W czasie ciąży i porodu w ciele zachodzą zmiany, które mogą obniżać komfort życia. Nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, zrosty – to tylko niektóre z możliwych dolegliwości. Nic w tym dziwnego, bo poród to duży wysiłek dla kobiecego organizmu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym wrócisz do pełnej sprawności i poczujesz się lepiej. W jaki sposób wesprzeć regenerację organizmu, zadbać o siebie i wyeliminować dysfunkcje somatyczne?
Wiele świeżo upieczonych mam korzysta z dobrodziejstwa osteopatii poporodowej w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu. To terapia manualna (przy pomocy technik wykorzystujących dłonie), która polega na holistycznym podejściu do organizmu. To również dobre uzupełnienie fizjoterapii uroginekologicznej. Sprawdź, w czym pomaga osteopata i kiedy warto zgłosić się na taką terapię.
Można powiedzieć, że osteopatia to forma rehabilitacji, w której osteopata do diagnozowania i leczenia wykorzystuje własne ręce. Najważniejszą cechą jest jednak holistyczne podejście – organizm jest traktowany jako system naczyń połączonych (każdy element oddziałuje na inne). Specjalista skupia się na konkretnym problemie pacjentki (np. nietrzymaniu moczu), jednak bierze pod uwagę organizm jako całość.
W czym może pomóc osteopata? Wykorzystując techniki dotykowe, pomaga przywrócić równowagę organizmu, zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe, wyeliminować nieprzyjemne i wstydliwe dolegliwości oraz rozbudzić proces samoregeneracji.
Po porodzie wykorzystuje się zarówno osteopatię ginekologiczną (leczenie osteopatyczne okolic intymnych i w obrębie miednicy), jak i inne techniki manualne. Osteopata podchodzi do całego ciała świeżo upieczonej mamy w taki sposób, by przywrócić homeostazę sprzed rozwiązania.
Do Soft Skin Medical Center we Wrocławiu najczęściej zgłaszają się pacjentki, które po porodzie doświadczyły osłabienia mięśni dna miednicy, urazów i obciążeń tej okolicy. To z kolei powoduje szereg dolegliwości, m.in.:
W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu sposób prowadzenia terapii zawsze jest dopasowany do pacjentki oraz jej indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jakie masz dolegliwości i objawy, odbędziesz określoną liczbę spotkań o długości kilkudziesięciu minut.