Zadzwoń
Umów się online
Umów się na wizytę internetowo Umów się do lekarza specjalisty Umów się do kosmetologa lub zadzwoń do naszej rejestracji Zadzwoń
Strona główna / Blefaroplastyka – plastyka powiek

Blefaroplastyka – plastyka powiek

Przeszkadza Ci nadmiar skóry (a często też tłuszczu) w okolicy powiek? Opadająca powieka obniża pewność siebie, utrudnia wykonywanie makijażu, a czasami nawet zmniejsza pole widzenia? A może masz widoczne worki pod oczami? To częste problemy, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Stanowią przede wszystkim defekt estetyczny.

Jak poprawić wygląd powiek i poczuć się ze sobą znacznie lepiej? Jednym z trwałych rozwiązań jest blefaroplastyka (blepharoplastyka), którą wykonasz w Soft Skin Medical Center. To chirurgiczne usunięcie zwiotczałej skóry i nadmiaru tłuszczu. Sprawdź, jakie są wskazania do plastyki powiek, na czym polega zabieg i jakie efekty uzyskują pacjenci.

Podstawowe informacje

Czy wiesz, że nadmiar skóry wokół oczu jest jednym z powszechnych objawów starzenia kobiet i mężczyzn? Wiąże się m.in. z osłabieniem mięśni oraz obniżeniem zawartości kolagenu i elastyny.

U niektórych jednak opadające powieki mają uwarunkowania genetyczne, więc zwiotczenie bywa mocno widoczne już w młodszym wieku (czasem nawet u dzieci). Nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej w okolicy oczu może być również skutkiem urazów czy chorób (np. neurologicznych).

Gdy skóra powiek widocznie traci jędrność i pojawia się nieestetyczny fałd:

 • spojrzenie staje się smutne i zmęczone;
 • występuje efekt ciągłego mrużenia oczu;
 • twarz wygląda starzej;
 • występują problemy z wykonywaniem makijażu (nie widać kresek i cieni, a tusz nieestetycznie się odbija);
 • pole widzenia może się zmniejszyć.

Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej – blefaroplastyce – te problemy można skutecznie i na długo wyeliminować. Nazwa zabiegu pochodzi od słowa blepharon, czyli właśnie powieka.

Rozwiń więcej
Wskazania do blefaroplastyki

Wskazania do zabiegu plastyki powiek mogą być zdrowotne lub estetyczne. Do Soft Skin Medical Center zgłaszają się pacjenci, którzy walczą przede wszystkim z:

 • nadmiarem skóry w okolicy powiek;
 • przepukliną tłuszczową powiek;
 • smutnym, zmęczonym spojrzeniem;
 • ograniczonym polem widzenia;
 • dyskomfortem w trakcie codziennych czynności, np. malowania się.

Na blefaroplastykę decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, najczęściej w wieku 40+ (ale nie tylko, zdarzają się również młodsi pacjenci). Lekarz do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, bierze pod uwagę stopień zaawansowania problemu oraz oczekiwania pacjenta. Dzięki temu łatwiej uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Rozwiń więcej
Efekty plastyki powiek

Blefaroplastyka to bardzo skuteczny zabieg, którego efekty utrzymują się nawet kilka–kilkanaście lat (zwykle ok. 10). Pierwsze rezultaty najczęściej są widoczne już po kilku dniach, a ostateczne po kilku miesiącach (po pełnym wygojeniu miejsca cięcia).

Najważniejsze efekty plastyki powiek, które obserwują pacjenci:

 • likwidacja nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy powiek;
 • odmłodzenie, odświeżenie spojrzenia i poprawa wyglądu twarzy;
 • widoczne powiększenie oczu i poprawa ich kształtu;
 • poszerzenie pola widzenia (jeśli powieki obniżały widoczność).

Pamiętaj jednak, że zabieg nie usuwa zmarszczek, w tym tzw. kurzych łapek. Jego odmładzające właściwości wiążą się z powiększeniem oczu i odsłonięciem spojrzenia oraz podniesieniem powiek.

Rozwiń więcej
Przygotowanie do zabiegu blefaroplastyki

Plastyka powiek, podobnie jak inne zabiegi chirurgiczne, wymaga pewnego przygotowania. Dzięki temu procedura jest znacznie bezpieczniejsza, a efekty – lepsze.

Najczęściej niezbędne jest wykonanie badań, m.in. morfologii krwi oraz czynników krzepnięcia. Lista jest dobierana indywidualnie, aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo.

Dodatkowo może być potrzebne ograniczenie opalania i stosowania używek przez kilka-kilkanaście dni oraz odstawienie niektórych leków (np. zaburzających krzepliwość). Na zabieg przyjdź bez sztucznych rzęs i makijażu.

W trakcie konsultacji przedzabiegowej lekarz przedstawi Ci szczegóły na podstawie dokładnego wywiadu zdrowotnego.

Rozwiń więcej
Umów się na wizytę

Plastyka powiek to zabieg znacznie poprawiający pewność siebie, który pomaga pacjentom poczuć się ze sobą lepiej. Dodatkowo efekty, przede wszystkim w postaci młodszego wyglądu, utrzymują się wiele lat.

Masz problem z nadmiarem skóry powiek i zastanawiasz się, czy blefaroplastyka to zabieg dla Ciebie? Podczas konsultacji ze specjalistą w Soft Skin Medical Center poznasz możliwe rozwiązania – odpowiednie dla Twojej sytuacji oraz poziomu zaawansowania problemu.

Rozwiń więcej
Blefaroplastyka – plastyka powiek Blefaroplastyka od 4400 zł Zobacz pełny cennik
Jesteś zainteresowany/ana tym zabiegem? Zadzwoń+48 717 162 479 Napiszrejestracja@softskin-clinic.pl
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Umów się na wizytę
Na czym polega zabieg plastyki powiek?

 

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który może dotyczyć powiek górnych i dolnych. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z problemem nadmiaru skóry nad oczami (tzw. opadająca powieka). Rzadziej zwiotczenie lub nadmiar tłuszczu dotyczy powieki dolnej (tzw. worki pod oczami).

Podczas plastyki powiek lekarz bardzo precyzyjnie usuwa nadmiar skóry (w razie potrzeby także tłuszczu) – zwykle w znieczuleniu miejscowym, a czasami ogólnym. Wcześniej określa dokładne oczekiwania pacjenta, żeby dopasować zakres procedury. Zabieg polega zatem na wycięciu nadmiarowych tkanek – w możliwie bezpieczny i szybki sposób.

Rozwiń więcej

Przebieg zabiegu blefaroplastyki

Dokładny przebieg plastyki powiek zależy m.in. od rodzaju zabiegu (które powieki będą korygowane), zaawansowania problemu oraz oczekiwanych efektów. Plan poznasz po konsultacji z lekarzem – specjalista przedstawi Ci go krok po kroku.

Najczęściej blefaroplastyka odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa 60–90 minut. Lekarz precyzyjnie, chirurgicznie usuwa nadmiar tkanek (skóry, tłuszczu), a następnie zakłada szwy. Tuż przed zabiegiem specjalista kreśli miejsca cięcia na skórze.

Później jest ono wykonywane w taki sposób, by pokrywało się z naturalnymi zgięciami w tej okolicy. Dzięki temu jest niemal niewidoczne, zwłaszcza przy otwartych oczach. Zwykle pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu.

Po zabiegu plastyki powiek
Przeciwwskazania
Po zabiegu plastyki powiek

Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból, mrowienie oraz dyskomfort, mogą pojawić się też opuchlizna i siniaki. To normalna reakcja organizmu.

Rekonwalescencja po blefaroplastyce jest jednak zwykle stosunkowo szybka, a proces gojenia trwa 7–14 dni. Lekarz zdejmuje szwy po 5–10 dniach.

Większość pacjentów może wrócić do domu tego samego dnia – jednak zaleca się nieprowadzenie samochodu przez ok. 24 godziny, dlatego najlepiej przyjechać do kliniki z kimś zaufanym.

W okresie gojenia powiek pacjent powinien unikać m.in. stosowania szkieł kontaktowych, wysiłku fizycznego oraz używek. Inne zalecenia mogą być dobrane indywidualnie, dlatego lekarz podaje konkretne rekomendacje bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania

Chociaż plastyka powiek to jeden z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Do najważniejszych należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • aktywne infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegu;
 • niektóre choroby, szczególnie nieuregulowane;
 • objawy przeziębienia, grypy;
 • stosowanie niektórych leków.

Pamiętaj, że decyzję o zabiegu zawsze podejmuje lekarz – m.in. na podstawie wyników badań, listy stosowanych leków oraz szczegółowego wywiadu. Dzięki temu zapewnia pacjentom największe możliwe bezpieczeństwo.

Cennik

Blefaroplastyka
Blefaroplastyka

Chirurgiczna korekcja powiek górnych

od 4400 zł
Blefaroplastyka

Chirurgiczna korekcja powiek dolnych

od 5400 zł
Sandra Wierszycka Rejestratorka
Twoja skóra potrzebuje wsparcia? Umów się na konsultację!
Nasi pacjenci oceniają nas...
5.0 na podstawie 243 opinii
Zobacz opinie
4.8 na podstawie 198 opinii
Zobacz opinie