Skuteczne połączenia mezoterapii oraz płatków kolagenowych

Synergia działania dwóch preparatów preparatów gwarantuje intensywne nawilżenie, regenerację oraz rozjaśnienie skóry, co zapewnia odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd okolicy oka.

 

W wakacyjnej cenie 249 zł

Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Broda – i jej modelowanie

Broda – i jej modelowanie

05 października 23
modelowanie podbródka

Broda – i jej modelowanie

Nasza twarz podzielona jest na trzy równe części: od czoła do oczu, od oczu do ust i od ust do końcówki brody. Zaburzenia proporcji w obrębie twarzy mogą być postrzegane jako nieatrakcyjne. Często proporcje te zaburza broda.

Co można zrobić z takim problemem?

Trzeba po prostu zająć się brodą – podać wypełniacz, wymodelować ją, powiększyć, jeśli jest to wskazane. W przypadku modelowania zmienić jej optykę albo mówiąc jeszcze inaczej, przywrócić twarzy właściwe proporcje tak, aby każda z jej wymienionych wcześniej części stanowiła równą 1/3 powierzchni. Dodatkowo zabiegiem tym uzyskuje się (lub mocniej podkreśla dotychczasowy) kształt twarzy w formie odwróconego trójkąta, a więc ten, który jest postrzegany jako najbardziej atrakcyjny i młody.

Na kształt naszej twarzy, w tym brody może wpłynąć wiek i co za tym idzie utrata jędrności skóry spowodowana zmniejszającą się produkcją kolagenu. Pod wpływem sił grawitacji oraz wiotkiej skóry, owal twarz zmienia się, a linia brody i żuchwy zanika. Z wiekiem profil twarzy nie wygląda już tak korzystnie, ze względu na cofnięcie się brody.

W medycynie estetycznej możemy zaproponować działania operacyjne i nieoperacyjne modelowania brody. W nieoperacyjnym modelowaniu brody wykorzystuje się kwas hialuronowy, którego niezwykłe właściwości znane są w medycynie estetycznej nie od dziś.

Podwójny podbródek czy młaobródkowość?  

Podwójny podbródek może być wynikiem otyłości nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym przypadku stosujemy  dla ich likwidacji np. lipolizę (rozpuszcza tłuszcz) czy nici PDO (napinają i ujędrniają skórę). Ale problem podwójnego podbródka jest nie zawsze tak oczywisty. Jeśli żuchwa jest cofnięta, ostatnia część twarzy jest mniejsza i zaburzenie tej proporcji odbieramy jako coś mniej atrakcyjnego. Do tego, cofnięta żuchwa sprawia, że skóra jest inaczej przyczepiona – do końcu brody, a nie pod nią, 2-3 cm dalej w kierunku szyi. Inaczej się więc układa, tworząc jakby ten dodatkowy podbródek. W takiej sytuacji mamy do czynienia z efektem małobródkowości, czyli cofniętej żuchwy. Osoby, które mają tę przypadłość, są to często młodzi i szczupli ludzie (zarówno mężczyźni, jak i kobiety), gdzie nie ma mowy o nadmiarze tłuszczu.

Broda brukowana

U niektórych osób mięśnie na brodzie w czasie mówienia pracują tak, że broda marszczy się, spina i podnosi do góry, nadając dość srogi wygląd. Często zresztą te osoby nie zdają sobie sprawy z tej przypadłości, bo kiedy się oglądają w lustrze to na ogół nie mówią do siebie. Na brodę brukowaną jest prosty sposób – podanie botoksu. Na skutek podania botoksu, mięśnie się rozluźniają i przestają spinać.

Modelowanie brody i żuchwy

Modelowanie brody i żuchwy to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę proporcji i symetrii twarzy i nadanie kształtu dolnej części twarzy. Zabieg modelowania brody i żuchwy jest bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.  Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się od kilku miesięcy do roku, w zależności od rodzaju i ilości użytej substancji oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Istnieje wiele metod przeprowadzania tego zabiegu.

Najczęstszą techniką jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Jest to naturalnie występujący w organizmie człowieka składnik, który ma zdolności do niezwykłego wiązania wody. Ponadto kwas hialuronowy wykazuje się dużą elastycznością oraz lepkością. Jest to doskonały jako naturalny wypełniacz, który może służyć do powiększania brody.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany w okolicę brody w celu poprawy jej proporcji i wypełnienia ubytków. Kwas hialuronowy działa jako naturalny wypełniacz i pozwala na precyzyjne dopasowanie do kształtu i konturu twarzy. Podczas tego zabiegu można otrzymać efekt wyrównanej brody, nadać jej odpowiedni owal, uzupełnić miejsca, które są nierówne. Można wybrać również inną metodę – wstrzyknięcie innych substancji wypełniających, takich jak hydroksyapatyt wapnia.

Modelowanie twarzy, czyli wolumetria twarzy cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które pragną wyglądać młodziej i atrakcyjniej.

Metoda modelowania żuchwy przy pomocy kwasu hialuronowego jest zalecana osobom, które na skutek wieku doświadczają problemu zaniku wyraźnie zarysowanej linii żuchwy. Zabieg powiększenia brody kwasem hialuronowym mogą wykonać również osoby w młodym wieku, które ze względu na warunki genetyczne posiadają mocno cofniętą linię żuchwy lub brodę o niewielkich rozmiarach.

W Soft Skin Clinic przed wykonaniem zabiegu modelowania brody i żuchwy, pacjent umawiany jest na wizytę z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie ocenia stan skóry, diagnozuje problem i dobiera odpowiednią metodę i substancję wypełniającą. Modelowanie twarzy to zabieg wymagający precyzji oraz wiedzy na temat proporcji twarzy i ich przywracania.

Sam zabieg wypełniania brody nie jest skomplikowany. Zazwyczaj trwa od 30 do 45 minut i jest mało bolesny.

Jeśli chciałbyś zmienić proporcję twarzy, aby wyglądała ona atrakcyjnie i młodo, zapraszamy do Soft Skin Medical Center, profesjonalnie doradzimy najbardziej optymalny zabieg oraz wykonanym go zgodnie z najwyższymi standardami medycyny estetycznej.

 

 

 

Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 241 opinii
Zobacz opinie