Konsultacja online – dermatolog, alergolog, kosmetolog - Soft Skin
Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Konsultacja online – dermatolog, alergolog, kosmetolog

Konsultacja online – dermatolog, alergolog, kosmetolog

Konsultacja dermatologiczna online to sposób na to, by dbając o nasze wspólne zdrowie, nie narażać pacjentów dermatologicznych na kontakt bezpośredni i wychodzenie z domu.

Dlatego wprowadzamy w Soft Skin Dermaclinic e-porady jako naszą odpowiedź na nadzwyczajną sytuację związaną z epidemią koronawirusa SARS CoV-2. Chcemy w ten sposób usprawnić diagnostykę i umożliwić zdalne leczenie pacjentów, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wychodzić z domu. Takie rozwiązanie poleca wprowadzać krajowy konsultant ds. dermatologii prof. Joanna Narbutt, dlatego w razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji, troszcząc się o zdrowie naszych pacjentów.

Dlaczego konsultacja online?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pacjenci – mimo przymusowej lub dobrowolnej kwarantanny – potrzebują pomocy w leczeniu chorób dermatologicznych. Schorzenia skórne rozwijają się przecież niezależnie od sytuacji epidemicznej. Od momentu pojawienia się stanu epidemii w Polsce otrzymujemy też wiele zapytań od pacjentów o taką formę konsultacji.

Dlatego w tym nadzwyczajnym czasie jesteśmy gotowi do nowych form diagnostyki i leczenia chorób skóry. Dlaczego konsultacja online jest możliwa? Przede wszystkim wiemy, że wieloletnie doświadczenie kliniczne w połączeniu z pogłębionym wywiadem, materiałem zdjęciowym i wideo – lub telekonferencją pozwolą nam zatroszczyć się o zdrowie naszych pacjentów. Państwa bezpieczeństwo i komfort są dla nas najważniejsze.

Rozwiń więcej
Jak umówić się na konsultację online do dermatologa?

Konsultacje online u dermatologów z Soft Skin Dermaclinic we Wrocławiu są dostępne od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z tej formy pomocy, zadzwoń najpierw do nas i umów się  telefonicznie pod nr 512 822 207. Inny możliwy kontakt to mail na adres rejestracja@softskin-cinic.pl

Inna opcja to formularz kontaktowy na stronie. Możesz też od razu zarezerwować termin dermatologicznej konsultacji online poprzez portal Znany Lekarz. Link do systemu rezerwacyjnego podajemy poniżej:

https://www.znanylekarz.pl/placowki/softskin-dermaclinic

Konsultacje online są płatne przelewem lub kodem BLIK. Szczegóły płatności podajemy bezpośrednio podczas potwierdzania e-wizyty.

Rozwiń więcej
Jak wygląda konsultacja online u dermatologa?

Konsultacja online odbywa się w formie wideo za pomocą najpopularniejszych komunikatorów, takich jak Skype, WhatsApp, FaceTime lub telefonicznie. Przed konsultacją pacjenci otrzymują link z zaproszeniem do spotkania oraz informacją o sposobie płatności.

Przed konsultacją prosimy także o przesłanie drogą mailową – o ile jest to możliwe – zdjęć, wyników badań, zdjęć zmian skórnych, jeśli występują. Generalnie prosimy o przesyłanie wszystkich informacji, które będą przydatne w diagnozie i leczeniu. Taki pogłębiony wywiad jest bardzo przydatny w trakcie konsultacji online.

Rozwiń więcej
Konsultacje online u dermatologów Soft Skin dotyczą najczęściej takich schorzeń jak:
  • Trądzik pospolity
  • Trądzik różowaty
  • Opryszczka, półpasiec i inne zmiany skórne na te wirusowym
  • Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
  • Łuszczyca
  • Grzybica skóry i paznokci
  • Choroby bakteryjne m.in. liszajec zakaźny, czyrak
  • Choroby alergiczne wywołujące stany zapalne skóry, wypryski, podrażnienia, alergie kontaktowe itp.
  • Stany zapalne skóry wywołane przez używanie środków dezynfekcyjnych

W ramach konsultacji – jeśli jest taka potrzeba – pacjenci otrzymują e-recepty, które można w łatwy sposób zrealizować w aptece podając unikalny, czterocyfrowy kod e-recepty i numer PESEL pacjenta. W indywidualnych przypadkach lekarz może skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne lub zabiegi.

Konsultacja online u alergologa

Soft Skin w czasie epidemii koronawirusa opiekuje się również online pacjentami alergicznymi. Wiemy, że jest to  ważne, aby alergicy o obniżonej odporności zadbali teraz o prawidłowe leczenie i wyciszenie objawów. Szczególnie ze względu na już trwające i czekające nas za chwile alergie sezonowe wywoływane pyleniem drzew i traw.

Eksperci podkreślają, że zwłaszcza astma o podłożu alergicznym może prowadzić do cięższego przebiegu choroby COVID-19. Chodzi tutaj o pacjentów, którzy narzekają na kaszel, świsty i duszności, które pojawiają się sezonowo np. z powodu pylenia brzozy, topoli itp. Nasz alergolog konsultuje online takich pacjentów, zapewniając prawidłowe leczenie, skoncentrowane na uspokojeniu stan zapalnego w układzie oddechowym.  Ważne jest także wcześniejsze przygotowanie organizmu do zbliżającego się ataku alergii sezonowej.

Nasz alergolog konsultuje także innego typu alergie, także skórne i pokarmowe. Oferta online dotyczy również konsultowania dzieci. Zapisy odbywają się tak samo jak na konsultacje online do dermatologów.

Rozwiń więcej
Kontakt z kosmetologiem w czasie epidemii SARS CoV-2

Zdajemy sobie sprawę z tego, że także pacjenci Soft Skin korzystające z szerokiej gamy zabiegów estetycznych, potrzebują teraz wsparcia, gdy gabinety są nieczynne. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi kosmetologami, którzy podpowiadają, jak dbać o dobrą kondycję skóry w tym trudnym czasie. Pomagamy także dobrać odpowiednie kosmetyki, takie które wydłużają efekty zabiegów gabinetowych.

Z kosmetologami możesz się kontaktować, wysyłając zdjęcia lub pisząc w mediach społecznościowych – polecamy tutaj kontakt przez komunikator Messenger. Oczywiście do Twojej dyspozycji jest też kontakt telefoniczny 512 822 207 od poniedziałku do piątku w godzinach między 9.00 a 20.00.

Rozwiń więcej
Konsultacja online – dermatolog, alergolog, kosmetolog Konsultacja online Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę

Cennik

Konsultacja online
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 214 opinii
Zobacz opinie
4.7 na podstawie 112 opinii
Zobacz opinie