Treść strony

osteopata dziecięcy wrocław
Osteopata dziecięcy
Terapia manualna / wizyta
200 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Osteopata dziecięcy Wrocław – Umów wizytę

Kolki, odkształcenia główki czy trudności z karmieniem – z takimi problemami występującymi u noworodka lub niemowlaka rodzice zgłaszają się do osteopaty najczęściej. U starszych dzieci wskazania to z kolei wady postawy, bóle (np. głowy, pleców), kontuzje oraz nawracające infekcje.
W Soft Skin Medical Center we Wrocławiu zyskasz dostęp do pomocy osteopaty pediatrycznego, który w bezpieczny i bardzo delikatny sposób pracuje nawet z maluszkami. Dzięki technikom manualnym (bez stosowania leków czy dodatkowych sprzętów) uwalnia od napięć, wspomaga pracę wielu układów (w tym ruchowego) i wspiera rozwój dziecka. Sprawdź, na czym dokładnie polega osteopatia i w jaki sposób specjalista dobiera odpowiednią terapię.

Czym jest osteopatia pediatryczna?

Terapia osteopatyczna skupia się na ludzkim ciele jako całości. Każda dysfunkcja somatyczna (czyli nieprawidłowość, która powoduje wystąpienie objawów, np. bólowych) wcale nie jest więc rozpatrywana jako samodzielny objaw organizmu. Takie holistyczne podejście pozwala spojrzeć na występujące problemy szerzej i przyczynić się do ich wyeliminowania, a także rozpoczęcia procesu samoregeneracji organizmu.

Osteopata pediatryczny w Soft Skin Medical Center we Wrocławiu to specjalista, który ma ogromną wiedzę dotyczącą rozwoju dzieci. Doskonale zdaje sobie również sprawę, że praca z maluchami wygląda zupełnie inaczej niż z osobami dorosłymi.

Jako lekarz lub fizjoterapeuta perfekcyjnie zna anatomię oraz fizjologię małego organizmu. Dla komfortu i bezpieczeństwa małego pacjenta pracuje subtelnie, a przy tym skutecznie. Zawsze dobiera techniki manualne do problemu oraz wieku dziecka. Przykładowo – zdarza się, że wykonywane ruchy palpacyjne są dla rodziców niemal niewidoczne.

To szczególnie delikatna część osteopatii. Wykorzystuje przede wszystkim techniki funkcjonalne, których celem jest uwolnienie napięcia. U niektórych dzieci sprawdza się także terapia czaszkowo-krzyżowa, która opiera się na analizie anatomii głowy, podstawy czaszki oraz karku, a także ich wpływu np. na kręgosłup, jamę brzuszną, wzrok czy jamę ustną.

Kiedy warto udać się z dzieckiem do osteopaty?

Osteopatia dziecięca skupia się na dwóch grupach małych pacjentów: maluszkach i starszych dzieciach. Wielu rodziców wizytę u osteopaty pediatrycznego planuje już w pierwszych tygodniach życia pociechy. Dla części z nich to spotkanie profilaktyczne – nawet jeśli noworodek lub niemowlę nie ma jeszcze żadnych objawów.

Terapia osteopatyczna u najmłodszych ma za zadanie przede wszystkim uwolnić organizm od napięć (np. w okolicy głowy), blokad czy ucisku nerwów, które powstały głównie w czasie porodu. Terapia sprzyja wyeliminowaniu dokuczliwych objawów, a także korzystnie wpływa na dalszy rozwój dziecka.

U starszych dzieci objawy także mogą się wiązać z wcześniej powstałymi napięciami i dysfunkcjami, które nie zostały wyłapane i wyleczone. Dodatkowo dochodzą gwałtowne skoki wzrostowe, a często także takie nawyki jak garbienie się czy niewystarczająca ilość aktywności fizycznej.

Dla tych dzieci, które mają problemy z rozwojem ruchowym czy wadami postawy, osteopatia jest często uzupełnieniem fizjoterapii oraz standardowej rehabilitacji.

W jakich przypadkach pomoc osteopaty może być nieoceniona i przynieść bardzo dobre rezultaty? Poznaj najczęstsze dolegliwości, z którymi zgłaszają się rodzice.

Noworodki i niemowlęta – wskazania do osteopatii

Osteopatia pediatryczna jest skierowana do tych najmłodszych pacjentów, którzy mają następujące objawy:

 • kolki, refluks (częste ulewanie), biegunki, zaparcia;
 • problemy z jedzeniem (np. zaburzenia ssania);
 • odkształcenia i asymetrie główki lub tułowia;
 • kręcz szyi;
 • częste infekcje (np. ucha, gardła);
 • wzmożone napięcie, prężenie się;
 • nadpobudliwość, płaczliwość, nieuzasadniony niepokój;
 • ograniczenie ruchomości.

Wśród wskazań do wizyty u osteopaty znajdują się też opóźnione osiąganie kamieni milowych czy etapów rozwoju psychoruchowego. Terapia manualna jest częstym uzupełnieniem dla innych zabiegów.

Starsze dzieci – wskazania do osteopatii

Kiedy warto zgłosić się do osteopaty, jeśli dziecko ma już kilka czy nawet kilkanaście lat? Terapia osteopatyczna jest zalecana, gdy dziecko:

 • jest po urazie, kontuzji, wypadku;
 • odczuwa bóle, np. kończyn, pleców, głowy;
 • ma osłabiony układ odpornościowy i często choruje;
 • ma wady postawy, m.in. skoliozę, koślawość kolan, płaskostopie;
 • cierpi z powodu bólu brzucha czy innych problemów z układem trawiennym.

Manualne formy terapii bywają również wykorzystywane jako wsparcie u dzieci będących w spektrum autyzmu czy z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Jak wygląda wizyta u osteopaty dziecięcego?

Osteopata dziecięcy w Soft Skin Medical Center zawsze bierze pod uwagę indywidualne potrzeby każdego organizmu, by optymalnie pracować z małym pacjentem. Do pierwszej wizyty nie trzeba dziecka specjalnie przygotowywać. Powinno być ubrane wygodnie – w taki sposób, by odzież nie krępowała ruchów i zapewniała maksymalny komfort. Na wizytę zabierz też dokumentację medyczną (jeśli masz), w tym wyniki badań, np. zdjęcia RTG.

Jak przebiega wizyta u osteopaty pediatrycznego? Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu (m.in. na temat porodu i połogu, przebytych chorób, występujących dolegliwości). Później specjalista przeprowadza diagnostykę z wykorzystaniem bezpiecznych i bezbolesnych testów, które obejmują np. sprawdzenie ruchomości konkretnych stawów. Kolejny krok to zabieg wykonany przy pomocy dłoni. Osteopata może również zlecić dodatkowe badania lub zalecić wizytę u innego specjalisty

Cennik

Osteopata dziecięcy

Terapia manualna / wizyta
200 zł

Nasz Zespół

Powrót na górę strony