Przeszkadza Ci nadmiar skóry (a często też tłuszczu) w okolicy powiek? Opadająca powieka obniża pewność siebie, utrudnia wykonywanie makijażu, a czasami nawet zmniejsza pole widzenia? A może masz widoczne worki pod oczami? To częste problemy, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Stanowią przede wszystkim defekt estetyczny.
Jak poprawić wygląd powiek i poczuć się ze sobą znacznie lepiej? Jednym z trwałych rozwiązań jest blefaroplastyka (blepharoplastyka), którą wykonasz w Soft Skin Medical Center. To chirurgiczne usunięcie zwiotczałej skóry i nadmiaru tłuszczu. Sprawdź, jakie są wskazania do plastyki powiek, na czym polega zabieg i jakie efekty uzyskują pacjenci.
Czy wiesz, że nadmiar skóry wokół oczu jest jednym z powszechnych objawów starzenia kobiet i mężczyzn? Wiąże się m.in. z osłabieniem mięśni oraz obniżeniem zawartości kolagenu i elastyny.
Wskazania do zabiegu plastyki powiek mogą być zdrowotne lub estetyczne. Do Soft Skin Medical Center zgłaszają się pacjenci, którzy walczą przede wszystkim z:
Blefaroplastyka to bardzo skuteczny zabieg, którego efekty utrzymują się nawet kilka–kilkanaście lat (zwykle ok. 10). Pierwsze rezultaty najczęściej są widoczne już po kilku dniach, a ostateczne po kilku miesiącach (po pełnym wygojeniu miejsca cięcia).
Plastyka powiek, podobnie jak inne zabiegi chirurgiczne, wymaga pewnego przygotowania. Dzięki temu procedura jest znacznie bezpieczniejsza, a efekty – lepsze.
Plastyka powiek to zabieg znacznie poprawiający pewność siebie, który pomaga pacjentom poczuć się ze sobą lepiej. Dodatkowo efekty, przede wszystkim w postaci młodszego wyglądu, utrzymują się wiele lat.
Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który może dotyczyć powiek górnych i dolnych. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z problemem nadmiaru skóry nad oczami (tzw. opadająca powieka). Rzadziej zwiotczenie lub nadmiar tłuszczu dotyczy powieki dolnej (tzw. worki pod oczami).
Dokładny przebieg plastyki powiek zależy m.in. od rodzaju zabiegu (które powieki będą korygowane), zaawansowania problemu oraz oczekiwanych efektów. Plan poznasz po konsultacji z lekarzem – specjalista przedstawi Ci go krok po kroku.
Najczęściej blefaroplastyka odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa 60–90 minut. Lekarz precyzyjnie, chirurgicznie usuwa nadmiar tkanek (skóry, tłuszczu), a następnie zakłada szwy. Tuż przed zabiegiem specjalista kreśli miejsca cięcia na skórze.
Później jest ono wykonywane w taki sposób, by pokrywało się z naturalnymi zgięciami w tej okolicy. Dzięki temu jest niemal niewidoczne, zwłaszcza przy otwartych oczach. Zwykle pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu.
Chirurgiczna korekcja powiek górnych
Chirurgiczna korekcja powiek dolnych