Radiofrekwencja mikroigłowa

Możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę dzięki jednemu zaawansowanemu zabiegowi? Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu, redukuje blizny i zmarszczki oraz poprawia teksturę skóry — to tylko niektóre korzyści!

Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i skorzystaj z zabiegu w cenie 900 zł (Rejestrując się podaj kod: SMC_001 )

Nie przegap okazji do odmłodzenia swojej skóry. Zadzwoń i zarezerwuj termin już dziś!

Umów się na zabieg
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Osteopatia dla kobiet w ciąży i po porodzie Wrocław – Umów wizytę

Osteopatia dla kobiet w ciąży i po porodzie Wrocław – Umów wizytę

W czasie ciąży i porodu w ciele zachodzą zmiany, które mogą obniżać komfort życia. Nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, zrosty – to tylko niektóre z możliwych dolegliwości. Nic w tym dziwnego, bo poród to duży wysiłek dla kobiecego organizmu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym wrócisz do pełnej sprawności i poczujesz się lepiej. W jaki sposób wesprzeć regenerację organizmu, zadbać o siebie i wyeliminować dysfunkcje somatyczne?

Wiele świeżo upieczonych mam korzysta z dobrodziejstwa osteopatii poporodowej w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu. To terapia manualna (przy pomocy technik wykorzystujących dłonie), która polega na holistycznym podejściu do organizmu. To również dobre uzupełnienie fizjoterapii uroginekologicznej. Sprawdź, w czym pomaga osteopata i kiedy warto zgłosić się na taką terapię.

Na czym polega osteopatia po porodzie?

Można powiedzieć, że osteopatia to forma rehabilitacji, w której osteopata do diagnozowania i leczenia wykorzystuje własne ręce. Najważniejszą cechą jest jednak holistyczne podejście – organizm jest traktowany jako system naczyń połączonych (każdy element oddziałuje na inne). Specjalista skupia się na konkretnym problemie pacjentki (np. nietrzymaniu moczu), jednak bierze pod uwagę organizm jako całość.

W czym może pomóc osteopata? Wykorzystując techniki dotykowe, pomaga przywrócić równowagę organizmu, zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe, wyeliminować nieprzyjemne i wstydliwe dolegliwości oraz rozbudzić proces samoregeneracji.

Po porodzie wykorzystuje się zarówno osteopatię ginekologiczną (leczenie osteopatyczne okolic intymnych i w obrębie miednicy), jak i inne techniki manualne. Osteopata podchodzi do całego ciała świeżo upieczonej mamy w taki sposób, by przywrócić homeostazę sprzed rozwiązania.

Konsultacja fizjoterapeuty 200 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Kiedy warto zgłosić się do osteopaty? Wskazania do osteopatii poporodowej

Do Soft Skin Medical Center we Wrocławiu najczęściej zgłaszają się pacjentki, które po porodzie doświadczyły osłabienia mięśni dna miednicy, urazów i obciążeń tej okolicy. To z kolei powoduje szereg dolegliwości, m.in.:

  • nietrzymanie moczu;
  • obniżenie narządów rodnych (wypadanie macicy);
  • osłabienie satysfakcji seksualnej;
  • dolegliwości bólowe w okolicy miednicy.

Kobiety po porodzie nierzadko walczą także z innymi problemami, do których należą:

  • rozejście się kresy białej (rozstęp mięśni brzucha);
  • bóle kręgosłupa (w tym lędźwiowego, krzyżowego, piersiowego);
  • blizny i zrosty po nacięciu krocza lub cesarskim cięciu;
  • wzmożone napięcie mięśni (np. przepony) i powięzi;
  • zaburzenia przepływu limfy, obrzęki, żylaki;
  • problemy gastryczne, w tym zgaga czy zaparcia.

Dodatkowo w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu są dostępne konsultacje z osteopatą dla kobiet w ciąży (przygotowujące do porodu i pomocne przy takich dolegliwościach jak bóle kręgosłupa) oraz z osteopatą dziecięcym (dla najmłodszych, w tym noworodków i niemowląt).

Terapia manualna dla dzieci jest wykorzystywana szczególnie u tych maluchów, które przyszły na świat w wyniku trudnego porodu lub mają konkretne objawy (np. kręcz szyi, zaburzenia ssania, asymetrię główki). Pomaga im się prawidłowo rozwijać.

Wiele mam decyduje się ponadto na profilaktyczną wizytę (w ciąży i po porodzie) – nawet jeśli nie odczuwa dolegliwości czy objawów. Praca osteopaty polega również na edukacji z zakresu zdrowego trybu życia oraz rozluźnianiu tych napięć, z których być może nie zdajesz sobie jeszcze sprawy. Dodatkowo wizyta w ciąży pomaga lepiej przygotować ciało do rozwiązania.

Rozwiń więcej

Jak wygląda terapia osteopatyczna po porodzie?

W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu sposób prowadzenia terapii zawsze jest dopasowany do pacjentki oraz jej indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jakie masz dolegliwości i objawy, odbędziesz określoną liczbę spotkań o długości kilkudziesięciu minut.

Na pierwszej wizycie osteopata przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny, by poznać problem i postawić diagnozę. Wykonuje także szereg testów, np. ruchomości stawów. Później przechodzi do terapii przy pomocy technik dotykowych (np. mobilizacji czy manipulacji tkanek). Najczęściej przyjmują one formę delikatnych masaży oraz uciskania. To nieinwazyjne sposoby.

Jak się przygotować? Wybierz komfortowe i wygodne ubrania oraz bieliznę, by bez skrępowania zmieniać pozycje. Przygotuj również wyniki badań oraz inną dokumentację, np. tę dotyczącą przebiegu porodu.

Osteopatia poporodowa to coraz popularniejszy sposób na to, by przywrócić po ciąży równowagę kobiecego organizmu. Delikatne techniki manualne przydają się jako wsparcie m.in. przy nietrzymaniu moczu czy nadmiernym napięciu tkanek.

Rozwiń więcej

Cennik

Fizjoterapia i osteopatia
Konsultacja fizjoterapeuty
200 zł
Terapia manualna
200 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 227 opinii
Zobacz opinie