Karisma – przełomowy biostymulator na bazie Rh kolagenu
Celem współczesnej medycyny estetycznej jest podkreślenie urody pacjentek z równoczesnym zachowaniem naturalności. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom specjaliści coraz proponują zabiegi z wykorzystaniem symulatorów tkankowych. Jednym z takich preparatów jest Karisma, czyli innowacyjny biostymulator na bazie Rh kolagenu pozyskiwanego z nici jedwabnych.
Czym wyróżnia się Karisma?
Zawiera wyłącznie naturalne składniki, bez chemicznych dodatków. Dodatkowo jest całkowicie biozgodny, czyli tożsamy z ludzkim kolagenem. W naturalny sposób przywraca skórze jędrność i elastyczność. Jest idealnym rozwiązaniem w celu redukcji wiotkości skóry, zmarszczek, blizn i rozstępów. Mobilizuje skórę do bioregeneracji, poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu, a dodatkowo przyspiesza regenerację tkanek. Nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ jest nieimmunogenny i hipoalergiczny.
Unikalny skład preparatu Karisma
W skład biostymulatora Karisma wchodzi polipeptydowy łańcuch α1 kolagenu typu I, które celem jest zwiększenie produkcji pro-kolagenu typu I peptydu C w fibroblastach pacjenta. Kwas hialuronowy o masie cząsteczki 1200-1500 kDa tworzy korzystne środowisko dla proliferacji i metabolizmu fibroblastów, natomiast karboksymetyloceluloza jest inhibitorem hialuronidazy, więc zapobiega utracie naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie.
Synergia składników aktywnych preparatu pozwala na zwiększenie syntezy naturalnego kolagenu i poprawę kondycji skóry.
Wskazania
Zabieg z użyciem stymulatora Karisma będzie rekomendowany dla skór, które zmagają się z:
- utratą jędrności i elastyczności
- widocznymi zmarszczkami
- bliznami potrądzikowymi, rozstępami
Karisma daje efekt wypełniający i delikatnie wolumetryczny, dlatego Pacjent widzi efekty od razu po zabiegu.
Jak przebiega zabieg?
Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu na temat stanu zdrowia Pacjenta oraz jego oczekiwań Specjalista rozpoczyna procedurę zabiegową. Preparat Karisma podawany jest w głębokie warstwy skóry właściwej metodą mezoterapii lub na granicę skóry właściwej z tkanką podskórną techniką liniową wsteczną. Rekomendowane jest wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca, a następnie zabiegi podtrzymujące efekt po upływie 4 miesięcy.
Przeciwwskazania
- okres poniżej 2 tygodni od zakończenia antybiotykoterapii lub przebytej choroby
- choroby autoimmunologiczne (nie kontrolowane lekami lub brak zgody lekarza prowadzącego)
- choroby układowe tkanek łącznych
- padaczka nie kontrolowana lekami
- skłonność do blizn przerostowych
- nadwrażliwość na kolagen
- ciąża i karmienie piersią
- stan zapalny/infekcja okolicy zabiegowej
- Zespół Ehlersa-Danlosa
- nowotwory
- okres poniżej 5 lat od remisji nowotworu
- przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.