Peeling medyczny to jeden z najbardziej popularnych zabiegów na rynku. Preparaty i ich stężenie dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Sprawdzą się nawet w przypadku skóry wrażliwej i problematycznej.
Peeling medyczny polega na nałożeniu preparatu na uprzednio przygotowaną skórę, pozostawieniu go na ściśle określony czas, po czym neutralizacji. Bardzo dobre rezultaty przynosi stosowanie mieszanek różnych kwasów (np. roztwór Jessnera) oraz łączenie terapii peelingami medycznymi z innymi zabiegami (np. mezoterapią). W dwa dni po zabiegu skóra może pozostać zaczerwieniona, po czym rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, który trwa do kilku dni. Efekty peelingu widać już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania najlepszej skuteczności zaleca się stosowanie serii zabiegowej od 4–10 zabiegów. Przerwa między zabiegami jest uzależniona od wykonywanego peelingu.
Dzięki peelingom można niwelować niedoskonałości skórne nie tylko na twarzy, ale i na dekolcie, ramionach, dłoniach czy plecach.
Piękna skóra, jędrna, elastyczna, bez zmarszczek, przebarwień, pajączków. Smukła sylwetka, pozbawiona cellulitu. Można to wszystko osiągnąć, w mądry sposób korzystając z medycyny estetycznej.
15% lub 20%
rezorcyna + TCA + kwas mlekowy + kwas salicylowy + retinol
kwas salicylowy + kwas migdałowy
kwas TCA + glikolowy + fenol
Kwas Glikolowy (49%), Kwas Kojowy (7%), Kwas Traneksamowy (5%), Kwas Cytrynowy (4%), Kwas Mlekowy (2,7%), Kwas Salicylowy (2%)