Treść strony

Lifting twarzy
Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących Aptos
4500 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Nici liftingujące APTOS

Nici Aptos są przeznaczone do wykonywania zabiegów zarówno w objębie twarzy jak i ciała. Kierowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, przywracają naturalny wygląd, nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek, bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia, nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji, użyte materiały są w pełni wchłaniane i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat, produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi.

Jaki jest skład nici Aptos?

Wśród produktów Aptos występują nici stałe oraz wchłanialne. Stałe wykonane są z polipropylenu, a rozpuszczalne z kwasu polimlekowego. Wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie, wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji, materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

 

Polipropylen znany jest i wykorzystywany w chirurgii od dziesiątek lat. Nici propylenowe służą do zszywania ran i są całkowicie bezpieczne i doskonale tolerowane przez organizm.

Kwas polimlekowy zawarty w niciach wchłanialnych rozpuszcza się w organizmie w okresie od 6 do 12 miesięcy. Również jest stosowany w medycynie od wielu lat. Jest to substancja biokompatybilna i biodegradowalna, która rozkłada się w organizmie w procesie metabolicznym.

W 2018 firma Aptos wprowadziła na rynek nici  z dodatkiem kwasu hialuronowego. Są to nici  Aptos Excellence Visage, które z powodzeniem są stosowane do dzisiaj. Kwas hialuronowy to naturalny składnik organizmu, również całkowicie bezpieczny i biodegradowalny. Dodany do nici wzmacnia efekt biorewitalizacji i nawilżenia. Proces rekonwalescencji po zabiegu Aptos HA trwa krócej, a efekt końcowy pojawia się szybciej i jest bardziej spektakularny.

W jaki sposób nici Aptos liftingują?

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły oraz kaniule, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek w celu ich przesunięcia (uniesienia). Możemy dzięki temu nadać tkankom nowy kształt, poprawić owal twarzy, linię grzbietu nosa czy brwi, poprawić stopień przylegania małżowin usznych i wiele innych elementów niedoskonałości ciała pacjenta.

W jaki sposób nici Aptos odmładzają?

W składzie nici Aptos znajduje się kwas polimlekowy, który inicjuje w skórze procesy odnowy wpływające na jej młody i zdrowy wygląd. Dzięki implantacji nici Aptos dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej jędrność i gęstość. Również wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego, który znajduje się w składzie nici Excellence Visage HA  wpływa na jej nawilżenie i rewitalizację.

W jaki sposób nici Aptos nawilżają?

W składzie najnowszego produktu z rodziny Aptos znalazł się również dodatek kwasu hialuronowego,  wywołującego efekt nawilżenia i wygładzenia. Z badań klinicznych nad nićmi Aptos wynika, że uzupełnienie nici Aptos  kwasem hialuronowym wpływa również korzystnie na skrócenie okresu gojenia się po zabiegu. Oznacza to, że efekt odmłodzenia uzyskujemy szybciej. Nici AptosHa to linia nici Aptos, która działa najszybciej i najskuteczniej w kontekście poprawy stanu skóry i tkanek, a co za tym idzie wyglądu.

Dla kogo są przeznaczone nici Aptos?

Potencjalnym pacjentem zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos są osoby między 30 a 65 rokiem życia, które zauważają u siebie wiotczenie skóry, utratę objętości, opadanie tkanek, asymetrię lub niekorzystny kształt danej strefy twarzy bądź ciała.

 

Odrębną grupę pacjentów korzystających z liftingujących nici Aptos są osoby z nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego. Nici Aptos pozwalają na skorygowanie asymetrii twarzy wywołanej tym schorzeniem, co w sposób rewolucyjny zmienia jakość życia osób nim dotkniętych.

Na jakie obszary ciała można zastosować nici Aptos?

Nici Aptos dają ogromny zakres możliwości korygowania niedoskonałości twarzy i ciała, bez efektu napompowania, przerysowania i sztuczności. Istotą zabiegów Aptos jest ich mała inwazyjność, w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi.

W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

Niezmienną popularnością cieszą się też nici Aptos wykorzystywane w zabiegu bezoperacyjnego liftingu podbródka. Ich długość i budowa pozwala na przeprowadzenie liftingu podbródka przy wykonaniu zaledwie kilku wkłuć igłą, bez konieczności nacinania skóry. Rekonwalescencja po tego typu zabiegu jest nieporównywalnie krótsza niż w wypadku zabiegów chirurgicznych. Zabiegi liftingu Aptos można z powodzeniem łączyć z liposukcją podbródka co pozwala na optymalizację efektu zabiegowego.

Nici Aptos w wersji stałej (nierozpuszczalnej) są podstawą min. dla zabiegów korekty małżowin usznych – bardzo poszukiwanego przez pacjentów zabiegu. Jest to procedura bardzo ceniona przez pacjentów, ze względu na małą inwazyjność zabiegową w porównaniu do tradycyjnej plastyki uszu. Efekt korekcji uszu nićmi Aptos jest stały, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki. Noszenie opatrunku konieczne jest przez zaledwie trzy dni po zabiegu. Potem, przez ok 2-3 tygodnie warto nosić opaskę uciskającą (zwykła opaska ozdobna).

Hitem ostatnich lat jest również wykorzystanie nici Aptos do korekcji niedoskonałości estetycznych nosa. Stosując nici Aptos możemy pozbyć się garbka na nosie, skorygować kształt skrzydełek i podnieść czubek nosa. W korekcji nosa wykorzystuje się zarówno nici stałe jak i rozpuszczalne. Nici stałe utrzymują efekt zabiegowy ok 4,5 roku, nici rozpuszczalne natomiast – ok 1,5 roku.

Na ostatnim AMWC 2022 w Monaco zaprezentowano kolejną nowość Aptos. Są to gładkie, cieniutkie nici przeznaczone do opracowania obszaru pod oczami.

Jakie jeszcze wskazania mają nici Aptos?

 • lifting (uniesienie tkanek),
 • w celu podtrzymania efektu chirurgicznego liftingu,
 • skorygowanie konturu twarzy,
 • zaburzony owal twarzy,
 • wiotkość skóry pod oczami,
 • nadanie objętości,
 • odmłodzenie skóry,
 • zmarszczki i bruzdy na szyi i dekolcie,
 • nawilżenie skóry (nici Aptos Excellence Visage z kwasem HA- NOWOŚĆ),
 • poprawę gęstości skóry,
 • pozbycie się chomików,
 • pozbycie się drugiego podbródka,
 • poprawa konturu środkowej część twarzy: brwi,
 • poprawa wyglądu szyi,
 • uniesienie piersi,
 • rewitalizację wiotczejącej skóry,
 • korektę odstających uszu,
 • uniesienie piersi,
 • korektę kształtu nosa,
 • korektę wiotkości skóry brzucha po ciąży,
 • korektę pośladków,
 • poprawa kształtu ramion, wewnętrznej strony ud, okolicy nad kolanami.

Jak się przygotować do zabiegu?

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT oraz skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

 

Przeciwwskazania:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciężka choroba fizyczna,
 • kolagenoza,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nadciśnienie II i III stopnia,
 • hemofilia,
 • zaburzenia psychiczne,
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
 • ciąża i laktacja,
 • wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym (silicon, radiesse, aquamid),
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia,
 • opryszczka,
 • uczulenie na preparat znieczulający.

Jak przebiega zabieg?

Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici Aptos?

Proces rekonwalescencji po zabiegach Aptos uzależniony jest od rodzaju i liczby metod zastosowanych podczas zabiegu i może trwać od 1 do 6 tygodni a w przypadku zabiegów szczególnie inwazyjnych, nawet powyżej 6 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu Aptos może utrzymywać się obrzęk i siniaki a skóra może być pomarszczona i zaczerwieniona.

Jakie są zalecenia po zabiegu Aptos?

W ciągu pierwszej doby od wykonania zabiegu z nićmi Aptos zaleca się stosowanie zimnych okładów, dbałość o higienę punktów wkłucia, unikanie wykonywania gwałtownych ruchów oraz powstrzymanie się od podróży samolotem ze względu na różnicę ciśnień.

Przez 24h należy powstrzymać się od makijażu i pamiętać, aby myć twarz bardzo delikatnie, bez nadmiernego pocierania skory. Przez 3-5 nocy zaleca się spać twarzą do góry.

W pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie gorących napojów oraz alkoholu, wysiłek fizyczny oraz wszelką aktywność silnie rozgrzewającą ciało, także opalanie się i korzystanie z sauny. Nie wolno poddawać się zabiegom peelingującym, rozgrzewającym (w tym lasery, ultradźwięki, fala radiowa), oraz głębokim masażom w okresie do 2 miesięcy po zabiegu. Zabiegi dentystyczne należy zaplanować sobie dopiero po czasie 3 tygodni od zabiegu.

Jak można zoptymalizować okres rekonwalescencji?

Dla uśmierzenia bólu można stosować środki przeciwbólowe. Aby zachować aseptykę punktów wkłucia zaleca się smarowanie ich maścią z antybiotykiem Mupirox (na receptę). W przypadku pojawienia się siniaków i krwiaków zaleca się użycie maści heparynowej, żelu typu Traumel, Arnika, Emalan a także tabletek Reparil (2×1 tabletka-wydawane bez recepty). Zaleca się nie korzystać z sauny, basenu i siłowni. Przy zastosowaniu kilku metod Aptos jednocześnie, lekarz przepisuje profilaktycznie receptę na antybiotyk Cipronex 500 (2 x dziennie przez 5 dni).

Jakie są możliwe skutki uboczne po zabiegach z nićmi Aptos?

 • krótko utrzymujące się ślady po wkłuciach,
 • lekkie zaczerwienienia,
 • występowanie siniaków lub krwiaków w miejscach implantacji nici,
 • dłużej utrzymujący się ból i obrzęk (dotyczy zabiegów z zastosowaniem bardziej zaawansowanych technik: Light Lift i Surgical),
 • czasowy efekt (do 6 tygodni lub dłużej) asymetrii, miejscowego „zaciągnięcia” lub zmarszczenia skóry.

Co powinno nas zaniepokoić w okresie rekonwalescencji po zabiegu nićmi Aptos?

W przypadku nasilania się objawów bólu, obrzęku oraz pojawienia się temperatury przekraczającej 37 stopni, należy zgłosić się do lekarza na konsultację.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu nićmi Aptos?

Efekty zabiegów z wykorzystaniem wchłanialnych nici Aptos utrzymują się przez rok/półtora, w zależności od wykonanej techniki, stanu wyjściowego skóry pacjenta, indywidualnych uwarunkowań jego organizmu a także trybu życia i przede wszystkim ścisłego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stałych nici Aptos trwają kilka lat (w przypadku tkanek twarzy) lub są trwałe (korekta małżowin usznych – z zastrzeżeniem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici).

Jak wyglądają efekty zabiegowe nici Aptos?

 • wyraźnie widoczne podniesienie opadniętych tkanek,
 • wygładzenie bruzd i zmarszczek,
 • wygładzenie, odżywienie, zagęszczenie i rozświetlenie skóry,
 • zwiększenie napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha, ud,
 • korekcja asymetrii twarzy,
 • korekcja odstających uszu.

Cennik

Lifting twarzy

Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących Aptos
4500 zł

Lifting podbródka

Lifting podbródka za pomocą nici liftingujących Aptos
4000 zł

Lifting twarzy i podbródka

Lifting twarzy i podbródka za pomocą nici liftingujących Aptos
7000 zł

Konsultacja z lekarzem chirurgiem twarzowo-szczękowym

180 zł

Nasz Zespół

Mogą Cię zainteresować również:

Powrót na górę strony