Treść strony

Fibryna bogatopłytkowa
Twarz (1 probówka 3-4 ml)
700 zł
650 zł
Zobacz ceny tego zabiegu
Poproś o kontakt!

Poproś o kontakt!

Masz pytanie. Wypełnij formularz kontaktowy.
Monika
Monika
2022-09-18
Bardzo miło i profesjonalnie. Zabieg został odpowiednio dobrany do mojego typu skóry, polecam:)
Iwona Nowak-Stocka
Iwona Nowak-Stocka
2022-07-07
Polecam
WIKTORIA SZUBERT
WIKTORIA SZUBERT
2022-07-04
Ostatnio miałam okazje wykonać w klinice Soft Skin zabieg mezoterapii osoczem bogatopyłkowym w połączeniu z mezoterapią mikroigłową NanoFrax. Jestem zachwycona profesjonalnym podejściem do klienta oraz efektem zabiegu. Skóra jest mega elastyczna i ujędrniona. Zabieg poprawił jej nawilżenie oraz wyrównał koloryt. Dodatkowo w klinice panuje niezwykle przyjemna atmosfera oraz cudowne warunki. Zdecydowanie polecam!
Sara Baron
Sara Baron
2022-06-25
Wszystkim Państwu, którzy szukają profesjonalnego miejsca aby oddać się w ręce Specjalistów, a jednocześnie będąc traktowanym z szacunkiem i w miłej atmosferze - bardzo polecam SOFT SKIN. Gabinety w super lokalizacji i przepięknym design, uśmiechnięte Panie na recepcji i cudowni Specjaliści. Miejsce tworzone z pasją :)
Lukasz Sikorski
Lukasz Sikorski
2022-06-07
Byłem w zeszłym tygodniu na konsultacji dermatologicznej i jestem zadowolony. Udało mi się uzyskać odpowiedzi na mój problem i dalsze porady. Ogólnie klinika jest bardzo profesjonalnie prowadzona.
Aleksander Prus
Aleksander Prus
2022-04-08
Polecam. Znakomity lekarz z holistycznym podejściem.
Michał S
Michał S
2022-02-26
Profesjonalna i przemiła obsługa, fachowe i trafione porady, zabiegi na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
Anna Stryczek
Anna Stryczek
2021-11-19
Na konsultacji wstępnej byłam kilka dni temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona podejściem do pacjenta, spojrzeniem holistycznym na zdrowie kobiety, propozycjami zabiegów oraz sprzętem - pełen profesjonalizm! Warto umówić się na konsultację! Polecam!
Magdalena Moździerz
Magdalena Moździerz
2021-10-22
Mega mega polecam klinikę, doktor Guziewicz i sam zabieg na nadpotliwość! W klinice panuje bardzo spokojna i przyjemna atmosfera, Pani doktor poświęca 100% uwagi pacjentowi i oczywiście efekty zabiegu są fantastyczne.

Fibryna bogatopłytkowa

Termin osocza bogatopłytkowego jest znany wśród Pacjentów. Na przestrzeni ostatnich lat coraz większą popularność zyskuje również fibryna bogatopłytkowa Czym jest i jakie jej zdolności wykorzystywane są we współczesnej medycynie estetycznej?

Fibryna- ogromny potencjał Twojego organizmu

Fibryna bogatopłytkokwa (PRF, ang. Platelet Rich Fibrin) jest autologicznym preparatem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta poprzez jej pobranie a następnie odwirowanie poszczególnych składników.  PRF posiada strukturę przestrzenną, w której matrycę tworzy białko- fibryna biorące udział w procesie krzepnięcia krwi. Pozostałymi elementami PRF są płytki krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Ze względu na pochodzenie PRF jest w 100% kompatybilna, przez co zabiegi z jej użyciem charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa, bez ryzyka alergii. Pozyskana w trakcie zabiegu fibryna bogatopłytkowa jest gęstym żelem lub płynem, a składniki w niej zawarte, m.in. czynniki wzrostu:

 • PDGF- płytkowy czynnik wzrostu
 • TGF-b1- transformujący czynnik wzrostu b1
 • VEGF- czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego
 • IGF- insulinopodobny czynnik wzrostu
 • PDGF-AB- płytkopodobny czynnik wzrostu AB

przyspieszają proces tworzenia się naczyń włosowatych, działają przeciwzapalnie, wpływają na zwiększenie tempa gojenia się ran i odgrywają kluczową rolę w regeneracji tkanek. Dlatego też materiał jakim jest PRF jest chętnie i z powodzeniem wykorzystywany w dermatologii i medycynie estetycznej, a także wielu innych dziedzinach medycyny (m.in. ortopedii, chirurgii, stomatologii, implantologii, ginekologii czy okulistyce).

Jak podajemy fibrynę?

Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej podawana jest za pomocą iniekcji. W zależności od wskazań PRF może być również łączona z procedurą wykorzystującą osocze bogatopłytkowe a także z zabiegiem Dermapen. Wybór odpowiedniej terapii uwarunkowany jest indywidualnymi potrzebami skóry Pacjenta. Wskazaniami do zabiegu są m.in.:

 • objawy fotostarzenia
 • nierówny koloryt skóry
 • zmarszczki, bruzdy
 • cienie pod oczami
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • zmniejszona gęstość skóry
 • nadmierne wypadanie włosów
 • blizny, rozstępy

Przygotowanie do zabiegu

Ważnym aspektem jest przygotowanie Pacjenta do zabiegu. Im wyższa jakość uzyskanego preparatu tym wyższy potencjał regeneracyjny i efektywniejsze działanie. Dlatego przed zabiegiem zależy trzymać się ściśle określonych wskazówek dotyczących szeroko pojętego stylu życia. M.in.

 1. Unikać wszelkiego rodzaju używek (papierosy, alkohol)
 2. Pić dużą ilość wody (ok 3 litrów dziennie)
 3. Stosować zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę składającą się z pełnowartościowych posiłków
 4. 7 dni przed zabiegiem powstrzymaj się od stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (Aspiryna, Ibuprom, Polopiryna, Pyralgina, Ketonal, Acard, Nurofen)

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej

 1. Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
 2. Nowotwory
 3. Przewlekłe schorzenia wątroby
 4. Zakażenia ostre i przewlekłe
 5. Ciąża i laktacja
 6. Leczenie antykoagulantami
 7. Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Jeśli Twoja skóra wymaga rewitalizacji, zmagasz się z objawami starzenia się skóry lub też ze względu na alergie nie kwalifikujesz się do innych procedur zabiegowych, skontaktuj się z Naszymi Specjalistami, którzy doradzą czy zabieg z fibryną bogatopłytkową jest dedykowany dla Ciebie.

Cennik

Fibryna bogatopłytkowa / osocze bogatopłytkowe KeyMed

1 probówka 3-4 ml

Twarz
700 zł
650 zł

Twarz, szyja
800 zł
750 zł

Twarz, szyja, dekolt
950 zł
850 zł

Plazma complex fibryna strukturalna S-PRF +fibryna komórkowa I-PRF

2 ampułki
1 400 zł
1 200 zł
Powrót na górę strony