego i telogenowego u kobiet i mężczyzn.

Dodatkowo stanowią świetne połączenie z zabiegami inwazyjnymi, po których okres rekonwalescencji jest wydłużony, na przykład w trakcie i po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, bądź po zabiegach laserowych w terapii zanikowych blizn potrądzikowych. 

Warto również pamiętać, że egzosomy są 100 mniejsze od komórki ludzkiego organizmu,  dlatego mają możliwość swobodnego przenikania przez warstwy skóry, w tym nawet przez nieuszkodzony naskórek oraz mają zdolność syntezy ceramidów, więc aktywnie uszczelniają barierę hydrolipidową i utrzymują skórę w optymalnym nawilżeniu i kondycji.

Egzosomy – ile o nich wiemy?

To w pełni przebadana i bezpieczna technologia, której skuteczność została wykazana podczas badań klinicznych. Posiada pełną dokumentację:

  • Dotyczącą standaryzacji produkcji oraz dawców
  • Czystości pozyskanego wyboru
  • Liczebności w pełni oczyszczonych egzosomów
  • Zarejestrowanych patentów medycznych

Łącznie to aż 56 lat badań, w wyniku których powstało 2900 publikacji naukowych i 27 patentów!

Egzosomy już niedługo w Soft Skin Medical Center! Zapraszamy na konsultację z naszymi Specjalistami, którzy dobiorą dla Ciebie indywidualny plan terapii!

Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!

Powrót na górę strony