Laserowe oczyszczanie skóry od dawna jest klasyką kosmetologii i stanowi prewencję antystarzeniową. Peeling węglowy to kosmetologiczny zabieg odmładzający i głęboko oczyszczający skórę pod wpływem lasera i przy zastosowaniu specjalnego nano-żelu na bazie węgla (koloidalna zawiesiną węgla).
Żel sprawia, że peeling laserowy jest bezpieczniejszy i wzmacnia efekt oczyszczania. Dodatkowo laser stymuluje produkcję kolagenu w naskórku, co uelastycznia skórę. Główną zaletą peelingu węglowego jest delikatne działanie na skórę. W porównaniu do innych zabiegów, peeling węglowy ma bardzo mało przeciwwskazań i skutków ubocznych, brak dolegliwości bólowych.
Na czym polega laserowy peeling węglowy?
Do czego służy laserowy peeling węglowy?
Kosmetolog z kliniki Soft Skin Dermaclinic poleca swoim pacjentom laserowy peeling węglowy ze względu na to, że ma on wiele zalet w stosunku do innych zabiegów oczyszczających i odmładzających.
Tak, jest to możliwe o tej porze roku, ponieważ skóra jest wyczerpana przez długi czas nieobecności słońca, witamin i staje się matowa. Lepiej jest mieć czas na wykonanie zabiegów przed drugą połową kwietnia, kiedy słońce stanie się bardziej aktywne. Zima to idealny czas na peeling. Skóra będzie miała czas, aby w pełni się zregenerować bez skutków ubocznych. Najważniejsze jest nawilżenie specjalnymi produktami do regeneracji po zabiegach. Peelingi chemiczne najczęściej wykonywane są od połowy października, ale peelingi węglowe, nie mają tak surowych ograniczeń, dlatego jesienią świetnie sprawdzają się również w przypadku matowej cery.
W celu wykonania laserowego peelingu węglowego kosmetolog wykorzystuje płyn do demakijażu a następnie przeprowadza dezynfekcję skóry środkiem antyseptycznym. Kolejny krok to nakładanie nanożelu, który składa się z mikroskopijnych cząsteczki węgla i różnych olejków, należy czekać na jego całkowite wyschnięcie (10 – 15 minut). Przed użyciem głowicy lasera pacjent zakłada okulary ochronne, po czym kosmetolog zaczyna przykładać laser erbowo-yagowy Fotona na skórę, stosując również specjalną dyszę chłodzącą.
Kolejnym etapem jest głębokie rozgrzanie tkanek w celu usprawnienia procesów regeneracji i produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w warstwie skórnej. Światło pochłania ciemny pigment a resztkowe natężenie światła trafia do głębszych warstw naskórka. Procedura kończy się dokładnym usunięciem przez kosmetologa pozostałości maski i nałożeniem kojącego kremu w zależności od rodzaju skóry. Cała procedura trwa 45-60 minut. Zwykle dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie 4-5 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni. Kosmetolog oceniając stan skóry będzie mógł dokładnie określić, efekt po peelingu.