Treść strony

Terapia manualna
Dedykowana terapia dla kobiet w ciąży i po porodzie
200 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Osteopatia dla kobiet w ciąży i po porodzie Wrocław – Umów wizytę

W czasie ciąży i porodu w ciele zachodzą zmiany, które mogą obniżać komfort życia. Nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, zrosty – to tylko niektóre z możliwych dolegliwości. Nic w tym dziwnego, bo poród to duży wysiłek dla kobiecego organizmu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym wrócisz do pełnej sprawności i poczujesz się lepiej. W jaki sposób wesprzeć regenerację organizmu, zadbać o siebie i wyeliminować dysfunkcje somatyczne?
Wiele świeżo upieczonych mam korzysta z dobrodziejstwa osteopatii poporodowej w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu. To terapia manualna (przy pomocy technik wykorzystujących dłonie), która polega na holistycznym podejściu do organizmu. To również dobre uzupełnienie fizjoterapii uroginekologicznej. Sprawdź, w czym pomaga osteopata i kiedy warto zgłosić się na taką terapię.

Na czym polega osteopatia po porodzie?

Można powiedzieć, że osteopatia to forma rehabilitacji, w której osteopata do diagnozowania i leczenia wykorzystuje własne ręce. Najważniejszą cechą jest jednak holistyczne podejście – organizm jest traktowany jako system naczyń połączonych (każdy element oddziałuje na inne). Specjalista skupia się na konkretnym problemie pacjentki (np. nietrzymaniu moczu), jednak bierze pod uwagę organizm jako całość.

W czym może pomóc osteopata? Wykorzystując techniki dotykowe, pomaga przywrócić równowagę organizmu, zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe, wyeliminować nieprzyjemne i wstydliwe dolegliwości oraz rozbudzić proces samoregeneracji.

Po porodzie wykorzystuje się zarówno osteopatię ginekologiczną (leczenie osteopatyczne okolic intymnych i w obrębie miednicy), jak i inne techniki manualne. Osteopata podchodzi do całego ciała świeżo upieczonej mamy w taki sposób, by przywrócić homeostazę sprzed rozwiązania.

Kiedy warto zgłosić się do osteopaty? Wskazania do osteopatii poporodowej

Do Soft Skin Medical Center we Wrocławiu najczęściej zgłaszają się pacjentki, które po porodzie doświadczyły osłabienia mięśni dna miednicy, urazów i obciążeń tej okolicy. To z kolei powoduje szereg dolegliwości, m.in.:

  • nietrzymanie moczu;
  • obniżenie narządów rodnych (wypadanie macicy);
  • osłabienie satysfakcji seksualnej;
  • dolegliwości bólowe w okolicy miednicy.

Kobiety po porodzie nierzadko walczą także z innymi problemami, do których należą:

  • rozejście się kresy białej (rozstęp mięśni brzucha);
  • bóle kręgosłupa (w tym lędźwiowego, krzyżowego, piersiowego);
  • blizny i zrosty po nacięciu krocza lub cesarskim cięciu;
  • wzmożone napięcie mięśni (np. przepony) i powięzi;
  • zaburzenia przepływu limfy, obrzęki, żylaki;
  • problemy gastryczne, w tym zgaga czy zaparcia.

Dodatkowo w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu są dostępne konsultacje z osteopatą dla kobiet w ciąży (przygotowujące do porodu i pomocne przy takich dolegliwościach jak bóle kręgosłupa) oraz z osteopatą dziecięcym (dla najmłodszych, w tym noworodków i niemowląt).

Terapia manualna dla dzieci jest wykorzystywana szczególnie u tych maluchów, które przyszły na świat w wyniku trudnego porodu lub mają konkretne objawy (np. kręcz szyi, zaburzenia ssania, asymetrię główki). Pomaga im się prawidłowo rozwijać.

Wiele mam decyduje się ponadto na profilaktyczną wizytę (w ciąży i po porodzie) – nawet jeśli nie odczuwa dolegliwości czy objawów. Praca osteopaty polega również na edukacji z zakresu zdrowego trybu życia oraz rozluźnianiu tych napięć, z których być może nie zdajesz sobie jeszcze sprawy. Dodatkowo wizyta w ciąży pomaga lepiej przygotować ciało do rozwiązania.

Jak wygląda terapia osteopatyczna po porodzie?

W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu sposób prowadzenia terapii zawsze jest dopasowany do pacjentki oraz jej indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jakie masz dolegliwości i objawy, odbędziesz określoną liczbę spotkań o długości kilkudziesięciu minut.

Na pierwszej wizycie osteopata przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny, by poznać problem i postawić diagnozę. Wykonuje także szereg testów, np. ruchomości stawów. Później przechodzi do terapii przy pomocy technik dotykowych (np. mobilizacji czy manipulacji tkanek). Najczęściej przyjmują one formę delikatnych masaży oraz uciskania. To nieinwazyjne sposoby.

Jak się przygotować? Wybierz komfortowe i wygodne ubrania oraz bieliznę, by bez skrępowania zmieniać pozycje. Przygotuj również wyniki badań oraz inną dokumentację, np. tę dotyczącą przebiegu porodu.

Osteopatia poporodowa to coraz popularniejszy sposób na to, by przywrócić po ciąży równowagę kobiecego organizmu. Delikatne techniki manualne przydają się jako wsparcie m.in. przy nietrzymaniu moczu czy nadmiernym napięciu tkanek.

Cennik

Terapia manualna

Dedykowana terapia dla kobiet w ciąży i po porodzie
200 zł

Nasz Zespół

Mogą Cię zainteresować również:

Powrót na górę strony