Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nici liftingujące są przeznaczone do wykonywania zabiegów zarówno w objębie twarzy jak i ciała. Kierowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, przywracają naturalny wygląd, nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek, bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia, nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji, użyte materiały są w pełni wchłaniane i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat.

Jaki jest skład nici?

Wśród nici liftingujących występują nici stałe oraz wchłanialne. Stałe wykonane są z polipropylenu, a rozpuszczalne z kwasu polimlekowego. Wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie, wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji, materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

Polipropylen znany jest i wykorzystywany w chirurgii od dziesiątek lat. Nici propylenowe służą do zszywania ran i są całkowicie bezpieczne i doskonale tolerowane przez organizm.

Kwas polimlekowy zawarty w niciach wchłanialnych rozpuszcza się w organizmie w okresie od 6 do 12 miesięcy. Również jest stosowany w medycynie od wielu lat. Jest to substancja biokompatybilna i biodegradowalna, która rozkłada się w organizmie w procesie metabolicznym.

Rozwiń więcej

W jaki sposób nici liftingują?

Nici posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły oraz kaniule, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek w celu ich przesunięcia (uniesienia). Możemy dzięki temu nadać tkankom nowy kształt, poprawić owal twarzy, linię grzbietu nosa czy brwi, poprawić stopień przylegania małżowin usznych i wiele innych elementów niedoskonałości ciała pacjenta.

W jaki sposób nici odmładzają?

W składzie nici znajduje się kwas polimlekowy, który inicjuje w skórze procesy odnowy wpływające na jej młody i zdrowy wygląd. Dzięki implantacji nici dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej jędrność i gęstość. Również wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego, który znajduje się w składzie niektórych nici wpływa na jej nawilżenie i rewitalizację.

Lifting twarzy 4500 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

W jaki sposób nici nawilżają?

W składzie niektórych produktów znalazł się również dodatek kwasu hialuronowego, wywołującego efekt nawilżenia i wygładzenia. Z badań nad nićmi wynika, że uzupełnienie nici kwasem hialuronowym wpływa również korzystnie na skrócenie okresu gojenia się po zabiegu. Oznacza to, że efekt odmłodzenia uzyskujemy szybciej. Nici te działają najszybciej i najskuteczniej w kontekście poprawy stanu skóry i tkanek, a co za tym idzie wyglądu.

Dla kogo są przeznaczone nici liftingujące?

Potencjalnym pacjentem zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących są osoby między 30 a 65 rokiem życia, które zauważają u siebie wiotczenie skóry, utratę objętości, opadanie tkanek, asymetrię lub niekorzystny kształt danej strefy twarzy bądź ciała.

Odrębną grupę pacjentów korzystających z liftingujących nici są osoby z nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego. Nici pozwalają na skorygowanie asymetrii twarzy wywołanej tym schorzeniem, co w sposób rewolucyjny zmienia jakość życia osób nim dotkniętych.

Rozwiń więcej

Na jakie obszary ciała można zastosować nici liftingujace?

Nici liftingujące dają ogromny zakres możliwości korygowania niedoskonałości twarzy i ciała, bez efektu napompowania, przerysowania i sztuczności. Istotą zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących jest ich mała inwazyjność, w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi.

W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych (polipropylenowych).

Niezmienną popularnością cieszą się też nici liftingujące wykorzystywane w zabiegu bezoperacyjnego liftingu podbródka. Ich długość i budowa pozwala na przeprowadzenie liftingu podbródka przy wykonaniu zaledwie kilku wkłuć igłą, bez konieczności nacinania skóry. Rekonwalescencja po tego typu zabiegu jest nieporównywalnie krótsza niż w wypadku zabiegów chirurgicznych. Zabiegi liftingu z wykorzystaniem nici można z powodzeniem łączyć z liposukcją podbródka co pozwala na optymalizację efektu zabiegowego.

Nici liftingujące w wersji stałej (nierozpuszczalnej) są podstawą min. dla zabiegów korekty małżowin usznych – bardzo poszukiwanego przez pacjentów zabiegu. Jest to procedura bardzo ceniona przez pacjentów, ze względu na małą inwazyjność zabiegową w porównaniu do tradycyjnej plastyki uszu. Efekt korekcji uszu nićmi liftingującymi jest stały, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki. Noszenie opatrunku konieczne jest przez zaledwie trzy dni po zabiegu. Potem, przez ok 2-3 tygodnie warto nosić opaskę uciskającą (zwykła opaska ozdobna).

Hitem ostatnich lat jest również wykorzystanie nici liftingujących do korekcji niedoskonałości estetycznych nosa. Stosując nici liftingujące możemy pozbyć się garbka na nosie, skorygować kształt skrzydełek i podnieść czubek nosa. W korekcji nosa wykorzystuje się zarówno nici stałe jak i rozpuszczalne. Nici stałe utrzymują efekt zabiegowy ok 4,5 roku, nici rozpuszczalne natomiast – ok 1,5 roku.

Rozwiń więcej

Jakie jeszcze wskazania mają nici liftingujące?

 • lifting (uniesienie tkanek),
 • w celu podtrzymania efektu chirurgicznego liftingu,
 • skorygowanie konturu twarzy,
 • zaburzony owal twarzy,

 • wiotkość skóry pod oczami,
 • nadanie objętości,
 • odmłodzenie skóry,
 • zmarszczki i bruzdy na szyi i dekolcie
 • poprawę gęstości skóry,
 • pozbycie się chomików,
 • pozbycie się drugiego podbródka,
 • poprawa konturu środkowej część twarzy: brwi,
 • poprawa wyglądu szyi,
 • uniesienie piersi,
 • rewitalizację wiotczejącej skóry,
 • korektę odstających uszu,
 • uniesienie piersi,
 • korektę kształtu nosa,
 • korektę wiotkości skóry brzucha po ciąży,
 • korektę pośladków,
 • poprawa kształtu ramion, wewnętrznej strony ud, okolicy nad kolanami.

Rozwiń więcej

Jak się przygotować do zabiegu?

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT oraz skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciężka choroba fizyczna,
 • kolagenoza,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nadciśnienie II i III stopnia,
 • hemofilia,
 • zaburzenia psychiczne,
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
 • ciąża i laktacja,
 • wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym (silicon,
 • radiesse, aquamid),
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia,
 • opryszczka,
 • uczulenie na preparat znieczulający.
Rozwiń więcej

Jak przebiega zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici liftingujących?

Proces rekonwalescencji po zabiegach liftingujących uzależniony jest od rodzaju i liczby metod zastosowanych podczas zabiegu i może trwać od 1 do 6 tygodni a w przypadku zabiegów szczególnie inwazyjnych, nawet powyżej 6 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu nici liftingujących może utrzymywać się obrzęk i siniaki a skóra może być pomarszczona i zaczerwieniona.

Jakie są zalecenia po zabiegu nici liftingujących?

W ciągu pierwszej doby od wykonania zabiegu z nićmi liftingującymi zaleca się stosowanie zimnych okładów, dbałość o higienę punktów wkłucia, unikanie wykonywania gwałtownych ruchów oraz powstrzymanie się od podróży samolotem ze względu na różnicę ciśnień.

Przez 24h należy powstrzymać się od makijażu i pamiętać, aby myć twarz bardzo delikatnie, bez nadmiernego pocierania skory. Przez 3-5 nocy zaleca się spać twarzą do góry.

W pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie gorących napojów oraz alkoholu, wysiłek fizyczny oraz wszelką aktywność silnie rozgrzewającą ciało, także opalanie się i korzystanie z sauny. Nie wolno poddawać się zabiegom peelingującym, rozgrzewającym (w tym lasery, ultradźwięki, fala radiowa), oraz głębokim masażom w okresie do 2 miesięcy po zabiegu. Zabiegi dentystyczne należy zaplanować sobie dopiero po czasie 3 tygodni od zabiegu.

Jak można zoptymalizować okres rekonwalescencji?

Dla uśmierzenia bólu można stosować środki przeciwbólowe. Aby zachować aseptykę punktów wkłucia zaleca się smarowanie ich maścią z antybiotykiem. W przypadku pojawienia się siniaków i krwiaków zaleca się użycie maści heparynowej. Zaleca się nie korzystać z sauny, basenu i siłowni. Przy zastosowaniu kilku metod jednocześnie, lekarz przepisuje profilaktycznie receptę na antybiotyk .

Rozwiń więcej

Jakie są możliwe skutki uboczne po zabiegach z nićmi liftingującymi?

 • krótko utrzymujące się ślady po wkłuciach,
 • lekkie zaczerwienienia,
 • występowanie siniaków lub krwiaków w miejscach implantacji nici,
 • dłużej utrzymujący się ból i obrzęk (dotyczy zabiegów z zastosowaniem bardziej zaawansowanych technik: Light Lift i Surgical),
 • czasowy efekt (do 6 tygodni lub dłużej) asymetrii, miejscowego „zaciągnięcia” lub zmarszczenia skóry.

Co powinno nas zaniepokoić w okresie rekonwalescencji po zabiegu nićmi?

W przypadku nasilania się objawów bólu, obrzęku oraz pojawienia się temperatury przekraczającej 37 stopni, należy zgłosić się do lekarza na konsultację.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu nićmi liftingującymi?

Efekty zabiegów z wykorzystaniem wchłanialnych nici liftingujących utrzymują się przez rok/półtora, w zależności od wykonanej techniki, stanu wyjściowego skóry pacjenta, indywidualnych uwarunkowań jego organizmu a także trybu życia i przede wszystkim ścisłego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stałych nici liftingujących trwają kilka lat (w przypadku tkanek twarzy) lub są trwałe (korekta małżowin usznych – z zastrzeżeniem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici).

Jak wyglądają efekty zabiegowe nici liftingujących?

 • wyraźnie widoczne podniesienie opadniętych tkanek,
 • wygładzenie bruzd i zmarszczek,
 • wygładzenie, odżywienie, zagęszczenie i rozświetlenie skóry,
 • zwiększenie napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha, ud,
 • korekcja asymetrii twarzy,
 • korekcja odstających uszu.

Cennik

Nici liftingujące APTOS
Lifting twarzy

Lifting twarzy za pomocą nici liftingujących Aptos

4500 zł
Lifting podbródka

Lifting podbródka za pomocą nici liftingujących Aptos

4000 zł
Lifting twarzy i podbródka

Lifting twarzy i podbródka za pomocą nici liftingujących Aptos

7000 zł
Konsultacja z lekarzem chirurgiem twarzowo-szczękowym
200 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie